Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Instagram takipçi-takip sayısı önemli mi?

Don Draper

Forumdan Uzaklaştırıldı
Geçen haftalarda bölümden bir kızla konuşmaya başladık instadan. Sen fakesin dimi diyordu 1 fotoğrafım ve 45 takipçim vardı. Takip de 65 falandı. Neyse sonra kız fake olmadığıma inandı, o yazmaya başladı ama engelledi 1 hafta sonra.
Şuan 3 fotom var takipçi sayısı 90, takip edilen 110. Sevdiğim ünlüleri ve dünyadaki güzel yerleri takip ediyorum, ünlüleri takipten çıkartsam mı? Yani ben bile bir kızın takipçisi takibinden azsa içimden geçiriyorum istemsizce, neden az diye. Sonuçta o adamların hayatının %1'ini yaşayamayacağım %99 ihtimalle. Ünlü derken Şeyma Subaşı falan değil Dwayne Johnson, Jason Statham falan.
Bir de o 90 kişinin yarısı eski arkadaşlarımdır, kalan yarısı aynı okuldan olduğum ama hiç konuşmadığım insanlardır. Takipçilerimin hepsini sessize aldım. Ne yapayım milletin gezip tozmasını banane :)

Son düzenleme:
Başka hesap açıp oradan takip edebilirsin. Alternatif çözüm çok :)

Sosyal medyadan işleri yürütmek istiyosan orda da çekici bir profile sahip olmalısın.
Güzel fotoğraflar, hayatını yaşadığın eğlenceli storyler ve bunu ister başta hile veya gt yaparak yap istersen her tanıdığına follow at bi şekilde takipçiyle de süslemelisin.

Sosyal medyadan işleri yürütmek istiyosan orda da çekici bir profile sahip olmalısın.
Güzel fotoğraflar, hayatını yaşadığın eğlenceli storyler ve bunu ister başta hile veya gt yaparak yap istersen her tanıdığına follow at bi şekilde takipçiyle de süslemelisin.
3 fotom var hocam. Biri barda arkadaşım çekti, diğeri arabada selfie, diğeri gece kulübünde arkadaşlarla. Düşmez mi böyle? Story atmıyorum arada bir spotify’dan şarkı atıyorum haftada 2 3 kez.

Sosyal medyayı gerçek hayatının bir simülasyonu gibi düşün . Gerçek hayatta ne kadar az aktif olursan , ne kadar köşeye çekilirsen o kadar umursanmazsın . Sosyal medyada ise takipçiyle bağdaştır bunu . 90 takipli bir hesabı kimse ciddiye almayacaktır . Bu senin sosyal çerçevenin zayıf olduğunu gösteriyor karşındaki insanlara karşı . Takipçi sayın yürüdüğün insanların takipçi sayısıyla örtüşmeli . Önemli olan kaç fotoğraf attığın ya da kimin çektiği değil . Fotoğrafın kalitesi ve profilinle uyumu . Bana kalırsa en az 1 2 tane herhangi kızlarla çekilmiş fotoğrafın da olmalı . Bu güvenilir olduğun ve kızlar tarafından tercih edildiğin mesajını verir .

Benim yorumuma gelirsek boş işlerle uğraşıyorsun . Nedeni de cin olmadan adam çarpmaya çalışman . Gerçek hayatı levellerden oluşan bir oyun gibi düşün . Her levelde farklı bir statüye erişip farklı nimetlerden faydalanabiliyorsun . Ama sen daha 1 leveldeyken ve kendini geliştirmeye uğraşmadan üst seviye nimetlerin peşinden koşuyorsun ve onları elde edemediğin için kendi kendini kemiriyorsun . Önce seviye atla , sonra hepsi sana gelecek zaten .

Son düzenleme:
Sosyal medyayı gerçek hayatının bir simülasyonu gibi düşün . Gerçek hayatta ne kadar az aktif olursan , ne kadar köşeye çekilirsen o kadar umursanmazsın . Sosyal medyada ise takipçiyle bağdaştır bunu . 90 takipli bir hesabı kimse ciddiye almayacaktır . Bu senin sosyal çerçevenin zayıf olduğunu gösteriyor karşındaki insanlara karşı . Takipçi sayın yürüdüğün insanların takipçi sayısıyla örtüşmeli . Önemli olan kaç fotoğraf attığın ya da kimin çektiği değil . Fotoğrafın kalitesi ve profilinle uyumu . Bana kalırsa en az 1 2 tane herhangi kızlarla çekilmiş fotoğrafın da olmalı . Bu güvenilir olduğun ve kızlar tarafından tercih edildiğin mesajını verir .

Benim yorumuma gelirsek boş işlerle uğraşıyorsun . Nedeni de cin olmadan adam çarpmaya çalışman . Gerçek hayatı levellerden oluşan bir oyun gibi düşün . Her levelde farklı bir statüye erişip farklı nimetlerden faydalanabiliyorsun . Ama sen daha 1 leveldeyken ve kendini geliştirmeye uğraşmadan üst seviye nimetlerin peşinden koşuyorsun ve onları elde edemediğin için kendi kendini kemiriyorsun . Önce seviye atla , sonra hepsi sana gelecek zaten .

Fotolar bence iyiydi fakülteden tanımadığım kızlar beğeniyordu. Gece kulübündeki fotoğrafta 3 erkek 2 kız idik.
90 takipçisi olan kız görmedim neredeyse her kızın 150+ en az. Takipçi sayısını dikkate alacağım. Ünlüleri takipten çıktım doğru yaptım sanırım?

Vallahi takipçi sayım hiç de fazla değil, bunu da sosyal medyayı pek aktif kullanmıyor oluşuma borçluyum sanırım. Umurumda da olmaz kim kimi takip etmiş etmemiş. Bazen tanıştığım kızlar Instagram'ımı istiyor veriyorum, sonra "neden geri takip etmedin ?" diye sitem ediyorlar. Yahu umurumda mı ? Zaten buluşuyoruz, zaten görüşüyoruz. O kızı takip edip de Instagram'a harcayacağım gereksiz vakti daha faydalı şeylere harcayabilirim.

Uyusam bile daha faydalı.

Yani, demem o ki; çok takıyorsun kafana anladığım kadarıyla bu durumu, ama takmaman lazım çünkü kafana takmanı gerektirecek bir durum değil.

Sosyal medyadaki takipçi sayını değil de gerçek hayattaki dost, arkadaş, bilgi, kültür, maddiyatını arttırırsan daha faydalı olur.

bir manada önemli bir manada önemsiz.

300'e yakın takipçim var 190 kişiyi takip ediyorum. instagram bence gerekli bir olay. şimdiye kadar 5 kızdan teklif aldım 4'ü instagramdan :D öbürü de instagramımı bulamamış telefonumu bulmuş oradan ilk sorduğu sorulardan biride instagramın neydi :D

Hem çok çirkinim diye foruma başlık açıp ağlıyorsun bunun üstüne Instagram kullanıyorum diyorsun. Bir fark yaratmak istiyorsan kendini geliştir. Yok şunun takipçisi çok, bunun az, kızlara takip attım geri çıktı... Geçiniz bunları. Bu ufak sorunlara kafanı yoracağına kendine ben kimim, amacım ne diye sor bunun üstüne düş. Ama bakıyorum ki aynı terane. Ağlayana memeyi büyüyünce kesiyorlar HANIMEFENDİ

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8