Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Iki farklı dilde(tr-ing) daygame yapmak

Arkadaşlar selam, uzun bir süredir gerçekleştirmek istediğim bir şeyi son iki gündür uyguluyorum. Aklımdaki şey 5 İngilizce 5 Türkçe daygame yapmaktı. Mesajı uygun bir vaktimde düzenleyip muhabbetleri aktaracağım. Tüm approach larimi direct approach ile yaptım. Indirect hiç kullanmadım.

Kısaca kendimden bahsedecek olursam, yaklaşık 1 yıldır daygame yapıyorum(polonya ve Çekya’da), giyime dikkat eden,insanların yüzüne baktığında bu çocuktan zarar gelmez dediği temiz yüzlü biriyim.

Gözlemlerim şu yönde oldu: İngilizce konuşarak yaptıgım 5 girişimin 4 ünde pozitif sonuçlar aldım(dil probleminden dolayı muhabbet edemediğim kızlar hariç), Türkçe olan 5 in 2 sinde pozitif sonuçlar aldim. Türk kadınlarının gözünde yabancılar 2-0 önde başlıyor benim gözlemlerime göre. Zamanım oldukça muhabbetleri buraya ekleyeceğim. Hepinize iyi geceler diliyorum.

Edit: arkadaşlar İngilizce gerçekleşen bir seti paylaşacağım ancak Türkçeye çevirip yazınca çok abes geliyor o yüzden olduğu gibi yazacağım isteyen olursa Türkçe çevirisini de yazarım.

+Ben
-kız

Kızın ingilizcesi derdini anlatabilecek kadardı buraya düzgün halini yazıyorum.

+excuse me.. do you speak English?
- ...yes little bit.
+Cool, I saw you while I was walking by, I think you’re interesting so I wanted to come and say hi.
-(kikirdeyerek) helloooo (o yu hayvan gibi uzatti, ioi olarak aldım)
+How’re you doing?
-I’m fine, I’ll meet friend of mine an hour later, I’m shopping right now
+Boo it’s booring I hate shopping, you girls just look at everything but buy nothing(negative emotional spike)
+Heheh I’m just kidding.
-Where are you from?
+I’m from Nigeria
-(Hahahaha diye kahkaha atıp elini koluma dokundurdu, 2. ioi) But Nigerians are black
+I’m the first white person who lives in Nigeria honey.
-(hahaha) you’re fun
+ yes, I know.(heheh)
(1.5 sn bir sey demeden Güçlü göz teması Kurdum)
+(göz Temasini bozmadan Yavas ve kısık sesle) it’s Frank by the way.
-xxx
+ do you study or work somewhere xxx?
-I study international relations at metu(odtu)
+ah so you couldn’t success in the Highschool and started to study international relations(neg)
-(kahkaha atıp yavaşça koluma vurup) nooo metu is one of the best universities in Turkey.

(Muhabbet çok uzadı artık aksiyon zamanı diye düşünüp elinden tutup yürütmeye basladim)
-(sırıtarak) where are we goooing
+shhh just come with me, we gonna grab a coffee
-Noooo I’ll meet my friend(shittest)
+Shhh it’s alright you have 1 hour
-Nooo I’m shopping (shittest)
+Shhh just come
(Seve seve geldi)
...

Sonra starbucksa gittik kahve içtik sohbet ettik ardından telefon numarasını aldım ama aramadım.

Eksiklerim:
  • Kiss close yapabilirdim biraz çekindim kızılayın ortasında yanlış bir şey der diye düşünüp.
  • Biraz daha pozitif ve negatif emotional spike yaparak duygusal olarak daha fazla etkileyebilirdim
  • Kino konusunda eksiktim hatta hiç yapmadım.(Biraz da kız 2 kere kino yaptığı için yapmak istemedim aslında)

Artılarım:
  • Kızın ingilizceyi pek konuşamamasından dolayı özgüven eksikliği ile başlaması bana fayda sağladı sadece bir tane neg yetti.
  • Yine ingilizceden dolayı konuşmayı kolay domine edebildim.
  • Kızın yabancılara karşı hevesi varmış hemen açtı kendini.
Set konusunda düşüncelerim ve çıkarımlarım:
  • Bu en iyi setimdi. instant date e çıktık. diğer setlerimde instant date olmadı,bir tek bunda oldu.
  • Beklediğimden kolay oldu.
  • Bizim insanımızda(erkek kadın farketmez) yabancılara karşı ekstra bir ilgi var. Hemen kendimizi açabiliyoruz

olumlu olumsuz yorumlarınızı, sorularınız varsa sorularınızı bekliyorum arkadaşlar. iyi akşamlar herkese

Son düzenleme:
Diğer setleri müsait olduğumda yavaş yavaş paylaşacağım arkadaşlar.

Benim de ingilizcem iyi, ama konuşurken tekliyorum. Aksandan yırtsam da yediremem gibi.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8