• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

İnanilmaz etkili antreman programı.

ONEMEGAS

Üye
Farklı programlar uygulansa da sporcu acemi olduğu için güzel bir gelişim kat eder. Bunu söylemek istedim de aklıma bilindik farklı program olarak 5x5 geldi. Ama 5x5 güç odaklı bir program. Yani fitness a başlayan bir insan hacim kazanmak, kaslı görünmek istiyordur(crossfit ve powerlifting ile uğraşanları dahil etmiyorum). 5x5 programı, sporcunun gücüne çok katkı sağlasa da hipertrofiye yönelik bir program değil. Fakat güç bakımından etkili ve uygulanabilir bir program.
peki vücut ne kadar zamanda yapılır?

Helazimus

Üye
peki vücut ne kadar zamanda yapılır?
Fazla ucu açık bir soru oldu bu. Şöyle söyliyim. En iyi ihtimalleri göz önünde bulundurursak yani uykuna dikkat edersen, stresten uzak durursan, yeterli şiddette antrenman yapar ve beslenmende yeterli makroları alırsan 1 ayda vücudundaki değişimi görmeye başlarsın. Ama spor devamlılık işidir. Yani 2 ay gidip güzel vücudum oldu yeter bana bu vücut diyip bırakırsan tabi ki bir süre sonra eski vücuduna dönersin. Ama düzgün şekilde devam edersen ve yağ yakıp kas geliştirmeye yönelik beslenirsen, git gide hacmin artar ve 3 boyutlu bir görünüm kazanırsın. Ayrıca şu da var ağırlık kaldırmaktan ne kadar uzaksan o kadar hızlı gelişirsin.

Helazimus

Üye
Vücut ne kadar az ağırlık tutmuşsa yani ağırlık konusunda kas hafızası ne kadar zayıfsa o kadar gelişir. Çünkü adapte olmak için daha fazla enerji sarf edecektir ve çok daha hızlı bir gelişim elde edecektir. Örneğin yeni başlamış bir adam 1 ayda 2 cm kol ekledi diyelim. 1 yıldır giden bir adamın 2 cm kol eklemesi çok çok zordur. Bunun gibi yani :) bu bilgi kanıtlanmış, güvenilirlik derecesi yüksek araştırmaların sonucudur bu arada. Salondaki kaslı abilerden duyup söylemiyorum 😄

reversal

Üye
Vücut ne kadar az ağırlık tutmuşsa yani ağırlık konusunda kas hafızası ne kadar zayıfsa o kadar gelişir. Çünkü adapte olmak için daha fazla enerji sarf edecektir ve çok daha hızlı bir gelişim elde edecektir. Örneğin yeni başlamış bir adam 1 ayda 2 cm kol ekledi diyelim. 1 yıldır giden bir adamın 2 cm kol eklemesi çok çok zordur. Bunun gibi yani :) bu bilgi kanıtlanmış, güvenilirlik derecesi yüksek araştırmaların sonucudur bu arada. Salondaki kaslı abilerden duyup söylemiyorum 😄
haklısın zaten sadece anlamamıştım :D