Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

ingilizce çevri ve baştan çıkartma kitapları

kitapların hemen hemen %80 i ingilizce eğer nlp,hipnoz, sinirbilim gibi şeylerle ilgileniyorsanız ingilizce olmak zorunda ve türkçe okuduğunuz kitaplar sizi belli bir seviyeye getirir baştan çıkartma konusunda. bu yüzden önce ingilizce öğrenin sonra bu hayalleri kurun.

google ye manipülasyon yazınca çok az şey çıkıyor ve hemen hemen hepsini okumuşumdur. hepsi yetersiz. ben araştırmalarımı son zamanlarda ingilizce yapıyorum ve çok şey öğrendim. türkçe araştırma yaparsanız saçma psikolojik teknikler öğrenirsiniz hatta uygulayamazsınız bile. manipülasyonun temeli freud' tur google yazın bakalım manipülasyon diye hangi sitede psikanaliz den bahsediyor... ama ingilizce yazdığınız zaman bloglara falan giriyorsunuz ve oralarda bahsediyorlar ve çok etkili şeyler sunuyorlar. boş sitelerde zaman kaybetmemek için ingilizce öğrenin ve yabancı blogları takip edin.

kitaplar ve çevri gibi şeylerle açtım başlığı bunun nedeni de çok pdf var ingilizce olarak kız tavlama hakkında. ama türkçe ye çevrilmiş çok az şey var mesela oyun kitabı Neil Strauss' un 30 dan fazla kitabı var. ama sadece 1 tanesi çevrilmiş...

Son düzenleme:
İngilizcem var fakat hızlı değilim, okudukça hızlanırsın taktiği dışında extra yapabileceğim bir şey var mı?
Ayrıca Freud okumayı uzun bir süredir planlıyordum, önerdiğin bir okuma sırası veya kitap listesi var mı?

İngilizcem var fakat hızlı değilim, okudukça hızlanırsın taktiği dışında extra yapabileceğim bir şey var mı?
Ayrıca Freud okumayı uzun bir süredir planlıyordum, önerdiğin bir okuma sırası veya kitap listesi var mı?

bence temel bilgiler lazım. çünkü baştan çıkartma konusu freud' a kadar gidiyor. profosyenel maniplasyon falan istiyorsan freud' u kesin okumalısın.
ingilizce bilmek ve okumak çok önemli ve ben biliyorum bu yüzden de kitap okumakta hiç sorun yaşamıyorum çünkü google den arattığım da her şeyin yanıtını ve hangi kitapları okuyucağımı kendim buluyorum... zaten kitabı seçmiyorum biraz internette takılıyorum ve buluyorum hangi kitabı okuyucağımı...

kitap olarak en temel bilgiler için robert greene okumanı tavsiye ediyorum. baştan çıkartma tabirlerini de anlarsın hem. psikoloji de anlarsın:D

son olarak: ben her yaz tatilinde kitap listesi yaparam ama sonuç: onları okumam ve başka şeylerle kendimi geliştiririm. önemli olan kitap listesi yapmak ve kitap indirmek değil.

ingilizce öğrenmek ülkemizde YDS sınavından geçmek için lazım :) :):p😂😂
ama haklısın hakkını vermek lazım çeviri için.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8