Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İlk Buluşma Sessizliği

Philliscan

Kuzey yıldızı yine tüm ihtişamıyla parlıyor 🌟
Günaydın beyler.
Özellikle ilk buluşmada / ilk telefonla konuşmanızda anlık veya uzun süreli sessizlikler olabilir.
İki tarafta susabilir. Bu durumda yapmanız gereken şey, elinizde gerçekten ucu açık veya konuşulabilecek bir konu yoksa, konu açmaya çalışmamak.
Çünkü konu açmaya çalıştıkça saçmalayabilir ve adeta bir palyaçoya dönüşebilirsiniz. Kızda sizden ne kadar etkilendiyse gerçek yüzünüzü görüp topukları götüne vura vura kaçar.
Yapılacak iki şey vardır.
1. Sende sessiz kalmaya devam et ve asla duruşunu bozma. Hafif gülümse (saf gülüşü değil) ve göz teması yap.
2. Bu durumda genelde “işte yine meşhur sessizlikler” diyip gülümsüyorum.
Söylediğim şeyin ayrıntısına bakın.
-İşte meşhur sessizlikler-
Buradan çıkacak anlamı bir düşünün.
Resmen “bir çok kadınla konuştum/buluştum ve artık bunun nasıl ilerleyeceğini biliyorum. Kontrol bende.” Demenin kısa yolu :)

Bonus: böyle bir durum ile karşı karşıya kalıp 1. Kuralı uyguladım. Sonra kız konu açıp tekrar çok samimi bir muhabbet içine girmiştik.
Bu sefer de ben anlattığı upuzun bir şeye sadece “vay canına” tepkisi vermiştim.
Kız bir an afalladı ve saçmalamaya başlayıp yeni konu açtı.
Siz konuşmayı kestiğinizde kız tekrar konu açmaya çalışıyorsa bariz size ilgilidir.

kızlarla din ve siyaset konuşmak saçmadır hatta onun ötesinde de büyük salaklık gerektirir tartışma başlar ve aranızda ki iletişim ilerde kötü olur. hatta ilk konuşma çok önemli çünkü ilk konuşma neredeyse diğer konuşmaların temeli dir. sesiz kalmak iyi dir. bari nefret uyandırmazsınız.

İlk buluşmamda şey demiştim sessizlik olmuştu lucifer izliyodum etkisinde kaldım heralde :) :) Hayatta şuana kadar yapmak isteyipte yapamadığın bişey varmı siye sordum . Ordan konu açılda sonra normal muhabbetlere döndük. Bayada konuşmuştuk :)

Kızlar daima oyun beklerler, öyle felaket inat ederler ki sanki yasa var gibi sonuna kadar mükemmel bir istikrarla sizden ille bir hareket bir ilgi bir çıt beklerler. Buluşma olaylarını da saçma bulurum ya neyse...Herkes bir beklenti içerisindedir daha doğrusu kadın tarafı '' benim tecrübeme göre '' de öyle olabilir. Bir yerlere gitmek çok daha iyi olur diye düşünüyorum. Özellikle de ikinizin de bilmediği bir yere gitmeli...

Neden derseniz ikiniz de aynı kafada ve aynı kartlara sahip olursunuz, elinizde veri olmaz bir şekilde anlaşmak zorunda kalırsınız. Ama bir cafede ya da başka bir mekan da durum çok bu şekilde ilerlemez. Oturur pozisyonda beyin okuma her zaman daha fazladır. Ama hareket berekettir. Nasıl ki sarhoş olunca daha rahat hareket edersiniz hareket halinde ya da keşfederken de aynı hisleri yaşarsınız. Oturduğunuz yerde bacaklarınızla endorfin salgılamak da sizi kurtarmayabilir. Fikrimce başlatan taraf ben olacağım, bir şeyler yapmalı diye triplere girmeyin, doğal olun ve ona cevap verme ve kendisini açma şansı tanıyın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8