• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

İNGİLİZCE GELİŞTİRME VE SERTİFİKA ALMA

Melihcan

Üye
Katılım
16 Haziran 2018
Mesajlar
164
Şehir
İstanbul
Merhaba beyler. Ben mühendislik okuyorum ve yabancı dile hem ihtiyacım var hem de ilgim var. Şu an günlük hayatta konuşacak şekilde bir ingilizcem var. En azından B1 veya üstü diyebilirim. Ama elimde sadece geçen dönem katıldığım kurstan aldığım ve e-devlette gözüken ingilizce A1 sertifikası var. British town dil okulunun karabükteki yani okuduğum şehirdeki şubesiyle konuştum bugün. 3 kur için indirimle 1900 tl gibi fiyat çekti. Sınava girmek ise ücretsiz olduğunu ve mesela sınavdan b1 seviyesinde olduğumu öğrendim ve 1 kur almak istedim b2 yi aldım. Bunun için 750 tl gibi bir ücret sundular. Devletin veya herhangi bir kurumun düzenlediği ücretsiz bir sınav var mı?Sertifika, ingilizce seviyemin resmi bir şekilde belli olabileceği bir belge vericek olan bir yöntem? Veyahut ingilizcemi geliştirebiliceğim bir site önerebilir misiniz? Bu konuda nereyi öneriyorsunuz. Tavsiyelerinizi bekliyorum merakla.
 

Mert1532

Üye
Katılım
9 Temmuz 2018
Mesajlar
27
Yaş
20
Şehir
Burdur
Şu oynatma listesini incee boş kurslara para vermenin ne kadar gereksiz olduğunu anlarsın günümüzde internet üzerinden İleri seviye ingilizce öğrenmek mümkün.
 
Üst