Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İç Dökme seansı-1

Bu okuyacağınız yazıda yazacaklarıma %100 doğru diyemeyeceğim gibi %100 haksızımda diyemem. Fakat yazı da birçok genelleme ve isyankar bir tutum sergilenmektedir. Tarafımca yazılan bu tür yazılara bir başlık altında sergileyeceğim.

İçimi karartan beni bunaltan ve gereksiz yük olarak taşıdığım bu sorunları sizlere açmak ve tartışmak istiyorum. Ben hemen hemen hepinizin de içinde büyüdüğü Türk toplumundan gelme biriyim. Türkiye’de insanların çoğunun bal gibide orta doğulu kültüründen gelme aptallıklar taşıdığını hemen hemen hepimiz farkındayız değil mi?

Bizler ülkece Müslümanız deriz fakat dinin gereği olan kuranı okumayız. Müslümanız deriz iftira atar zina ederiz. Oruç tutar tutmayanı döver üstünlüğümüzü kurmaya çalışırız. Müslümanız deriz iftira atar zina ederiz. Bizler çocukluktan beri aptal salak saçma dogma bilgiler ile donatıldık etkisini halen görebiliyoruz. Modern insan olamıyoruz. Karşımızdakine saygı duyamıyoruz. Empati yapamıyoruz. Bilmediğimiz fakat uğruna kan dökeceğimiz bir çok fikirlere sahibiz. Bizler babam daha iyisini bilir deyip herhangi bir ideolojiye bağlı kalır ve oy veririz.

Araştırmaz okumaz , araştırıp okuyanı dışlarız. Gereksiz fanatizmimiz var. Maçlara gider küfretmeyen taraftar siktirsin gitsin deriz kavga çıkarır adam öldürürüz. İnanın bana Dünya final maçlarını Türkiye’de yapsınlar güvenliksiz ertesi gün dünyadaki nüfus değişir.

Karşıt fikir duymaya dayanamayız. Hemen muhalif oluruz. Sözlerimizi kullanamazsak ellerimizi kullanır kavgaya taşırız. Bizlerde gereksiz bir sahiplenme duygusu vardır. Ya benimsin kara toprağın deriz. Kızı öldürür intihar ederiz. Saçma sapan namus davaları kan davaları bulunmaktadır. Ülkece barutuz ve bir kıvılcımla patlamaya hazırız. Bilmediğimiz konularda atıp tutmayı severiz.

Saçma batıl inançlara sahibiz. Gece tırnak kesme aman nazar değmesin götünü kaşı. Yok abdestsiz kuran okunmaz. Namaz kılanın önünden geçilmez. Şu din konusunda dahi saldırgan ve agresifiz elinde ki kuranı biraz aşağıda tutana öyle tutulmaz der küfrederiz.

Çarşaf denen bu illet İslam da yeri olmamasına rağmen çarşaf kültürüne sahip onlarca insan bulunmakta sorsan Müslümanım der ama, bunun Yahudi kültürü olduğunu bilmezler. Bugün başı kapalı 10 kadından 5 i neden kapalı olduğunu bilmiyor.

Aynı şekilde ülke genelinde olan bir şey daha var ki bu en acısı , bir ideolojiye sahibiz bunu için adam keseriz ama sadece ideolojini adını biliriz. Arka planı yok içeriği yok babam da bundandı deriz ve destekleriz. Ha birde AB saçmalığı var girmek için yanıp tutuşuruz. Bana sorarsanız rezil olmuş ülkemin AB girerek daha da rezil olmasını istemem.

Ya ben yolda yürürken bir adamın genzini sokağa boşaltmasını görmek zorunda mıyım? Bunu elin gavuru görse ne düşünür bizim hakkımızda?

Ülkece temizlik imandan deriz fakat sokaklar çöpten geçilmez olur. Köpek beslerler köpeğin idrarını sokakta bırakırlar. Biz ki koskocaman Türk ırkı, Koskocaman tarihi, Çok büyük kahramanlıkları olan Türk ırkı bugün şu düştüğümüz duruma bak. Bugün ülkenin kaçı Türküm diyor. Yarısı Suriyeli dolu, yakında parti kurup ülkeyi Suriye Cumhuriyeti yaparlar.

Bugün hükümet dahi sırf oy için yapması gerekeni yapmıyor. Bu gelen Suriyeliler 1 yılda ikiye katlanıyor. Suç oranı artıyor. İşsizlik artıyor, emlak fiyatları artıyor. Ben her yerde Arapça yazılar görüyorum. Lan burası Türkiye cumhuriyeti değil mi?

Yakında bunlar Arapça eğitim, Televizyon, radyo kanalları da kurarlar. Biz Türkler evet iyiyiz merhametliyiz ama dişimizi göstermeliyiz de gereksiz iyi niyetlere kapılıyoruz. Bugün Yunanlılar Megali-idea ile yetişiyor. Ruslar sıcak denizlere inmek istiyor.

Ermenistan’ın gözü toprağımızda. Bu tür olaylar varken ülke diken üstündeyken benim vatanımın başındakiler menfaatleri için ülkeye zarar verecek yığınla adamı vatan toprağıma dahil ediyor. Lan madem aldın katı kurallar ile yürütsene bu politikanı, bakın hiçbir partiyi desteklemiyorum. Sucusun buncusun diyebilirsiniz eyvallah.

Yahu bizim çalışıp ülkeye hayırlı bir evlat olmak varken, faydamızın dokunması gerekirken çalışan adamlar başka ülkelere gidiyor beyin göçü veriyoruz. Neden önüne geçilmiyor bunun? Artık ülkece insanlara güvenemiyoruz. Eskiden komşuluk vardı artık yok. Eskiden çocuklar mahallede büyür orada öğrenirdi artık buda yok. Ya insanlar Merhaba diyemiyor birbirine diyen olursa da korkuyorlar artık. Denemesi bedava çıkın sokağa.

Millet olarak ateş üstündeyiz bizi bu ateşten alıp soğuk suyla dolu tencereye sokup altını yakanlara minnet duyuyoruz. Gereksiz bir şekilde insanları küçük görüyoruz. Boş bir nefret duygusu var içimizde herkese nefret duyuyoruz. Farklı olana saldırıyoruz.

Ne oluyoruz be arkadaşlar nereye doğru gidiyoruz
T%C3%BCrk-Bayra%C4%9F%C4%B1-resimleri-1.png

Söylediklerin %100 doğru müslüman diye birşey yok bu ülke de müslüman görünümlü ateistler var bu en kötüsü okuma yok eğitim desen zaten berbat herkes acaba nasıl çalarımın peşinde her ülkenin belirli bir milliyetçilik fikri var bununla ilgili birşeyler yapıyorlar bizde böyle birşey yok herkesi insanın afyonu olan dinle ve milliyetçilik ile uyutuyorlar daha çok uyutucaklar her millet hakkettiği gibi yönetilir

. Biz ki koskocaman Türk ırkı, Koskocaman tarihi, Çok büyük kahramanlıkları olan Türk ırkı bugün şu düştüğümüz duruma bak. Bugün ülkenin kaçı Türküm diyor.
Türk olunca; üstün falan olmuyoruz. 3.dünya ülkesisiyiz. Yani 3. sınıf bir toplumuz, eski türklük falan eskide kaldı. Ülkenin kaçı neden türküm desin ki.

"Türküm" deyince ne oluyor?
İsterse haykıra haykıra "TÜÜRKKÜÜM" desin, çalışkan/üretken bir İNSAN olmadığı sürece hiçbirşey olmuyor.

Ülkenin çoğu "İnsanım" dese ve çalışkan, okuyan olsa; toplum olarak daha iyi bir duruma gelirdik.

Söylediklerin %100 doğru müslüman diye birşey yok bu ülke de müslüman görünümlü ateistler var bu en kötüsü okuma yok eğitim desen zaten berbat herkes acaba nasıl çalarımın peşinde her ülkenin belirli bir milliyetçilik fikri var bununla ilgili birşeyler yapıyorlar bizde böyle birşey yok herkesi insanın afyonu olan dinle ve milliyetçilik ile uyutuyorlar daha çok uyutucaklar her millet hakkettiği gibi yönetilir
Katılıyorum ama milletede birsey diyemiyorum bizim insanımız iyi bir yönlendirme ve eğitimle çok iyi işler başarabiliyor yeter ki baştaki liderler istesin.

Eğer kendinizi gelişmiş, sorgulayan, araştıran biri olarak görüyorsanız gitmelisiniz. İnsan burda kafayı yer. Yemin ederim delirir!

Saygı istiyorum, kurallar katı olsun istiyorum. Enazından insanların yarısının aklı başında kişiler olmasını isterim.

Türk olunca; üstün falan olmuyoruz. 3.dünya ülkesisiyiz. Yani 3. sınıf bir toplumuz, eski türklük falan eskide kaldı. Ülkenin kaçı neden türküm desin ki.

"Türküm" deyince ne oluyor?
İsterse haykıra haykıra "TÜÜRKKÜÜM" desin, çalışkan/üretken bir İNSAN olmadığı sürece hiçbirşey olmuyor.

Ülkenin çoğu "İnsanım" dese ve çalışkan, okuyan olsa; toplum olarak daha iyi bir duruma gelirdik.
Katlıyorum dediğin gibi bu durumda Türküm demenin bir değeri yok. Gönül isterdi ki ulusal ve uluslararası alanlarda daha başarılı olalım. Bilim bizden sorulsun. En iyi ekonomi bizde olsun refah seviyesi yüksek olsun. Askeri alanlarda silahlar yapalım satalım. Ticaret açığımız olmasın. Diğer milletlere örnek olalım 100 yıl önce olduğu gibi. Uçaklar yapalım satalım yapay zeka üzerine çalışalım. Teknoloji Türkiye’den sorulsun. Sonra güzel işler başardıkça Atanında dediği gibi haykıralım Ne Mutlu Türküm Diyene diyerek.

Katlıyorum dediğin gibi bu durumda Türküm demenin bir değeri yok. Gönül isterdi ki ulusal ve uluslararası alanlarda daha başarılı olalım. Bilim bizden sorulsun. En iyi ekonomi bizde olsun refah seviyesi yüksek olsun. Askeri alanlarda silahlar yapalım satalım. Ticaret açığımız olmasın. Diğer milletlere örnek olalım 100 yıl önce olduğu gibi. Uçaklar yapalım satalım yapay zeka üzerine çalışalım. Teknoloji Türkiye’den sorulsun. Sonra güzel işler başardıkça Atanında dediği gibi haykıralım Ne Mutlu Türküm Diyene diyerek.
Aynen ama hayat işte.. Birdeki şimdiki nesillere bak! Atanın kemikleri sızlar. Yaşasaydı "Ben böyle mal bir toplum için mi kurtardım bu vatanı" derdi.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8