• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

İletişimde Sorumluluk

BarisD

Üye
Katılım
15 Haziran 2018
Mesajlar
282
Şehir
Kayseri
Diğer bölümleri okumadıysanız önce onları okuyun sonra burayı okursunuz

https://bit.ly/2m127oS

Bu bölümde iletişim aslında bir sorumluluk olduğunu anlatıyor. Nasıl yani? Şöyle, NLP'nin bir ilkesi var: İletişiminizin anlamı, aldığınız cevaptır. Biz karşımızdaki insanla, kendi dünya anlayışımıza göre iletişime geçeriz. Eğer istediğimiz sonucu alamazsak, beni anlamadı diye düşünürüz. Oysa iletişimimizin sorumluluğunu üzerimize alır ve "daha iyi nasıl anlatabilirim" diye düşünürsek eninde sonunda istediğimiz iletişimi kurarız, ama "o anlamadı" diye düşünürsek istediğimiz sonuca ulaşamayabiliriz. Herkesin farklı bir dünya anlayışının olduğunun bilincinde olmak iletişimimizi daha çok kolaylaştırır. Örnek olarak bir öğretmen öğrencileriyle yeterli iletişimi kuramıyor ve öğrencileri suçluyorsa, durumu değiştiremeyecektir. Ama iletişimi güçlendirmek için kendisine, farklı ne yapmalıyım, neleri değiştirmeliyim, neleri geliştirmeliyim gibi sorular sorarsa yani iletişimin sorumluluğunu kendi üstüne alırsa iletişimini geliştirecektir.
 
Son düzenleme:

Kasrqaa

Fahri Üye
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
724
Yaş
21
Şehir
Eskişehir
Her şey soru sorma üzerine kuruludur. Bir insan kendini nasıl geliştirir kendisine soru sorarak. Acaba nerede yanlış yaptım?
 
Üst