Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İlişkide umursanmamak?

Merhaba, bundan öncesinde duygusal biriydim. Öyle olduğuma hâla lanet ediyorum. Şuan düzenli giden bir ilişkim var. Tam düzenli diyemeyiz ama takılmalık olmadığını belirtmek isterim. Çoğu zaman beni sinirlendirecek hareketlere maruz kalıyorum. Ve arada sırada yaşanan görüldü yeme ve mesajıma geç dönülmesi gibi hareketlere karşı nasıl bir tavır sergilemeliyim? İlgili konu veya görüşlerinizi bekliyorum. İyi forumlar.

Mesajına geç cevap veriyorsa sende ver. Ama lütfen bunu yaparken başka şeylerle meşgul ol telefon elinde olup "Hihihuayt dur seni bekleteyim" böyle yapma yani. Kitap oku, varsa ders çalış, kodlama öğren ne bileyim işte takıl kafana göre bir şeyler ile meşgul ol. Seni sinirlendirecek hareketleri ne kadar takarsan o kadar üzerine gelir. Hareketin ne olduğunu bilmiyorum ama shit test olabilir bilmiyorsan araştır ( Benim shittest hakkındaki yazım için buraya tıkla). Görüldü atmaya gelince birden fazla sebebi olabilir ancak genel olarak ilgisini o an çekmeyi başaramadığını söyleyebiliriz. Daha ilgi çekici mesajlar at mesela "Naber ?, Nasılsın ?, Uyudun mu ?" tarzı mesajlar asla atmamalısın. Mümkün olduğunca telefondan yazışmamaya bak çünkü telefonda göz teması vs yapamazsın en iyisi face to face iletişimdir.

Mesajına geç cevap veriyorsa sende ver. Ama lütfen bunu yaparken başka şeylerle meşgul ol telefon elinde olup "Hihihuayt dur seni bekleteyim" böyle yapma yani. Kitap oku, varsa ders çalış, kodlama öğren ne bileyim işte takıl kafana göre bir şeyler ile meşgul ol. Seni sinirlendirecek hareketleri ne kadar takarsan o kadar üzerine gelir. Hareketin ne olduğunu bilmiyorum ama shit test olabilir bilmiyorsan araştır ( Benim shittest hakkındaki yazım için buraya tıkla). Görüldü atmaya gelince birden fazla sebebi olabilir ancak genel olarak ilgisini o an çekmeyi başaramadığını söyleyebiliriz. Daha ilgi çekici mesajlar at mesela "Naber ?, Nasılsın ?, Uyudun mu ?" tarzı mesajlar asla atmamalısın. Mümkün olduğunca telefondan yazışmamaya bak çünkü telefonda göz teması vs yapamazsın en iyisi face to face iletişimdir.
Bir şeyle meşgul olma konusunda sıkıntı yok. Yazılımcıyım zaten o konuda rahatım. Mesela az önce kavgayı bozup naber diye mesaj attım biraz konuştuktan sonra biraz kötüyüm uyusam olur mu yazdı. Cevap vermedim ama yazınızdan anladığım kadarıyla naber tarzı şeyler yazmayacağım. Tartışmayı baltalamak amacıyla yapmıştım.

Son düzenleme:
Bir şeyle meşgul olma konusunda sıkıntı yok. Yazılımcıyım zaten o konuda rahatım. Mesela az önce kavgayı bozup naber diye mesaj attım biraz konuştuktan sonra biraz kötüyüm uyusam olur mu yazdı. Cevap vermedim ama yazınızdan anladığım kadarıyla naber tarzı şeyler yazmayacağım. Tartışmayı baltalamak amacıyla yapmıştım.
"Naber"den kastım zaten cevabı klişeleşmiş sorular.
+Naber ?
- iyi sen ?
bu fix cevaptır. Bunu kastetmiştim hani daha sonra kendini kalıba sokma.

Merhaba, bundan öncesinde duygusal biriydim. Öyle olduğuma hâla lanet ediyorum. Şuan düzenli giden bir ilişkim var. Tam düzenli diyemeyiz ama takılmalık olmadığını belirtmek isterim. Çoğu zaman beni sinirlendirecek hareketlere maruz kalıyorum. Ve arada sırada yaşanan görüldü yeme ve mesajıma geç dönülmesi gibi hareketlere karşı nasıl bir tavır sergilemeliyim? İlgili konu veya görüşlerinizi bekliyorum. İyi forumlar.
Bu soru cook saçma bir soru bence. Camiadan ne kadardan beri haberin var bilmiyom ama bu tazr soruları caylaklar sorar. Haberdar olmak birsey değil kendine ne kadar zmanda neler kattığın onemli.

Duygusal biri olduguna lanet etme...
Tabak çevirmeyi unutma
Bir kıza yatırım yapma
Mesgul gorunme mesgul ol
Erkeğin kızı test etmesi diye birsey var arastırıp ogrenmen daha iyi olacaktır
Seni sınırlendirecek harekette bulunursa cezalandırman lazım (vurmak değil haaa Tr serverinde yalaklara gelirsin)
Manıpulasyon olsun Nlp olsun taktikler olsun arastırıp kız ustunde uygula... Kız sana yatırım yapsın
Kıza duygu yasatmayıda unutma... Kino... Cinsel çekim felan
Uzayıp gider boyle. Tatlı ruyalr forum halkı

Bu durumda 3 ihtimal var;

Kız seni cepte tutuyor ve diğer adaylara bakınıyor.

Kız seni gerçekten umursamıyor, ilgisini kaybetti.

Shit test atıyor. Senin gözündeki değerini arttırmaya çalışıyor.

Hangisi doğru bunu tespit etmek sana kalmış.

İlk iki durumda nextlemek en iyi çözüm olur. Son durumda ise arkadaşların da dediği gibi ya aynı silahla karşılık verirsin ya da onu bu silahtan mahrum edebilirsin. Yani mesajlaşmaktan kaçın. Yüz yüze görüş o da olmadı mesaj yerine aramayı tercih et.

Benim yeni tanıştığım bir kız vardı. İnstadan falan güzel sohbet ediyoruz. Sonra baktım geç cevap veriyor falan. Ben de kıza açık sözlü bir şekilde; geç cevap verdiğini falan, seni diğer kızlardan farklı olduğunu zannetmiştim falan demiştim ve daha yazmamıştım. Kız da; seni umursamadığımdan değil, sadece işim vardı o yüzden yazamadım demişti. Beni öbürleriyle aynı görüyorsan sen bilirsin demişti. Kendine iyi bak vs. Daha da hiç bir şey yazmamıştım.
Bu da bana her geç yazanın üzerine bok atmamanın gerekli olduğunu düşündüm.
Yapacağın şey, yine tabak çevir. Durma ! Fakat aynı şekil sen de, kıza eşdeğer yaz. Daha ilgisiz falan davran. Kız da ilgisiz davranırsa zaten; seni umursamıyor demektir. Eğer ki sorarsa ne oldu falan; aldığım tavrı sergiliyorum diye laf atarsın falan.
Benim yaptığım hatayı yapma. Ben yaptım tecrübe edindim falan ama sen yapma. Fakat kızın yalan söyleyip söylemediği de aşikar değil. Fakat başlarda sohbet ederken geç yazmıyordu. Birden bire böyle olmuştu. Sanırım işi vardı da, neyse siktir et. Zaten ipleri kendi elinde tutmak istiyordu. Bu oyunu senin değil, benim kurallarıma göre oynayacağız diyordu falan. Değişik şeyler dönüyordu. Ben de yolu verdim.

Klasik Cleopatra etkisi. Tüm kadınlarda görülür. Geri çekilir sonra sen adım atınca tekrar adım atar ve tekrar geri çekilir. Genlerinde vardır bu merak etme. Kuvvetle muhtemel shit test olacağını düşünüyorum. Olmuyor ise bence yeni geminle farklı diyarlara yol al. Sonuçta artık duygusal değilsin.
Saygılarımla.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8