• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Hosunuza giderse devami gelicek

TeamStar

Üye
Katılım
7 Ağustos 2018
Mesajlar
432
Şehir
Kayseri
Beyin ne kadar karmaşık yapıda olsa da, temel taşları oldukça sade ve net olumlu, olumsuz mesaj kokteylinden oluşmaktadır. Söz konusu mesajlar, söylem kalıplarını, söylem kalıpları ise zihin şabonlarını, zihin şablonları da, birer lens gibi kendimize, çevremize ve sosyal ogulara karşı bakış açımızı, bakış açımız ise, kararlarımızı, eylemlerimizi, bu süre gelen karar ve eylemlerimiz ise gerçeklerimizi oluşturur.
Ne düşünürsek onu yaşarız, ne düşünürsek o oluruz, gerçeğinin temelinde yatan da tabi bu insan oğluna has zihin süreç ve düşüncenin yaratıcı gücüdür. Buradaki yaratıcılık gücü, mutlak gerçeklerden ziyade sosyal gerçekleri referans almaktadır.
Bilinçaltı mesajları ile başlayan kendimiz ve çevremiz ile sosyal gerçeklerin yaratılmasına kadar devam eden, söz konusu döngüye bireyin müdahale edebilmesinin (arzuladığı ben’e ve hayata ulaşabilmesinin) başarılı yolu, temel taşlara odaklanmasından geçmektedir. Eğer hayatınızda sizi engelleyen birşeylerin olduğunu düşünüyorsanız, bunun kendiniz olduğunuzu bilmelisiniz. Bir diğer deyişle, bilinçaltınıza kodladığınız temel inançlarınızdır, yani zihin yapınız. Temel taşları ( bilinçaltı söylem kalıpları) değişmeyen bir zihin, sürekli aynı olaylarla, aynı engellere takıldığına şaşırmamalı, ziraa o engelin kendisidir. Her seferinde, sağlıklı, fit görünümlü vücut için hevesle başlayıp başarıya ulaşmadan süreci sonlandırmasına neden olan, çevre faktörleri değil, değişmeyen bilinçaltı şablon yapısının kısır döngüsüdür. #ALINTIDIR#
 
Üst