• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

İslam ve Değişimim

FloodLea

Üye
Arkadaşlar cümleten herkese selamın aleyküm inanmayan arkadaşlara da selamlar :) Bir kaç aydır bu foruma girmedim foruma girdiğim zaman da aktif olamıyordum fakat itikadımı(hem kalben hem zihnen inandıktan sonra)hayattan inanılmaz derecede keyif almaya başladım...
Arkadaşlar öncelikle ben çeşitli zamanlarda farklı şeylere inanmış ama uzun süredir müslüman olan birisiydim,fakat farkettim ki müslümanlık böyle olmaz müslüman adam namaz kılmalı,küfür etmemeli,kadınlara tahrik edici şekilde bakmamalı diye düşündüm tabi bunların hepsi araştıra araştıra oldu yani birden değişim yaşamadım...
Zamanla günde 2 rekat namaz kılmaya sonra 3 sonra 4 sonra 5 derken Elhamdülillah 5 vakit namaz kılan birisi oldum ve o kadar mutluyum ki dilimin döndüğünce anlatacağım,mesela çok uzun süredir dinlemediğim ama sevdiğim bir şarkıya denk geliyorum işte o zaman bak sırf o şarkının motivesi ve mutluluğu sayesinde 1 hafta kimse moralimi bozamaz diyorum,mesela annem biraz yaşlıdır ev işlerini bana yaptırtır,onları yapıyorum sonra yine mutlu oluyorum harika bir şey küçük şeyler ile mutlu olmayı öğrendim uzun lafın kısası.Lafımı şu son cümle ile bitirmek istiyorum tecrübelerim bu yönde
Sen Allah'a yönelince o senin dertlerini almıyor yada yok etmiyor bilhassa daha çok dert verse bile dayanma gücün artıyor dirençli oluyorsun,dertlere hoşgeldiniz sefa geldiniz diyesim var o derece :) :) :)
Şimdi kimse demesin sen dert nedir bilmiyorsun diye herkesin derdi kendine,kimse kimsenin yollarından geçmedi bana göre benim derdim en sıkıntılı sana göre senin derdin kimsede yok :) SAĞLICAKLA KALIN GÜZEL İNSANLAR

Betaboy

Üye
Tebrik ederim dostum fakat bende şöyle bir sıkıntı var. Bazen ben de araştırıp bilgilenmek istiyorum ama kişiliğimi kaybederim(değişim), saflaşırım, sessiz kalırım korkusuyla bir adım bile atmadım. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Cidden dine yönelen insanlar denildiği gibi saf,hayatın tadını çıkaramayan,sessiz bir tip mi oluyor? Belki olumlu tepki vereceksin belki olumsuz ama ben sana şunu diyeyim. Çevremde cidden müslümanlığa yakın gibi görünen insanların birçoğu sesini çıkaramayan, hakkını savunamayınca Allaha havale eden, hayatın tadını çıkaramayıp sadece öteki dünya için çalışan tipler.

mihsekersi

Üye
Tebrik ederim dostum fakat bende şöyle bir sıkıntı var. Bazen ben de araştırıp bilgilenmek istiyorum ama kişiliğimi kaybederim(değişim), saflaşırım, sessiz kalırım korkusuyla bir adım bile atmadım. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Cidden dine yönelen insanlar denildiği gibi saf,hayatın tadını çıkaramayan,sessiz bir tip mi oluyor? Belki olumlu tepki vereceksin belki olumsuz ama ben sana şunu diyeyim. Çevremde cidden müslümanlığa yakın gibi görünen insanların birçoğu sesini çıkaramayan, hakkını savunamayınca Allaha havale eden, hayatın tadını çıkaramayıp sadece öteki dünya için çalışan tipler.

Ne alaka ne alaka. Müslüman olmanın dini yaşamanın pisiriklasmakla ne alakası var? hakkını savunamamanin İslam ile alakası yok. Saf olmak ise ne anladığına göre değişir. Evet, saftan kastın təmizlikse. Dinine sarılmak sana güç verir yukarıda ki arkadaşa katılıyorum.

Ben de deistliğe doğru bir kayış vardı. Bir kaç kişiyi keşfettim. O zamandan beri namaza başladım. Dualar ediyorum. Allah'ı hissetmeye çalışıyorum. Hele namaz çok önemli. Önemli olan ezbere kılmak, bitiriyimde aradan çıksın demek değil. İbadet ederken samimi olman önemli olan.

Bahsi geçen konuda ki düşüncelerin çok saçma, seni bu düşünceye itenler sebepler de çok saçma. Hayır, hayatında hiç Müslüman olup da cesur, Açıksözlu, zeki bir insan görmedin mi? Nasıl bir çevren var anlamış değilim. Çevreye bakıp da bu fikirlere erişmene kendimce hayret ettim. Kur'an'a bakmak varken...

FloodLea

Üye
değerli kardeşim geri bildirim yaptığın için çok teşekkür ediyorum,belki şu yüzden olabilir karakter yapısı böyledir ama dinine bağlıdır...Ama şu sözü de unutmamak gerekiyor haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır,toplumumuzda hem aydın hem dinine sımsıkı bağlı bissürü insan var,eskiden ehli iman olanlara bağnaz gerici gözüyle bakılıyordu ben ve benim gibi düşünenlerde bu algıyı yıkmak istiyor ki başarılı oldukta
Son olarak dinini araştırdıkça dah çok özgüvenin gelecek mesela çevremde müslüman olan ve dinin emirlerini yapmayan insanlar benle tartışamıyor (ateist ise laf edebilir çünkü öyle düşünmez)çünkü benim yaptığımın doğru olduğunu biliyorlar birde Monk mode istiyorsan al sana İSLAM daha iyi monk mode olamaz

Betaboy

Üye
değerli kardeşim geri bildirim yaptığın için çok teşekkür ediyorum,belki şu yüzden olabilir karakter yapısı böyledir ama dinine bağlıdır...Ama şu sözü de unutmamak gerekiyor haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır,toplumumuzda hem aydın hem dinine sımsıkı bağlı bissürü insan var,eskiden ehli iman olanlara bağnaz gerici gözüyle bakılıyordu ben ve benim gibi düşünenlerde bu algıyı yıkmak istiyor ki başarılı oldukta
Son olarak dinini araştırdıkça dah çok özgüvenin gelecek mesela çevremde müslüman olan ve dinin emirlerini yapmayan insanlar benle tartışamıyor (ateist ise laf edebilir çünkü öyle düşünmez)çünkü benim yaptığımın doğru olduğunu biliyorlar birde Monk mode istiyorsan al sana İSLAM daha iyi monk mode olamaz
teşekkür ederim tavsiyelerin ve bakış açın için dostum.