Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İlk Defa Ateist Olduğumu Hissettim

Beyler ne yaptınız ya müslüman üyelerin bu kadar fazla olduğunu tahmin etmiyordum.

İnançlarınıza saygı duymaktan başka çarem yok ama masallara fazla kaptırmayın kendinizi.

Semavi olsun olmasın birçok din insanın ölüm korkusunu yenmesini adaletsiz yaşamların adalete ölümden sonra ulaşacağını söyleyerek insanları rahatlatan bu iki büyük probleme çözüm sunduğu içinse bu kadar inanan toplayan gereksiz oluşumlardır.

Dinlerin hepsi sizi kısıtlar aynı şekilde siyasi düşüncelerde sizi kısıtlar bırakın özgür olun...

Şu ateistlere bir sorum var dünyanın ekseninde trilyoncadan daha fazla yıldız var bu yıldızlar birbirine çarpmadan nasıl kayıveriyor güneşin bir cm daha yakın olsa insanların köfte burger olmasını engelleyerek bunun ayarlamasını kim yapmış dünyada neye baksan bir matematik bir sistem vardır sistemli şekilde bunlar nasıl olmuş bak bu da şimdi aklıma geldi köpekler neden ezan okununca ular.ya da 4 5 milyar yıllık koca bi dünya nie varoldu yiyip içip sıçasn diye mi

Şu ateistlere bir sorum var dünyanın ekseninde trilyoncadan daha fazla yıldız var bu yıldızlar birbirine çarpmadan nasıl kayıveriyor güneşin bir cm daha yakın olsa insanların köfte burger olmasını engelleyerek bunun ayarlamasını kim yapmış dünyada neye baksan bir matematik bir sistem vardır sistemli şekilde bunlar nasıl olmuş bak bu da şimdi aklıma geldi köpekler neden ezan okununca ular.ya da 4 5 milyar yıllık koca bi dünya nie varoldu yiyip içip sıçasn diye mi
Kanka her aklına geleni buraya yazmayıp araştırmanı tavsiye ederim. Google 'a yazdım 1 dk'de çıktı :

Evvela şunu belirtmek gerekir ki köpekler sadece ezan sesine tepki vermiyor. Yakınlarından fazlaca sesli geçen bir ambulansın veya itfaiye aracının sirenine de tepki veriyorlar. Fakat biz en sık ezan sesine verdikleri tepkiye şahit olduğumuz için, köpeklerin sadece ezan okunurken uluduklarını zannediyoruz.

Eee yalnız dünya mevsimler yaşanırken kilometrelerce yakınlaşıp uzaklaşıyor ve ben yandığımı hissetmedim ayrıca evrende büyük bir kaos hakim biz şanslı olanlardanız diyebilirim

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlk olarak 1 yada 2 yıl süre ver kendine hala acaba din doğru mu diyor isen araştırmaya ve sorgulamaya devam. Erken karar verme direk ben muslamanlikta kalcam yada ateizm tamamdir deme biraz zamana birak. Ben dinlerdeki tanrilari insanlarin yaptigini dusunuyorum. Ve asiri derecede yuksek ihtimalle yalan diyorum. Eger varsa bu tanrilardan biri bence o seytandir ve cehennemde memnuniyetle yanarim aci ceksemde. Tanrinin nasi olduguna bagli mesela sunni islam tanrisina inanmak kotu bir insan yapar seni ve farketmessin. Ayni zamanda hristiyanlikta yahudilikte. Deizm tanrisina inanirsan sorun yok. Aklin ve vicdaninla ozgur yasam surersin. Ateist olursan da sorun yok yine aklin ve vicdaninla yasam surersin.

Kisaca inanabilecegin tek tanri deizm tanrisidir. Bu sana bisey katmaz ama belki huzur hissedersin. Diger tanrilara inanmak insani kotu etkiler ve insanlar bunu farketmiyor. Ateizm biraz cesaret ister ve hiclige inanirsin... Psikolojik olarak gercekten agir seyler yasatabilir sana bunu dusunmek ama zamanla alisirsin. Nasil oldu zamanla hurili bir cennete inandiysan zamanla o fikri birakip hicligede inanir alisirsin. Ayrica dogmadan once bisuru zaman gecti ve bu zaman icinde uzulmedin cunku yoktun. Ayni durum oldugundede olabilir bilincin duygularin olmadigi icin hiclik var diye uzulmek yerine kabul etmek iyi olur.

Güneşin mesafesi zaten uzayıp kısalıyor. Yıldızlar değil de gök cisimleri sürekli kayıyor, gezegenlerdeki karbon döngüsünü bozuyor. Jurassic dönemin neden bittiğini başka türlü açıklayamazsın. Evren muazzam biçimde kusurlu ve kaotik. İddia ettiğin gibi bir şey söz konusu dahi değil.

Evren sistem döngü muazzam da insanların düşünceleri kusurlu bence.

Evren sistem döngü muazzam da insanların düşünceleri kusurlu bence.
Bunu da google a yazarsan bir sürü kusur olduğunu göreceksin.(bu arada bu kavramlar öznel dir bana göre evren hiç mükemmel değil diyebilirim.)
Hem çok mükemmel olması da Tanrı olduğunu göstermez inanların ortak noktası nasıl olduğunu bilemediği şeyleri Tanrı ile doldurması bilmiyorum demeyi de bilmek gerekiyor.
Ateist oldum konusuna gelelim 1,2 yıldır bu işleri sorguluyorum hala net bir şey diyemem fakat tartışmalarda hiçbir zaman inananların kazandığını göremedim, çok öznel konuşuyorlar.

Bunu da google a yazarsan bir sürü kusur olduğunu göreceksin.(bu arada bu kavramlar öznel dir bana göre evren hiç mükemmel değil diyebilirim.)
Hem çok mükemmel olması da Tanrı olduğunu göstermez inanların ortak noktası nasıl olduğunu bilemediği şeyleri Tanrı ile doldurması bilmiyorum demeyi de bilmek gerekiyor.
Ateist oldum konusuna gelelim 1,2 yıldır bu işleri sorguluyorum hala net bir şey diyemem fakat tartışmalarda hiçbir zaman inananların kazandığını göremedim, çok öznel konuşuyorlar.
Nasıl bi evren bekliyordun ki? :)
Sorgularken tek taraflı düşünme beynin bir şeye inanırsa yanlış da olsa düşüncelerin hep o tarafı destekleyecek birşeyler bulur ve sonra kendini o düşünceye inandrmış olursun artık tam ateist olursun oyuna gelme bence

Nasıl bi evren bekliyordun ki? :)
Sorgularken tek taraflı düşünme beynin bir şeye inanırsa yanlış da olsa düşüncelerin hep o tarafı destekleyecek birşeyler bulur ve sonra kendini o düşünceye inandrmış olursun artık tam ateist olursun oyuna gelme bence
Bilimsel bir şey söylenmiyorsa kaybetmiştir net evet bir ara dediğin gibiydim müslümandım tartışmalarda ateistleri dinlemiyordum bile nasıl ateist oluyorlar diyordum karşı da saçmalayan müslüman için haklı adam diyordum artık tartışmalara baktığım zaman hep aynı şeyi diyorlar sen gibi bu kadar mükemmel evren falan neyse komik yane bunlar.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8