Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İçe kapanıklık sorunum

Merhaba arkadaşlar, son bir haftadır sosyal ortamlarda baya aktifim ama bir sorunum var takıldığım ortamlardaki kızlar la biraz sohbet ettikten sonra otomatikmen sohbeti kesiyorum . Bir yere dalıp gidiyorum açılmıyorum veya diğer kızlarla konuşmuyorum. Kızlarda bu durumu merak edip ortak arkadaşımıza anlatmış o bana söyledi "bu çocuğun neyi var neden konuşmuyor " vs. Demişler arkamdan bende bu durumdan rahatsız oldum. Bu durumdan kurtulmam için ne yapmam gerekli bir fikriniz var mı?

Bu sorunun çözümü için kendi bilinçaltına gitmen gerekiyor. Yani çocukken veya gençlik yıllarında yaşadığın travmatik veya seni üzen derinden etkileyen birşey olmuştur.

Aslında bu bir savunma sistemidir. Senin o insanlara soğuk olmanın sebebi

1)Gurur
2) Kötülük görme korkusu
3) Güvenmeme
4) Utangaçlık

Vb... Buna senin karar vermen lazım.

Sadece şunu bil geçmişte yaşadığın insanlar olaylar geçmişte kaldı. Geçmişi orada bırak.

Şimdiki zamanı geçmişe göre analiz etme.

Kırmızı çizgini bozmadan insanlarla yakınlık kurmaya çalış. Bu kadar

Nirvana özetlemiş her şeyi ama , kafanda ya durumla alakalı ya da farklı bir şeyler kuruyorsan (ki uzaklara daldığında bir şeyler düşünürsün) onun yeri ve zamanı o an olmamalı.

Bu sorunun çözümü için kendi bilinçaltına gitmen gerekiyor. Yani çocukken veya gençlik yıllarında yaşadığın travmatik veya seni üzen derinden etkileyen birşey olmuştur.

Aslında bu bir savunma sistemidir. Senin o insanlara soğuk olmanın sebebi

1)Gurur
2) Kötülük görme korkusu
3) Güvenmeme
4) Utangaçlık

Vb... Buna senin karar vermen lazım.

Sadece şunu bil geçmişte yaşadığın insanlar olaylar geçmişte kaldı. Geçmişi orada bırak.

Şimdiki zamanı geçmişe göre analiz etme.

Kırmızı çizgini bozmadan insanlarla yakınlık kurmaya çalış. Bu kadar
👏👏

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8