Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İlk Defa Ateist Olduğumu Hissettim

Bilimsel bir şey söylenmiyorsa kaybetmiştir net evet bir ara dediğin gibiydim müslümandım tartışmalarda ateistleri dinlemiyordum bile nasıl ateist oluyorlar diyordum karşı da saçmalayan müslüman için haklı adam diyordum artık tartışmalara baktığım zaman hep aynı şeyi diyorlar sen gibi bu kadar mükemmel evren falan neyse komik yane bunlar.
Bilimsel bir şey söylenmiyorsa peki bu evrim bu kainat nasıl meydana geldi kendi kendine?

Bilimsel bir şey söylenmiyorsa peki bu evrim bu kainat nasıl meydana geldi kendi kendine?
Bu kadar mükemmel Tanrı nasıl kendi kendine var oldu diyeceğim onun boşluğunu da Tanrı ile kapatacaksın(O yaratılmamıştır vs. ama bilimsel değil işte boşluğu kendi düşüncenle kapatmış oluyorsun). Hem bunun cevabına bilmiyorum diyebiliriz her şeye Tanrı dememize gerek yok bilimsel kanıtlanamayan şeyler kanıtlanmayı bekliyorduk bilmiyoruz diyoruz bilimin cevap veremediklere şeylere Tanrı demiyoruz. Bu konuda da bir şey daha diyeceğim daha önemli bir şey Tanrı kanatlanabilir bir şey değil bilim atla Tanrı yı kanıtlayamıyor sadece gerçek olmayan mitolojiler öne sürdü sonra dinler vs. ortaya çıktı yane kanıtlanamıyor diyoruz ve imkansız olay ama tesadüf olayı imkanlı bir olaydır yane tesadüfen olmuş olabilir lafına olma ihtimali yok diyemeyiz fakat Tanrı ya ihtimali yok diyebiliriz. Hayatta her zaman tesadüf ler bulunur yolda giderken lastiğin fırlayarak bir motora çarpıp devirmesi çok zor bir durum ama oluyor.

Bu kadar mükemmel Tanrı nasıl kendi kendine var oldu diyeceğim onun boşluğunu da Tanrı ile kapatacaksın(O yaratılmamıştır vs. ama bilimsel değil işte boşluğu kendi düşüncenle kapatmış oluyorsun). Hem bunun cevabına bilmiyorum diyebiliriz her şeye Tanrı dememize gerek yok bilimsel kanıtlanamayan şeyler kanıtlanmayı bekliyorduk bilmiyoruz diyoruz bilimin cevap veremediklere şeylere Tanrı demiyoruz. Bu konuda da bir şey daha diyeceğim daha önemli bir şey Tanrı kanatlanabilir bir şey değil bilim atla Tanrı yı kanıtlayamıyor sadece gerçek olmayan mitolojiler öne sürdü sonra dinler vs. ortaya çıktı yane kanıtlanamıyor diyoruz ve imkansız olay ama tesadüf olayı imkanlı bir olaydır yane tesadüfen olmuş olabilir lafına olma ihtimali yok diyemeyiz fakat Tanrı ya ihtimali yok diyebiliriz. Hayatta her zaman tesadüf ler bulunur yolda giderken lastiğin fırlayarak bir motora çarpıp devirmesi çok zor bir durum ama oluyor.
Zaten kanıt olsaydı herkes inanırdı bunu konuşamazdık her insan Müslüman olurdu direk. haşa Allah yaratmadı diyelim milyarlarca insan geldi ve öldü bi hiç uğruna mı yaşadılar öldüler ee sonra nolacak öldük bitti gerisi sonra nolacak toprağa da girdik çürüdük toprak olduk peki sonra? Çok saçma değil mi sence de bu dünyanın da bi enerjisi var elbet bir gün bu da bitecek karanlık bir odanın ışığını kapatıp kapıyı kapat çık mı olacak hiç bir şey yaşanmamış gibi yani bundan sonra başka bişey olmayacaksa bu da saçma sonunda bişey olmayacaksa nie geldik bu dünyaya 🙂 işde burda bilimsel kanıt yerine inanç yerine giriyor.peygamber efendimiz en büyük mükafatı beni görmeyenler alacak diyor çünkü onlar beni görmeden inananlardı bence şuna inanmalısn bir hiç uğruna gelmedik bu dünyaya herşeyin bir sebebi var

Çok saçma değil mi sence de
Kendini fazla önemli görüyorsun. Kanıt olsa herkes inanırdı diyorsun, madem ki yok. O zaman dinin diğer dinlerden farklı değil. Kanıt olmadığı halde, hak din olduğunu kanıtlamaya çalışmazsın umarım.

Zaten kanıt olsaydı herkes inanırdı bunu konuşamazdık her insan Müslüman olurdu direk. haşa Allah yaratmadı diyelim milyarlarca insan geldi ve öldü bi hiç uğruna mı yaşadılar öldüler ee sonra nolacak öldük bitti gerisi sonra nolacak toprağa da girdik çürüdük toprak olduk peki sonra? Çok saçma değil mi sence de bu dünyanın da bi enerjisi var elbet bir gün bu da bitecek karanlık bir odanın ışığını kapatıp kapıyı kapat çık mı olacak hiç bir şey yaşanmamış gibi yani bundan sonra başka bişey olmayacaksa bu da saçma sonunda bişey olmayacaksa nie geldik bu dünyaya 🙂 işde burda bilimsel kanıt yerine inanç yerine giriyor.peygamber efendimiz en büyük mükafatı beni görmeyenler alacak diyor çünkü onlar beni görmeden inananlardı bence şuna inanmalısn bir hiç uğruna gelmedik bu dünyaya herşeyin bir sebebi var
Heh inananların ve benim en çok korktuğum konu öldükten sonra ne olacak ben de bunu düşündüm baya depresyona da girmiştim ama bir şey olmayacak doğmadığını düşün yine bir şey olmayacaktı, zaten dinler de böyle ortaya çıktı.

Uzun zamandır dinler hakkında aklımda bir sürü soru vardı. Üç gün önce ise ilk defa tanrının olmadığını cidden kabul ettim. Kuran'ın meailini çok az okudum. Körü körüne inanmamak için yarından itibaren en baştan okuyup düşüneceğim. Fikrimin değişeceğini sanmıyorum ama kendimce dinlere son bi fırsat veriyorum gibi hissediyorum. Bu konuda sizin de fikirlerinizi istiyorum. Tanrının var olup olmaması değil de insanın hayatında bir tanrı olmasının iyi olup olmadığı, neler kattığı konusundaki görüşlerinizi merak ediyorum.
16 yaşında başlayan bu sorgulama maceramın ardımdan ilk defa bende 1 ay önce ,19 yaşımda, artık ateistim evirip çevirmeme gerek yok deistttim hep kişisel inançlarım vardı bi şekilde inanıyodum ama artık yok bu işin vicdan boyutu çok büyük hep ulan nası yani adalet yokmu diyosun her düşündüğümde şahsen benim aklıma bunlar gelirdi ve evet yok bizim diğer hayvanlardan ayrıcalığımız yok zekamız dışında.
nası yani bugün o kadar mazlum insan dua edyor evet inandığı için ediyor. o kadar hırsızlık suçsuz yere maddi manevi hırsızlıklar?? ilahi adalet yokmu ? evet yok ha evet bazen dünyada bi şekilde teceli ediyor adalet orasını bende anlamıyorum evrenin anlayamadığım bir gizemi oda ama onun dışında malesef yok bu yüzden toplumlar adalet sistemlerini geliştirmiş herşey tanrıya bırakılırmı :D

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8