• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

İnsanlara egoist mi davranmak gerekiyor?

asuny

Üye
Katılım
21 Haziran 2018
Mesajlar
37
Şehir
Afyonkarahisar
Bundan 4 yıl öncesine kadar egom fazlaydı. Kendimi geliştirmeye başladıktan sonra, egomla benliğimin arasındaki uyumun daha da iyi olduğunu fark ettim ve insanlara daha mütevazi olmaya başladım. Sorun şu ki bizim milletimiz, mütevazi olanı ezik gözüyle bakıyor gibi gelmeye başladı. Sizin davranışınız yeni tanıştığınız insanlara, değer verdikleriniz insanlara ve ailenize göre nasıl değişiyor? Aileme ve değer verdiğim insanlara karşı egoist davranmıyorum. Dışarıya nasıl olmalıyız?
 
Katılım
24 Nisan 2018
Mesajlar
349
Şehir
Hatay
Kırıcı egoyu %100
Ve
Mütevazılığı %0 aralığına alarak söylüyorum
Bir insanın özsaygısı'nın zarar görmemesi için %75 aralağında olması gerek
 

Loseyyah

Üye
Katılım
18 Mayıs 2018
Mesajlar
299
Yaş
19
Şehir
Antalya
Şöyle bir olay var.insanlara her alanda birşeyler yapabileceğini hissettir fakat. Çok iyi mesela kondisyonun vardır yada bileğin sağlamdır kimse yıkamıyordur gibi.Fakat bir gün aksilik çıkar ve gerçekten çok iyi olduğun alanda kaybedersin ve alay konusu olursun. O yüzden kararını iyi tuttur.Ne ben yapamam ki DEME yapamayacaksan bile geçmiştir istemiyorum sıkıcı uğraşamam gibisinden.Fakat bir konuda başarısız olsan bile DENE kötü olsan bile rezil olmaktan korkma hep yapmaya odaklan
 
Üst