• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Hoşgörüsüzlük toprağı

Tyler

Üye
Katılım
11 Ağustos 2018
Mesajlar
1,050
Şehir
İstanbul
Selam beyler, bu konuyu açma sebebim artık gerçekten katlanılmaz bir durumda olup içimi az da olsa boşaltmak istediğimden'dir.
İnsanlığımız bir 10 sene geriye gittiğin de cidden medeniyet seviyesin de, en azından sevgiyle yaşayan bir topluluk vardı. Bayramın tadı bilinir, insanlar saygı, sevgi nedir bilirdi. Fakat öyle bir döneme geldik ki insanların içi kıskançlık, çekememezlik, kibir, ukalalık, bencillik kısa ve öz hoşgörüsüzlükle dolup taştı. Gerçekten bazen insanların insan olduğu dönemi özler oldum. Spor salonunda bir arkadaşıma bir şey anlatırken yandan kibirli bir p*ç gelip ben de bunu yapabilirim deyip gülmesi ve yapamaması. Yok yeni gögüs çalıştım o yüzden giremedim. Sonra öbür harekete gelip bize kendi yanlışını doğru olarak göstermesi ve ağırlığımızı ellemesi. Cidden insanların %80'i böyle. Çoğusu da eline kötülük fırsatı geçmemiş kötüler. Oyun oynarsın türk sunucusunda insanlar birbirlerine küfür ederler, yaptıkları iyi oyunu çekemeyip o taşıyan insanı kötülerler ve asla iyidin kardeşim, eline sağlık vs demez. Dahası ks attın, anca çalarsın, başka hero bilmezsin gibi cümlelere sığınıp karşısında ki kişiyi küçük düşürmeye çalışırlar.
İnsanlık gerçekten yüze bakılmayacak hale geldi. Haterler dolup taştı artık. Bu saygısızlık nereden geliyor dersiniz ? Televizyon mu, youtube mi? Bence ikisi de !
Yabancıların oyununa girince söylediklerimin tam tersini yaparlar ve izlediğim videolarda kıskançlık ve anlattıklarım yerine gerçekten götlerinden hoşgörü akıyor. Yapmacık mı, değil mi bilmem fakat akıyor mu akıyor.
Neden insanlığımızı bu kadar kaybettik ? Kime iyilik eli uzatmaya kalksam kibir gösterip beni rezil duruma düşürmeye çalışıyor ve bu yüzden artık insanlara yardım etmek bile artık bana iğrenç bir şeymiş gibi geliyor.
Ulan çocuk netflix hesabı paylaşayım demiş hesap boşa durmasın para vermişiz o kadar. Ben de para veren var mı dedim hala bu netflixe ? Çünkü bulduğum bir açık ile sınırsız bir şekil de netflix'e üyelik açtırmak zorunda bırakıyorsun. Yapmakta zorundalar zaten ! Ben 5 aydır kullanıyorum ve hesabımı 6 kişiye paylaştım. Fakat bu paylaştığım kişiler bana sadece netflix üyeliğinin yenisini istemek için mesaj attığını görünce siktiri çekip engelledim. İnsanlar ile menfaat ilişkisi kurmak gerçekten iğrenilecek bir şey !
Fakat insanlara yardım etmek istememin sonucu beni burada küçük düşürmeye çalışmalar, laf atmaya çalışmalar. Nasıl bir iğrençliktir bu anlamadım.
Ben istedim ki herkes bilsin de boşa para vermesinler. Ben o kadar para yiyebilen bir insan değilim. Okul bitti ve piyasadan dolayı iş bulamıyorum ve başka yerden para elde edemiyorum babam veremiyor bana para. Neden biraz emek ile ücretssiz elde edebildiğim şeye para vereyim ? Emeğe karşı saygısızlık mı ? Hahaha gösteriş orospuları sizi ! Siz o kırmızı hapı götünüzden mi aldınız fitil niyetine hala beyniniz basmıyor mu ? O şirketler sizin babanızın ömrü boyu kazandığı parayı bir haftadan kısa süre de kazanıyorlar. Bir de sizin boklu paranıza mı kaldılar ? Gösteriş orospuluğundan başka bir şey değil bu ! Bu indirimli mağazadan sırf gösteriş değil de eziklik olabilme gözüyle görünür diye o mağazaya girmemeye benzer.
Neyse içimi kustum, rahatladım. Cidden bana söylenenlere hiç alınmadım veya darılmadım fakat sadece yazmak ve daha sonrasın da uyumak istedim aklımı meşgul etmesin diye. İnsanlar bir diziden ailemin tüm ömürlük gelirini alıyorsa, ben de sistemin amına koyarım deyip, elimden geldiğince bu hayatı makul yaşamaya çalışırım. İster buna beleşçi bir rezil olarak görülsün, isterse de emek hırsızı. Varsın emek hırsızlığı, varsın dilencilik. Sömürülmekten ve sikilmekten iyidir amına koyduğumunun personelleri sizi !

NOT: Yarın netflix'i nasıl ücretsiz ve sınırsız kullanabileceğinizi anlatacağım eğer ki bilmeyenler varsa faydalansınlar diye.
 
Son düzenleme:

Maça As

Üye
Katılım
23 Ağustos 2018
Mesajlar
51
Şehir
İstanbul
kanka o konuda insanların sana çıkışmasının nedeni senin eğlenmek için popüler dalga geçme muhabbetini yapmandı, onlar da senin konuyu baltaladığını düşündü ve gereksiz bir tartışma oldu. Bence olması gereken yüzde ufak bir sırıtma yarattıktan sonra görmezden gelmekti.
 

Kasrqaa

Fahri Üye
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
849
Yaş
22
Şehir
Eskişehir
Türkiyede hiçbir başarı cezasız kalmaz :) o yüzden boşver.
Kendi çıkarlarımı bırakıp insanları düiünürüm aynı senin gibi başıma gelmedik kalmaz hatta bazen kendi isteklerimi bile arka plana atarım millete faydalı olcam diye. O yüzden bencil olmanı öneririm. Doğru bulduklarını al yanlış bulduklarını alma.

Fitnesa giderim hoca bilgisizdir saçma program yazar dambıl hamallığı yaptığımla kalırım(evde spor için temiz program yaptım 1 ayda şekillmeye başladım)

Çoğu eski arkadaşım(lisede yüzüme bakmayan adamlar) set muhabbetinden dolayı benle iyi geçiniyor. Hal hatır soran yok. Bana whatsapa gelen mesaj şunlar "bir kız var, birini seviyorum, nası tanışırım" işleri görüldükten sonra yazmazlar, manita yapınca arayıp sormazlar(ayrıldıklarında ararlar oda yardım etmem için :) )

O yüzden insanları s.et iyi yada kötüymüş boşver onları. Kendine odaklan.
 
Son düzenleme:

pawelow

Üye
Katılım
26 Kasım 2018
Mesajlar
280
Şehir
Kayseri
Tek senin basına gelmıyor kanka bizdede durum o yaş ilerledikçe arkadaşlık ilişkilerinin menfaat üzerüne oldugunu görüyorsun dostu kötü günde anlıyorsun
Dicem o ki kimseye sırrını açma
İyilik yaptıgında ya karsılıksız yap yada ınkar edene yardım etme
 

MerLin

Üye
Katılım
22 Haziran 2018
Mesajlar
197
Şehir
İstanbul
Kanka bu insanlığın var oluşundan beri var. Kötülük artmadı veya arttı diyemem ama. Günümüz teknolojileri eskisi gibi değil artık Türkiyeden tüm dünyayı seyredebiliyorsun. Amerikada ki veya isveçdeki insanlarla görüşebiliyorsun onlar gibi hissedip onlar gibi konuşa biliyorsun. Teknoloji haliyle kötülükleride gözümüzün dibine sokuyor insan psikolojisi çok gördüğünü yapmaya meyilli örneğin bir toplumda gazetelere intihar vakası manşetlensin. İntihar oranları artar veya ülkede yapılan tecavüz olayları medyada çok dolaşsın 6 ay once tecavüz oranları %4 iken 6 ay sonra %8 lere cikabilir. Anlatmaya çalıştığım kötülük her zaman olur. Ha kötülük var diye iyilik yapmayacakmıyız. Bu senin kararın ama herkes kötü değil her insanın icinde kötülükte olsa....
netflix bizim verdiğimiz parayla değil daha çok reklamlar sponsorlar ile geçiniyor bu fiyatlar sadece işin süsü....
Fitnes ta bu mallar her zaman vardır. Fakat nedendir bana hiç denk gelmedi ya gittiğim yerle alakalı benim gittiğim salonda bak inanmazsın 1 tane sorun yaşamadım ya. Senin gibi bu sorunlardan yakınan cok arkadaşım var. Nedendir bilmiyorum bana denk gelmiyor :D Ha çıkar ilikisi güden arkadaşlar elbette olucak. Bu gayet doğal. Herkes insanlarla çıkar ilişkisi için münakaşaya girer sevgililik bile bunun üzerinden gider. Seni tatmın etmesini beklersin cinsel açlığını giderir. Arkadaşımız ornek vermiş whatsap üzerinden. Adamlar sadece bilgi almak icin geliyor. Bir çıkar güdüyor normaldir sende onlardan çıkar elde et. Yada bilgiyi birşekilde satman lazım beleşe vermicen hacı
Dostluğunu kaliteli insanlarla kur. Fakat şunu unutma onlar seni dost olarak görüyormu yoksa seni çıkar için harcarlar unutma. Akıllı kaliteli adam bulacaksın usta.
 
Son düzenleme:

Betaboy

Üye
Katılım
29 Temmuz 2018
Mesajlar
259
Şehir
Konya
Dostum, şimdi sana şöyle söyleyeyim.

Günümüzde ailede bile vardır bu menfaat. Normalde babamız,annemiz ne der bize? ''Oğlum,ne yaparsan yap,sen bizim oğlumuzsun,sen bizim evimizin direğisin...'' ee iyi hoş da neden 2 gün sınavdan düşük not alınca bizi diğer akrabalara,komşulara kötülüyorsun? Üvey evlat muamelesi gösteriyorsun? Ya da akrabanın biri oğlunu övdüğünde ''Bizimki de ancak evinde g*t devirsin.'' diyerek evladının onurunu yerle bir ediyorsun?
Ama bir şeyi başardığımızdaysa ''ilah'' ilan ediliyoruz. Akrabalardan başla,dostlarına kadar bizleri herkese övmeler. Kral muamelesi görüyoruz desek yeridir. Al işte sana bir numaralı menfaat örneği. Eee hani ne olursa olsun senin oğlunduk, hani ne olursa olsun senin evinin direğiydik? Lafla peynir gemisi yürümüyor demek ki.

Bu sadece başarı için geçerli değil. 2 gün evde g*t devirdiğimizde gördüğümüz muameleyle 2 gün boyunca it gibi çalıştıktan sonra eve varıp gördüğümüz muameleyi karşılaştır, fark bariz ortada.

Bu dostluk için de geçerli. Normalde süt çocuğu gibi ortalarda dolansan, insanlara karşı hakkını savunmakta aciz kalsan kim sana ''dost'' der ki? Ama tam tersine eğlenceli,kendine güvenli bir karakter olunca neden herkes senin peşine düşer?

Herkes ihtiyacı olan şeyin yanında olmak ister dostum. Çok görüyoruz. Kendini korumaktan aciz bir şahıs geliyor mahallenin delikanlısı denilen şahsın yanına sokulmaya çalışıyor. Delikanlıya baksan hiçbir vasfı yok, her 2 kelimesinden 5'i küfür zaten. Ee bu çocuk neden buna sokulmaya çalışıyor? Çünkü kendisini koruyamıyor,etrafından korkuyor ama bu delikanlının yanında olunca kendisini gayet güvende hissediyor. Olur da bu delikanlı kardeşimiz bir gün cesaretini,kendini koruyabilme yetkisini kaybederse etrafında da kimseyi bulamaz :) Kural bu dostum. Kimse gelip de fedakarlık edebiyatı yapmasın şimdi.

Aslında bizler de öyleyiz. Biz bir kızdan neden hoşlanırız,neden severiz? Kimisinde sebep yokluğunu giderdiği içindir,kimisinde sebep fiziği,yüzü taş gibi olduğu içindir,kimisinin amacı sadece ilişkiye girmektir. Yani bu forum ahalisi de babasının hayrına sevmiyor kızları. Bir ihtiyacını giderdiği için hoşlanıyor,beğeniyor ya da aşık oluyor. Sonra foruma gelip: ''Beyler,taktik verin kıza nasıl gömçüreceğim?'' gibi saçma sapan sorularla karşılaşıyoruz.

Bence bu tür şeyleri isyan edip o güzel vaktini heba etmek yerine bunu fark edip yoluna devam etmelisin. Bak ne güzel bunun bilincindesin. Bundan sonra yapman gereken kendini hayatının merkezine koyup kendi istek,ihtiyaç,hayallerini en başa getirmek. Sana zararı olan şeyleri ''hatır'' dinlemeden direkt hayattan silmek(dost olsun,aktivite olsun..) ve hiç kimseyi dinlemeden kendi bildiğini okumak. Yanlış dahi olsa tecrübe olur. (Fikir alma demiyorum ama o fikri ille de uygulayacaksın diye şartlandırma kendine.)
 

Tyler

Üye
Katılım
11 Ağustos 2018
Mesajlar
1,050
Şehir
İstanbul
Dostum, şimdi sana şöyle söyleyeyim.

Günümüzde ailede bile vardır bu menfaat. Normalde babamız,annemiz ne der bize? ''Oğlum,ne yaparsan yap,sen bizim oğlumuzsun,sen bizim evimizin direğisin...'' ee iyi hoş da neden 2 gün sınavdan düşük not alınca bizi diğer akrabalara,komşulara kötülüyorsun? Üvey evlat muamelesi gösteriyorsun? Ya da akrabanın biri oğlunu övdüğünde ''Bizimki de ancak evinde g*t devirsin.'' diyerek evladının onurunu yerle bir ediyorsun?
Ama bir şeyi başardığımızdaysa ''ilah'' ilan ediliyoruz. Akrabalardan başla,dostlarına kadar bizleri herkese övmeler. Kral muamelesi görüyoruz desek yeridir. Al işte sana bir numaralı menfaat örneği. Eee hani ne olursa olsun senin oğlunduk, hani ne olursa olsun senin evinin direğiydik? Lafla peynir gemisi yürümüyor demek ki.

Bu sadece başarı için geçerli değil. 2 gün evde g*t devirdiğimizde gördüğümüz muameleyle 2 gün boyunca it gibi çalıştıktan sonra eve varıp gördüğümüz muameleyi karşılaştır, fark bariz ortada.

Bu dostluk için de geçerli. Normalde süt çocuğu gibi ortalarda dolansan, insanlara karşı hakkını savunmakta aciz kalsan kim sana ''dost'' der ki? Ama tam tersine eğlenceli,kendine güvenli bir karakter olunca neden herkes senin peşine düşer?

Herkes ihtiyacı olan şeyin yanında olmak ister dostum. Çok görüyoruz. Kendini korumaktan aciz bir şahıs geliyor mahallenin delikanlısı denilen şahsın yanına sokulmaya çalışıyor. Delikanlıya baksan hiçbir vasfı yok, her 2 kelimesinden 5'i küfür zaten. Ee bu çocuk neden buna sokulmaya çalışıyor? Çünkü kendisini koruyamıyor,etrafından korkuyor ama bu delikanlının yanında olunca kendisini gayet güvende hissediyor. Olur da bu delikanlı kardeşimiz bir gün cesaretini,kendini koruyabilme yetkisini kaybederse etrafında da kimseyi bulamaz :) Kural bu dostum. Kimse gelip de fedakarlık edebiyatı yapmasın şimdi.

Aslında bizler de öyleyiz. Biz bir kızdan neden hoşlanırız,neden severiz? Kimisinde sebep yokluğunu giderdiği içindir,kimisinde sebep fiziği,yüzü taş gibi olduğu içindir,kimisinin amacı sadece ilişkiye girmektir. Yani bu forum ahalisi de babasının hayrına sevmiyor kızları. Bir ihtiyacını giderdiği için hoşlanıyor,beğeniyor ya da aşık oluyor. Sonra foruma gelip: ''Beyler,taktik verin kıza nasıl gömçüreceğim?'' gibi saçma sapan sorularla karşılaşıyoruz.

Bence bu tür şeyleri isyan edip o güzel vaktini heba etmek yerine bunu fark edip yoluna devam etmelisin. Bak ne güzel bunun bilincindesin. Bundan sonra yapman gereken kendini hayatının merkezine koyup kendi istek,ihtiyaç,hayallerini en başa getirmek. Sana zararı olan şeyleri ''hatır'' dinlemeden direkt hayattan silmek(dost olsun,aktivite olsun..) ve hiç kimseyi dinlemeden kendi bildiğini okumak. Yanlış dahi olsa tecrübe olur. (Fikir alma demiyorum ama o fikri ille de uygulayacaksın diye şartlandırma kendine.)
Doğru konuşuyorsun dostum. Okul bitti ve üniversite okumak istemediğimden dolayı aileye birden kötü düştüm. Ev de oturuyorum diye etmedikleri laf kalmadı. Senden bir bok olmaz vs.. Nereden biliyorsunuz am*na koyayım siz kahin misiniz? Geleceğimi nereden biliyorsunuz? Bana dün halam 1 saat hayatla ilgili ders vermeye çalışıyor fakat ben fikrimi sunmaya kalkınca hiç susmuyor bilerekten ve bana söz vermiyor. Kodumun faşistleri ! Anca kendi fikirlerini kabul ettirmeye çalışırlar. Benim halam değil de başka bir insan olsa o siktiğimin faşisti deyip yanından ayrılırdım fakat insanın akrabası, kendi kan bağından olan bir insan olunca pek fazla diyecek sözü olmuyor. Benim en büyük sorunum bu dostum. Esenyurt gibi çok boktan bir yer de oturuyorum ve gerçekten alışveriş dışında gezecek hiçbir yer yok. Ben kişiliğim ve düşüncelerim gereği yalnız ve doğa ile takılmayı seven bir insanım fakat kodumun semtinde bir tane mi ormanlık veya göllük falan yalnız bir yer olmaz ! Ulan sahil kenarında millet her gün mangal yapıyor. Esenyurt istanbulun en kalabalık semtlerinden. Ben de ihtiyaçlarımı bulamadığımdan kendimi eve kapadım ve bilgisayar, film, kitap, araştırmaya verdim. Okullar açılsın piyasa bir kendine gelsin gece işine gireceğim sosyallik için artık arkadaş ortamına göre de sosyalitem artar şansım varsa. Ben çoğu şeyin farkındayım dostum, çıkar, insan davranışlarının arkasında yatan düşünceler her şeyin ! Fakat yapılabilecek pek bir şey yok. Yaşadığımız yer sağolsun napalım !
 

MerLin

Üye
Katılım
22 Haziran 2018
Mesajlar
197
Şehir
İstanbul
Doğru konuşuyorsun dostum. Okul bitti ve üniversite okumak istemediğimden dolayı aileye birden kötü düştüm. Ev de oturuyorum diye etmedikleri laf kalmadı. Senden bir bok olmaz vs.. Nereden biliyorsunuz am*na koyayım siz kahin misiniz? Geleceğimi nereden biliyorsunuz? Bana dün halam 1 saat hayatla ilgili ders vermeye çalışıyor fakat ben fikrimi sunmaya kalkınca hiç susmuyor bilerekten ve bana söz vermiyor. Kodumun faşistleri ! Anca kendi fikirlerini kabul ettirmeye çalışırlar. Benim halam değil de başka bir insan olsa o siktiğimin faşisti deyip yanından ayrılırdım fakat insanın akrabası, kendi kan bağından olan bir insan olunca pek fazla diyecek sözü olmuyor. Benim en büyük sorunum bu dostum. Esenyurt gibi çok boktan bir yer de oturuyorum ve gerçekten alışveriş dışında gezecek hiçbir yer yok. Ben kişiliğim ve düşüncelerim gereği yalnız ve doğa ile takılmayı seven bir insanım fakat kodumun semtinde bir tane mi ormanlık veya göllük falan yalnız bir yer olmaz ! Ulan sahil kenarında millet her gün mangal yapıyor. Esenyurt istanbulun en kalabalık semtlerinden. Ben de ihtiyaçlarımı bulamadığımdan kendimi eve kapadım ve bilgisayar, film, kitap, araştırmaya verdim. Okullar açılsın piyasa bir kendine gelsin gece işine gireceğim sosyallik için artık arkadaş ortamına göre de sosyalitem artar şansım varsa. Ben çoğu şeyin farkındayım dostum, çıkar, insan davranışlarının arkasında yatan düşünceler her şeyin ! Fakat yapılabilecek pek bir şey yok. Yaşadığımız yer sağolsun napalım !
Bro seni çok iyi anlıyorum. Ben esenyurtta yıllarca yaşadım. Oranın insanını bilirim. Gezilcek yer dahi olsa suanda gezme derim esenyurtta o derece pisliktir. Türk ailelerinin çoğu öyle okumazsan eşşek gibi çalışcaksın derler haklılarda. Fakat biliyorsun ki mizacımız biraz sert ve karşıya istediğimizi aktarmakta sorun yaşıyoruz. Halan ailen inan ki senin için çabalıyorlar ama yanlış çabalıyorlar sende farkındasın elbette fakat elden bir şey gelmiyor bende senin durumundayım üniye hazırlanıyorum İş arıyorum fakat iş bile yok. Nereye gitsem deneyimli istiyoruz. Bayan istiyoruz diyorlar. Cinsiyet değiştircem aqq. Yoksa aç kalcaz. Yada yakın bir zamanda köprü altında işe başlarız :DASD Kanka kısacası yapman gerekenleri biliyorsun biraz daha acele ve gayret et aileni sansürle. Fakat suyunada git onların. Sonuçta ailen elden ne gelir.
 
Katılım
24 Mayıs 2019
Mesajlar
98
Şehir
Ankara
Kanka buradaki 2-3 yorumu kafaya takıp 1 sayfa yazı yazıyosan senin hayatında hoşgörüsüzlükten daha büyük problemler var.
 

Tyler

Üye
Katılım
11 Ağustos 2018
Mesajlar
1,050
Şehir
İstanbul
Kanka buradaki 2-3 yorumu kafaya takıp 1 sayfa yazı yazıyosan senin hayatında hoşgörüsüzlükten daha büyük problemler var.
Kankam yazdığım yazıyı oku daha sonra bana karşı bir çıkarım da bulun bence. Ben eğer ki burada bana karşı yazılanları kafaya taksam 1 sayfa yazıyı değil her gün düzenli olarak bir sürü nefret kusardım. Ben burada genel olarak hoşgörüsüzlükten bahsettim. Ve bana karşı gördüğün büyük problemler neler merak ettim ? Belki ben de sana haklılık payı veririm.
 
Üst