• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

İnsanları Dinlemek

Furkansen

Üye
Bir çoğumuzun kafası doludur, insanları dinleyemeyiz.

Arkadaşımızla buluşmuşuzdur, ama kafamızda yarınki maçın sonucu vardır, düşünürüz.Karşımızdakine odaklanamayız.
Hal böyle olunca karşımızdaki insan çok rahat bir şekilde bunu hisseder.

Peki bizim bu durumda yapacağımız şey ne? O an karşımızdaki insana odaklanmak.Eğer karşımızdaki insana odaklanmak, anda kalmak yerine başka şeyler düşünürsek, verdiğimiz tepkiler sahte ve itici olur.

Bu da insan ilişkilerinde bizi geriye atacak yegane yollardan birisidir.Ve bence en önemlisidir.

Peki anda kalırsak ne olur?

O an karşımızdaki insanı tam olarak içimizden geldiği gibi dinleyebilir, tepkilerimizi "doğal ve samimi" bir şekilde verebiliriz.Ve karşımızdaki insan onu dinlediğimizi hisseder.

İnsanlar hislerle yaşar, çalışır, büyür.Akılda kalıcı olan insanları düşünün, bize kalıcı ve güçlü bir his yaşatmışlardır değil mi...Bu yüzden onları kolay kolay unutamayız, bir yönü bizi etkilemiştir ve o yönün yaşattığı his aklımızda kalmıştır.
Eğer sizde akılda kalmak ve insanların değer verdiği biri olmak istiyorsanız, sizde insanları doğru şekilde dinleyip doğru tepkiler verin.

Nasıl anda kalırız?

Bunun için o an ne yapıyorsanız (sohbet gibi) düşünün ve "şuan ne yapıyorsam o" deyin kendinize.O an yaptığınız şeyi hissedin, tadın, koklayın.O anın farkında olun, siz oradasınız ve yaşıyorsunuz, bunu derinden hissedin.

mertinho

Üye
herşeyin farkında olupta orda hissettiğim an daha depresif çekingen ve kasıntı oluyorum fakat aklımda yarın ki maç sonucu vs olduğunda kendimi daha rahat hissetiğimi bile düşünmediğim için daha rahat hareket edebiliyorum. bence bu söylediklerin her insan için geçerli değil.

Furkansen

Üye
herşeyin farkında olupta orda hissettiğim an daha depresif çekingen ve kasıntı oluyorum fakat aklımda yarın ki maç sonucu vs olduğunda kendimi daha rahat hissetiğimi bile düşünmediğim için daha rahat hareket edebiliyorum. bence bu söylediklerin her insan için geçerli değil.
Sen olayı yanlış anlamışsın kanka :)