Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İş yeri

Beyler yarın staj yapmaya başlayacağım petrol ofisinde normalde heyecanlanmam ama bu sefer içimde böyle bir heyecan var bu iş yerinde patrona falan nasıl davranmalıyım kendimi asla ezdirmeyi sevmem ama okul bitene kadarda çalışmam lazım beyler aranızda tecrübesi olan bana yardımcı olabilrmi iş yerinde nasıl bir iletişim kurmalıyım patronla ve çalışanlarla

Ben geçen sene bilişim IT teknik stajı yaptım gelmiş geçmiş en zor staj benim çalıştığım firmada diyebilirim ayda ortalama 130 km yürüyordum (Google haritada yürüme modunda yol tarifi açınca) ama nedense işimi seviyordum çünkü gezmeyi seviyordum

Firmada ise genelde boş boş otururdum kendi çizgimi hep korudum herkesle aramı iyi tuttum zaten kafa adamımdır

Asıl mesele çok büyük firmalara holdinglere gider ve üst yönetimle direkt temasda olurdum yine burda kendim gibi oldum onlarda beni sevip gözlük kalem falan hediye ettiler hatta lakabım bile vardı turbosuz diye çünkü yol gidiyorum ama burundan nefes alamıyorum yokuş yukarı giderken tıkanıyorum diye :D akıllıca davran büyük adamlarla aranı iyi tut lüks restoranda yemek ısmarlarlar harçlık falan verirler çok güzel günlerdi

Çizgi. Kesinlikle en önemli şey bu
Diğer önemli konu ise şımarıklık.
Bunu asla yapma. makara çok yapma çünkü bu sefer gevşeme oluyor ve sonrasında enseye şaplak göte parmak muhabbetleri...
Tabii denileni yapmak zorundasın fakat gereksiz işler verildiğinde(yapmanın şart olmadığı) itiraz edebil.
Patrona Ne olursa olsun yalan söyleme. Bir şey mi kırdın kırdım de yanlış bir şey mi yaptın ? Yaptım de.
Her hangi bir şeyden ötürü patrona kimseyi ispiyonlama.
Şayet gerekirse patrona senin bir çırak değil stajyer olduğunu bir şekilde hatırlat. Kuyumculuk takı tasarımı stajı görüyordum altınla uğraşmam gerekirken çay dağıtıp yerleri siliyordum. Çırak değilsin sen unutma
Sen patronuna diyememişsin galiba çırak değilim stajyerim diye bro

Çizgi. Kesinlikle en önemli şey bu
Diğer önemli konu ise şımarıklık.
Bunu asla yapma. makara çok yapma çünkü bu sefer gevşeme oluyor ve sonrasında enseye şaplak göte parmak muhabbetleri...
Tabii denileni yapmak zorundasın fakat gereksiz işler verildiğinde(yapmanın şart olmadığı) itiraz edebil.
Patrona Ne olursa olsun yalan söyleme. Bir şey mi kırdın kırdım de yanlış bir şey mi yaptın ? Yaptım de.
Her hangi bir şeyden ötürü patrona kimseyi ispiyonlama.
Şayet gerekirse patrona senin bir çırak değil stajyer olduğunu bir şekilde hatırlat. Kuyumculuk takı tasarımı stajı görüyordum altınla uğraşmam gerekirken çay dağıtıp yerleri siliyordum. Çırak değilsin sen unutma
Benim de kafama takılan yer burası amk hiç kimse elindeki meslek gitmesin diye stajerleri yerleri sildiriyor cam sildiriyor ben böyle bir durum olursa tepkimi koyarım zaten

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8