Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İLK BULUŞMA TAVSİYELERİ

İlk buluşma bir insan üstünde bıraktığınız ilk etkidir. Herkes herkesle iyi veya kötü buluşma ayarlayabilir. Karşındaki insanı tanıyabilmek için de bu gereklidir. Ama bir şeylerin devam etmesi sizin gösterdiğiniz ilk performansınıza bağlıdır. Öyle bir durumdur ki ilk buluşmayla üstünüze yapışan önyargılardan uzun süre kurtulamazsınız. Bunun terside geçerlidir. Yarattığınız ilk izlenimden uzun süre faydalanırsınız.

ilk buluşma için birkaç öneri:

1)Farklı olun

Daha ilk buluşmadan diğer erkeklerle aynı olduğunuzu kanıtlamayın. Farklı bir buluşma ayarlayın. Kesinlikle sinemaya gitmeyin. İkincisi olmama ihtimali olan bir buluşmada sınırlı saatlerinizi bir koltukta oturarak öldürürsünüz. Sinema güzel geçen bir günün finali olabilir ama buluşur buluşmaz bu yanlışa düşmeyin. Çok absürt bir seçim yapmadığınız sürece sorun olmaz, yeter ki farklı olun

2)Öncesinde sonrasında buluşmaya hazırlayın

Buluşacağınız sabah ‘bugün benle buluşmaya hazırmısın’ tarzı bir mesaj atın. Akşamda ‘güzel bir gündü teşekkür ederim’ şeklinde bir mesaj atın. Harika bir gündü değil, müthiş bir gündü değil, sadece güzel bir gündü. Gerçekten harika bile olsa günü övmeyin. Sizin hergününüz eğlenceli geçiyor zaten.

3)Kendinize uygun bir yer seçin

Kendi özelliklerinize uygun biryer seçin. Rockla alakanız yoksa rock bara gitmeyin mesela. Konuşkan değilseniz sessiz sakin yerleri tercih etmeyin. İki taraf sustuğundaki sessizlik boğucu olabilir. Onun yerine canlı müzik olan bir yere gidebilirsiniz. Hem sustuğunuzda sessizlik olmaz, hemde genelde bu tarz yerler gürültülü olduğundan konuşurken birbirinize yaklaşmanız gerekir buda bazı duvarların kırılmasına yardımcı olur.

4)Zamanda kırılma

Bir kişiyle bir gün içinde birden fazla mekanda bulunursanız. Bu karşı tarafta sizi uzun süredir tanıdığı hissini uyandırır. Bazı basamakları daha çabuk atlamanıza yardımcı olur. Böyle bir durumunuz yoksa en azından çıkıp yürüyün.

5)Bildiğiniz bir yer seçin

Kendi sahanızda oynamanın avantajını kullanın bildiğiniz bir yer seçin. Şık bir yere gidip ben buraya hep gelirim dedikten sonra garsona tuvaletin yerini sorarsanız veya ben iyi bowling oynarım dedikten sonra hatun elinize verirse bu hiçbir işe yaramaz.

6)Fotoğraf çektirin

Fotoğraf çektirmek hem eğlencelidir, hemde sonrası için güzel bir hatıra olabilir. Daha önemlisi yakınlaşmak için iyi bir fırsattır.

7)Din siyaset futbol konuşmayın

Karşınızdaki hakkında yeterince bilgi edinmeden bu tarz uç konulara girmeyin.
bknz.din-siyaset futbol konuşmayın

8)Cimri olmayın

Hesabı ödeyin demiyorum ama karşı tarafa da ödetmeyin. Cimri bir insan her zaman kötü izlenim uyandırır.(En azından ilk 3 buluşmada hesabı siz ödeyin,bağ kurana kadar.)

9) Beraber yemek yapın

Beraber yemek yapmak güzeldir. Yemekle alakanız yoksa bile internet diye bir şey var bir tarifi ezberleyin onu yapın. Ama daha ilk buluşmada evdeyseniz, bence yemekle de çok fazla uğraşmayın ;)

10)İkinci buluşmanın sözünü alın

İyi bir ilk buluşma ikincinin garantisidir. O kadarda iyi geçmediğini düşünüyorsanız, alıcı pişmanlığından korunmak için sonraki buluşma sözünü alın.

İyi Oyunlar

Ben her buluşmada hesabı kıza ödetiyorum bu güne kadar hiç şikayet eden olmadı.Eğer yapabilirseniz hesabı kıza ödetin kızın size yatırım yapmasına fırsat verin.

Ben ilk buluşmayı öderim kız ödemediği sürece,, sonraki iki buluşma kıza ödetirim ( biz 1 yatırım o 2 yatırım) ---- %90 böyle yaparım tavsiye ederim size

ne diyorsun genelde
Birşey demiyorum hadi kalkalım dedikten sonra kasaya beraber gidiyoruz ben paramı uzatıyorum o da uzatıyor.
Ben yok ben ödeyim falan demeden para üstlerini alıyoruz ve çıkıyoruz.

Ismarlama da ise mekana girmeden e hadi bi tatlı , kahve ve ya yemek ısmarla da yiyelim diyorum ki genelde söylememe gerek bile kalmıyor :)

4)Zamanda kırılma

Bir kişiyle bir gün içinde birden fazla mekanda bulunursanız. Bu karşı tarafta sizi uzun süredir tanıdığı hissini uyandırır. Bazı basamakları daha çabuk atlamanıza yardımcı olur. Böyle bir durumunuz yoksa en azından çıkıp yürüyün.

Bu tavsiyen harbiden güzelmiş,Teşekkürler

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8