Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İngilizce

Selam. Ben bu yaz tatilinde sıkı bir şekilde kendi kendime ingilizce öğrenmeye karar verdim ve YouTube'dan video izleyerek, not alarak calışmaya başladım. Kendi başıma ingilizce öğrenebilir miyim? Bu çalışma sürecinde kendimi geliştirmek için bana verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?

Öğrenebilirsin. Pratik çok önemli. Kendini geliştirdikçe gerek okuma, gerek yazma, gerekse dinleme konusunda pratik yapmalısın. Düşükten yüksek seviyeye farklı yayınların İngilizce kitaplarını alıp oku, bilmediğin her kelimeyi not et ve öğren. Altyazılı film/dizi izle, kulak aşinalığın artar. Ayrıca chat uygulamalarını kullanarak yabancı insanlarla sohbet edebilirsin. Sana son tavsiyem ise, evde kendi kendine konuşman. Sanki birisiyle sohbet ediyormuş ya da bir topluluğa bir şeyler anlatıyormuş gibi kendi kendine İngilizce konuş. Bu pratikleri devamlı uygularsan önemli derecede yol kat edersin.

Mümkünse Türkçe konuşma . Video eğitimin serisini izleyebilirsin muhteşemdir bu konuda. Bir sürü uygulama var telefondan yabancılarla konuşma bunlar gayet güzel fiyatları da çok pahalı değil. Filmleri İngilizce altyazılı izleyip not alabilirsin. Yukardaki yorum zaten çok güzel açıklamış evde kendi kendine eşyaları İngilizce tanıta bilirsin.

Mümkünse Türkçe konuşma . Video eğitimin serisini izleyebilirsin muhteşemdir bu konuda. Bir sürü uygulama var telefondan yabancılarla konuşma bunlar gayet güzel fiyatları da çok pahalı değil. Filmleri İngilizce altyazılı izleyip not alabilirsin. Yukardaki yorum zaten çok güzel açıklamış evde kendi kendine eşyaları İngilizce tanıta bilirsin.

Bu konuda Video Eğitim'in sıfırdan ingilizce setini kullanıyorum. Yorumun için teşekkür ederim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8