Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İNGİLİZCE GELİŞTİRME VE SERTİFİKA ALMA

Merhaba beyler. Ben mühendislik okuyorum ve yabancı dile hem ihtiyacım var hem de ilgim var. Şu an günlük hayatta konuşacak şekilde bir ingilizcem var. En azından B1 veya üstü diyebilirim. Ama elimde sadece geçen dönem katıldığım kurstan aldığım ve e-devlette gözüken ingilizce A1 sertifikası var. British town dil okulunun karabükteki yani okuduğum şehirdeki şubesiyle konuştum bugün. 3 kur için indirimle 1900 tl gibi fiyat çekti. Sınava girmek ise ücretsiz olduğunu ve mesela sınavdan b1 seviyesinde olduğumu öğrendim ve 1 kur almak istedim b2 yi aldım. Bunun için 750 tl gibi bir ücret sundular. Devletin veya herhangi bir kurumun düzenlediği ücretsiz bir sınav var mı?Sertifika, ingilizce seviyemin resmi bir şekilde belli olabileceği bir belge vericek olan bir yöntem? Veyahut ingilizcemi geliştirebiliceğim bir site önerebilir misiniz? Bu konuda nereyi öneriyorsunuz. Tavsiyelerinizi bekliyorum merakla.

Şu oynatma listesini incee boş kurslara para vermenin ne kadar gereksiz olduğunu anlarsın günümüzde internet üzerinden İleri seviye ingilizce öğrenmek mümkün.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8