• Foruma giriş yaparken, kullanıcı adı ve şifre hatası alıyorsanız alfalojimedya@gmail.com adresine e-posta adresine hesabınızın ismini gönderin problemi giderelim.

Kadın Analizi

Kasrqaa

Üye
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
422
Yaş
21
Şehir
Eskişehir
Öncelikle bahsedeceğim konu kendi görüşüm ve alıntı yaptığım bi kaç yerden harmanladığım bir konu olucak.

YATIRIMCI/DENEYCİ
Kızın deneycimi yatırımcımı olduğunu anlamak için arkadaş çevresine bakın çok erkekle konuşuyorsa deneycidir.Çevresinde erkekten çok kız varsa yatırımcıdır.

Hayatın kötü talihi kızlar çok çabuk yaşlanır 25 yaşından sonra evlenemezse kolay kolay eş bulamaz(nedeni ise erkek karşı cinste dış görünüşe önem verir.)Bu nedenle kızlar aradığı erkeği seçmek için ya 3 4 erkekle arkadaş olarak içlerinden en iyisini eş adayı yapıcak(Deneyciler).Başka bir yol ise eş seçiminde 1 erkeği alcak onu kendi isteklerine göre şekillendirecek(Yatırımcılar).

Peki biz nasıl seçileceğiz dediğinizi duyar gibiyim.

Deneyci
Kız dış görünüş olarak güzel olduğu(makyajına giyimine aşırı dikkat eder) bu kıza erkekler çok ilgi gösterir bu kızla mutlu bir birliktelik istiyosan ilk tanıştığınızda ilgisiz davranın gizemli olun ve yaptığı testleri geçin testten kastım eski sevgilisinden bahseder sahte gözdağı verir o tarz şeyler.

Yatırımcı
Kız ile mutlu birliktelik düşünüyorsanız bu kıza ilgi gösterin mesela ilk tanışmada baya ilgi gösterin kibar şekilde sonra birden kendinizi geri çekin kız ilgi için sizle her türlü konuşur size aşık bile olur.

ÖZELLİKLER
Deneyci
*Kolay aşık olur kolay vazgeçer(mesela bugün selam veren kız yarın selam sabahı keser yada yaptığı testten kalırsınız yine vazgeçer.)
*Erkek kankası eksik olmaz.
*Daha iyisini bulduğunda acımadan terkeder.
*Fazla ilgilenirseniz sizin mesajlarınıza geç cevap vermeye başlar yada sizi önemsemez.
*Erkeklerin ilgileri egolarını yükseltiği için açık giyinir.(İstisnalar var tabiki.)

Yatırımcı
*Zor aşık olur zor vazgeçer(Ama erkeğini hep test eder ve kendi istediği erkek modeline cevirmek için uğraşır o yüzden istediği erkek modeline dönmeyin çekiciliğiniz azalır.Davranışları değişmez bugün selam verirse yarında hal hatır sorar.)
*Anaç bir yapıya sahiptir(Sizi çocuğu gibi sahiplenir.Dezavantajı:Üstünüze çok düşer ve herşeyinize karışır çok kıskanır)

REDEDEN/MEŞRULAŞTIRAN
Kızın reddedenmi meşrulaştıran olan mı anlamanın yolu reddedenler utangaç yapıya sahiptir fakat meşrulaştıran utangaç değildir.

Reddeden
Bunlarla normal konular konuşun sevgili ayağına konuşmayın zamanla içini size anlatır.

Meşrulaştıran
Bunlar utangaç olmadığı için zaten niyetini direk belli eder.Arkadaş olmak isterse arkadaş olur sevgili olmak isterse sevgili olur.

ÖZELLİKLER
Reddeden
*Sizinle çoğu konuda ters düşer(Futbol sevse bile futbol sevmiyorum der.)
*Geçmiş zamanda az sevgilisi olmuştur yada hiç olmamıştır.
*Eşlerine sadıktır.

Meşrulaştıran
*Her konuyu konuşur yeri gelir sizle maça gidip küfreder öyle saykodur.
*Geçmişte çok sevgilisi olmuştur.
*Aldatmaya meyillidir.

HAYALPEREST/GERÇEKÇİ

Hayalperest
Bu kız tipi hep hayatında sevecek kendisini kollucak bi erkek ister.Güven duygusunu aşılarsanız sizi sever.

Gerçekçi
Bu kız tipi evlilikten önce kariyer önemlidir mesleğini eline alır evini arabasını alır ondan sonra evlenir.Zor durumlarda yanında olursanız sizi sever.

ÖZELLİKLER
Hayalperest
*Hayalci yapıya sahiptir.
*Hareketleri yapmacıktır ve sizdende aynı yapmacıklığı bekler.
*Olaylara heyecanlı tepki verir.(Trafik kazasında yaralanmasa bile ilk hastaneye kaldırılır. :D

Gerçekçi
*Gerçekci yapıya sahiptir.
*Odun yapıya sahiptir.Çoğu olaya tepkisizdir.(Trafik kazasında soğukkanlılığı ile hayat kurtarır.)
*Odun yapısına rağmen duygusaldır ve duyguyu içinde yaşar

Ve karşımıza 8 tip kız çıkar YRG YRH YMG YMH DRG DRH DMG DMH
 
Son düzenleme:

Kasrqaa

Üye
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
422
Yaş
21
Şehir
Eskişehir
YATIRIMCI REDDEDEN GERÇEKÇİ(YRG)
*En mükemmel kız türüdür.
*Bu kız türü erkeği düşman olarak görmez.(Erkeklerin yaptığı hata bu kız tipi her erkeğe sıcak davranır ve davranışları tamamen arkadaşçadır. Direk bana aşık diyip teklif etmeyin. İyi yanından bakın teklif etseniz bile size karşı ne sıcak nede soğuk davranır sevmese bile sizin her insan gibi hata yapabileceğinizi düşünür. Sizi o hatanızdan dolayı kabullenir ve arkadaşlığınıza herhangi bir zarar vermez. Zamanla size aşık olabilir ve ikinci teklif ettiginizde kabul edebilir.)
*Saçma sapan testler yapmaz.
*Severse candan sever onun aşkı bi rüya :D
*Yatırımcı olduğundan zor sever zor vazgeçer.
*Her konuda iyidir.(Fakat bilmiyormuş gibi davranır bir erkekten öğrencek çok şeyi olduğunu düşünür)
*Rol kesme yeteneği en kötü olan kız tipidir.(Erkeğini test etmediği için rolde pek kesemez. Çıraksanız bilmiyormuş gibi davranmasını çok rahat anlarsınız.)
*Sizi siz olduğu için sever.(Para mülk umrunda değildir. Gerçekçi olduğu için zaten kariyer sahibidir. Bu kız yüksek gelirli iş sahibi olursa kendinden düşük maaş alan erkekle evlenir saçma sapan kuruntusu yoktur. Beni ne doktorlar mühendisler istedi bense sana vardım demez.)

YATIRIMCI REDDEDEN HAYALPEREST(YRH)
*Davranışları saçmadır.(Küçük çocuk gibi)
*Erkek onun için güç timsalidir.(Bu yüzden herşeyi erkekten bekler.)
*Severse tam sever(Hayallerinde hep pembe panjurlu evimiz olsun istemiştim gibi düşünceleri vardır.Pembe panjurlu eviniz varsa bunların gözdesisinizdir. :D )
*Sevgilisini hep test eder.(Deneyci gibi her erkeği test etmez sadece sevgilisini yada sevgili adayını)

YATIRIMCI MEŞRULAŞTIRAN GERÇEKÇİ(YMG)
*Severse tam sever.
*Bunlarla sevgili olduğunuzda belli bir süre geçirirseniz evlenmediğiniz halde sizinle aynı eve çıkmayı düşünür yada size cinsel teklifte bulunabilir. Düzenli cinsel hayatınız olur.(5 Dakikalık zevk için kızın ve kendi hayatınızı karartmaya değmez. Evlendikten sonra istediğini yap.)
*Kendi istekleri daha önce gelir isteklerini yerine getirtmek için erkeğini test eder.(En büyük testi karşıdaki erkeği cinsel açıdan aç bırakır. Cinsel açıdan aç kalan erkek kızın karşısında süt dökmüş kediye döner ve her istediğini yapar. Çoğu erkek PMO bağımlısı olmasından kaynaklıdır. PMOya bağımlı olmayan bir birey bu testi zorlanmadan geçer.)

YATIRIMCI MEŞRULAŞTIRAN HAYALPEREST(YMH)
*Bunlar çok sıkıntılı tiplerdir.
*Severse tam sever.
*Şizofren gibidir hayatınızı zehir eder.(Dişi sinekten bile kıskanır, trip atar, çıldırtır.)
*En ufacık şeyde olay çıkartır.
*Yatırımcıdır fakat erkeğin yaptığı yatırımdan daha fazlasını yapmaz her şeyi erkekten bekler.
*Saçma sapan hayalleri vardır.
*2 günlük sevgiliyken bile direk evlilik düşünür.
*İlişkide kendi yaptığı hataları senin üstüne yıkar.
*Diğer yatırımcılar erkeğini kolay kolay terketmez fakat bu yatırımcı türü erkeğinden daha iyisini bulunca direk terkeder.(Yatırımcı olduğu için aldatmaz. Ama terketmeye meğillidir.)
*Bununla sevgili olursanız sabrınız bol olur :D
*Meşrulaştıran olduğu için sizinle aynı eve çıkmaya teklif edebilir fakat hayalperest olduğu içinde cinsellik teklif etmeyebilir. Yani aynı evde pes oynar fifa oynarsın birlikte yemek yersin.
*Ayrılmak isterseniz kızdan evlenmeden kurtulamazsınız her oyunu oynar millete bana taciz etti bile der. Hatta sizi öldürmeye bile niyetlenir ya benimsin ya kara toprağın misali(O yuzden kızı kendinizden soğutun o ayrılsın. Ayrılmanın en kolay yolu çok buluşun her istediğini yapın ve haketmediği halde hediye alın. %100 test ettim onayladım.)

DENEYCİ REDDEDEN GERÇEKÇİ(DRG)
*Bunlar yatırımcı gibi gözükselerde deneycidirler(Avlarını gözüne kestirirlerse ona yatırımcıymış gibi rol keser en basit testleri budur.)
*Erkekleri ego tatmini için kullanır.
*Bir erkeğin ona aşık olup olmadığını rahatlıkla anlar.(Erkeğin aşkını hiçe sayar. Erkek teklif etmemiş ise bilse bile bilmemezliğe vurur.)
*Çok kurnazlardır..(Eğer çıraksanız bunların yaptığı testi anlamaya çalışmayın zaten anlayamazsınız.)
*Aldatırsa haberiniz olmaz ruhunuz duymaz.(Ama deneyci olduğu halde aldatmaya meğilli değildir. Tabiki cinsel açıdan aldatmayabilirler ama gidip başka erkekleri test eder. Kaş göz eder. Aldatmaz dediğimede bakmayın başka erkek sizden daha iyiysede acımaz. Diyelim ki aldattı belli bile etmez size manyak rol keser.)
*Kız tiplerinde en iyi rol kesenidir.
*Bunu yatırımcı yaparsanız. Size mükemmel eş olur. Hatta YRG lerden daha mükemmel bir eşe sahip olursunuz fakat yatırımcı yapmak çok zaman isteyen bi durum.

DENEYCİ REDDEDEN HAYALPEREST(DRH)
*Yatırımcı gibi görünür.(Hatta erkeğini sahiplenir aldatmaz. Çıraklar başta yatırımcı sanar.)
*Sessiz çok konuşmaz bunlar zor kızı oynarlar ve hayalperest olduğu halde gerçekçi gibi görünür. Yani odun yapıya sahiptir.(Gerçekçilerden ayrılan özelliği ise kariyeye önem vermemiştir bu yuzden hayalperesttir.)
*Testleri zordur deneyci olduğu halde herkezi test etmez.("Peki bu kız niye yatırımcı değilde deneyci" dediğinizi duyar gibiyim tamamen biz erkeklerin suçu kız erkeklerden çok darbe aldığı için kendi savunma mekanizmasını kurmuştur. Aslında normalde yatırımcıdır. Hayat bunu deneyciye çevirmiştir. Tıpkı hayatın beni efendi erkekten baskın bir erkeğe çevirdiği gibi.)
*Bu kızın felsefesi kaçmaktır.(Sevdiği erkekten kaçar fakat sevmediği erkeğide kullanır ve o erkeğede yanaşır tabi cinsel anlamda değil ayak işlerini yaptırır. Bakire olmanın kıymetini bilir her önüne gelenle ilişki yaşamaz.)
*Giyinişine makyajına çok önem verir.(Deneyci olmasına rağmen bir erkeği arzulatacak kadar güzel giyinir fakat açık saçık giyinmez. Pantolon tişört bile giyse güzel kombinler çıkartır. Mükemmel giyinmesi deneyci olduğundan dolayı açık saçık giyinmemesi ise eskiden yatırımcı olmasından kaynaklıdır.)
*Dişiliğini mükemmel derecede kullanır.(Çıraksanız bunu YRG zannedersiniz zaten eskiden YRG olduğu için hayat böyle şekillendirmiştir.(Yatırımcı ve gerçekcilik özelliğini körelttikleri için deneyci ve hayalperest yapıya büründüler.
*Kız tiplerinde en iyi analiz yeteneğine sahip olanıdır.(Karşısındaki kişiye bakarak leb demeden leblebiyi anlar.)
*Aşık etmek için için türlü türlü test eder.(Testleri ve rol yapma yeteneği en az DRG kadar iyidir)
*Eskiden gerçekçi olduğu için odun gibi görünür bu onun savunma mekamizmasıdır.(Fakat hayalpereste evridiği için bi olay karşısında aşırı tepki verir trafik kazasında yara almasa bile hastaneye kaldırılır.)
*Sevgisini kazanmak zordur ama imkansız değil :D

DENEYCİ MEŞRULAŞTIRAN GERÇEKÇİ(DMG)
*Diğer deneyciler gibi her erkeğe pas atmaz.(Ezik erkeklere pas atmaz.)
*Hayatına özgüvensiz ezik erkekleri sokmaz.
*Daha iyi bir erkek bulursa acımaz aldatır.
*Sevgiliden önce kariyer önemlidir daha doğrusu sevgiliye pek önem vermez.(Çırak birisi genelde yedek kulubesinde bekleyen futbolcu gibi ilişki yaşar.)
*Sevgisini kazanmak oldukça kolaydır fakat ilişkiyi devam ettirmek oldukça zordur.
*Sevgili olduğu insanla evlenmeden önce yatağını paylaşır.

DENEYCİ MEŞRULAŞTIRAN HAYALPEREST(DMH)
*Abazalara prim verir.(İlgisiz davranın sizin peşinizden koşar.)
*Eğlenceye düşkündür.
*Üzüntü veren şeylerden kaçmaya programlıdır.(Sevgilisi ile en ufak tartışmasında kendisini başka erkeğin kollarında bulur.)
*Erkeklerin zayıf noktalarını çok iyi bilir ve bunu kullanır.
*Uzun ilişki düşünüyorsanız hiç düşünmeyin boşuna.
 
Son düzenleme:

Kasrqaa

Üye
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
422
Yaş
21
Şehir
Eskişehir
SEVGİLİ OLDUĞUMUZ KIZI KENDİMİZE NASIL BAĞLARIZ(Deneycileri yatırımcı yapma/Yatırımcıları dahada kendimiz bağlama
*Kıza hesap ödet.("Erkek adama hesap ödetmek yakışmaz" diyecek çok kişi var. Tabularını yıkın, kız elini cebine atıyosa itiraz etmeyin ödesin. Arada bi buluşmada diyin yemek benden kahveler senden diye yemeği öde kahveyi geçir.)
*Zamanını ye(Kolay lokma olma kız senin için zaman harcasın. Ben yıllarca saçma biri için ağlayarak vaktimi fazlasıyla harcadım ve şunu farkettim ne kadar çok üzdüyse beni ben ona o kadar bağlandım. Arada bir sebepsiz yere üzün.)
*Arada ödüllendir.(Ayarında yap tabiki çok ödüllendirirsen kaçar.)
*Kıskandığını belli et.(Çok ince çizgi bu sevgili değilseniz kıskançlık belirtmeyin sevgiliysenizde şuraya gitme gibi kıskançlık belirtme. Mesela çarşıda erkeklerin arasından geçerken omzuna sarıl o anlar beni erkeklerden korumak için sarıldı der mutlu olur. Gidipte mini etek giyme dersen kavga eder ve inadına giyer. Umarım anlamışınızdır çok ince yani bu kıskanma meselesi.)
*Onun için başka kızlarla arkadaşlığından vazgeçme.(O senin için tüm erkeklerden vazgeçsede sen geçme. Nedeni çok basit o kız, memlekette abazadan bol ne var kaybettiği çevreyi çabuk toplar ama sen erkeksin o kadar kolay toplayamazsın.)
*Sana emek versin (Bu en önemlisi senin için pasta börek yapması emektir. Senin için eski sevgilileriyle görüşmemesi emektir.)
 

Kasrqaa

Üye
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
422
Yaş
21
Şehir
Eskişehir
TEST NEDİR? NASIL GEÇİLİR?(Başıma gelen testler)
Kızlar hep erkekleri test eder etmekte haklılar mıdır?Elbetteki haklılar biraz empati yapalım kız olarak ilk adımı atamıyosunuz çevrenizde birsürü erkek yazıyor napıcaksınız? Önünüzdeki katalogtan seçim yapıcaksınız. Ee haliyle testler ortaya çıkar.
Testler çok basittir.

Örnek;Sevgilisi olmayan kıza , selam veren erkek

-Normal Erkek:Meraba benim adım name :D
-Kız:Benim sevgilim var
-Normal Erkek:Tamam (Boynunu büker ve gider.)
Şimdi normal erkek yerine baskın erkeği koyalım.
-Baskın Erkek:Meraba benim adım name :D
-Kız:Benim sevgilim var
-Baskın Erkek:Keşke önceden haber verseydin tamda seni istemeye gelecektim (!) Neyse annemleri arıyımda başkasını isteyelim bana (!) der ve telefonu çıkarır. Kızın yaptığı testi kibar bir şekilde tiye alarak testi geçer ve sohbete devam eder.Sevgilim var diyen kız erkeği başka testler yapmak için uğraşır.Erkek diğer testleride geçerse uğraşları sonucu erkeğe bağlanır.

Burda kızın sevgilim var demesine kızma hakkımız yoktur çünkü o kızın kendini savunma mekanizmasıdır.

Test edildiğini anladığınız an kendinize şu soruyu sorun benim yerimde başka bir erkek olsa test karşısında nasıl tepki verir? Cevabı aldıysanız tam tersini uygulayın :D

Örnek: Eski sevgilisinden bahsetmesi normal erkek nasıl tepki verir? Eski sevgililerini dinleyip "boşver onlar seni kaybetmiş" der sonra kız ağlar(Tabiki timsah gözyaşı) ve başka test daha gelir "keşke sarılcak birileri olsa " normal erkek "ben varım daha ne istiyon" der ve ilk testten kaldığı yetmiyormuş gibi kızın verdiği ikinci şanstanda başarıyla kalır. Sonuç peki ne oldu der dediğinizi duyar gibiyim? Sevildiği için egosunu fazlasıyla tatmin eden bir kız, kaldırıma oturarak "ben şimdi naptımda terkedildim" diyerek kara kara düşünen erkek.
Daha napcaksın her erkeğe yaptığı testi her erkek gibi cevap verdin. Vazgeçilmez olduğunu hissettirdin bi zahmet terketsin!

Peki testi anladığı an geçerse ne mi olur? Peşinden koşan bir kız , kıza hakettiğinden fazla değer vermeyen erkek

En Bilindik Testler(Her testi tiye alarak geçersiniz)
*Eski sevgililerini bahsetmesi("Halısaha maçı için adam arıyoduk meğersem ilk 11 sendeymiş, benimkilerle kapıştırırsak maçı büyük farkla alırım" gibi tarzda tiye alın.Kıskansanız bile belli etmeyin.)
*Sevgilim var demesi(Üste örneğini verdim)
*Ben kısırım hamile olamam(Genelde evlilik çağındakiler yapar bu testi kısır olduğum halde benimle evlencek mi? diye yapılan küçük bir test aslında kısır yada başka bir rahatsızlığı yoktur."Olur çocuğuda ben doğururum (!)" dersen testi geçersin)
*Seviyormuş gibi davranır(Niyeti erkeğin sevgisini kazanıp kaleyi içten fet etmektir.Erkeği reddeder erkeğin perişan olmasını izleyip ego tatmin etmeye çalışır.Testi geçmek için "hoş kızsın ama kafa yapımız uyuşmaz" demen ona arkadaşça davranmanız tabi arada bir "beni tavlamayamı çalışıyorsun" tarzında kibar şekilde tavlamakla suçlayın. Sizi kendine bağlamak için çabaladıkça aşık olcaktır.)
*Pff sanane be slk .s(Bu testi geçmeye bile tenezül etmedim aklınız varsa bilerek kalın.)
*Seni döverim yada dövdürtürüm(Sahte gözdağıdır genelde tartışmalarda haklı çıkmak için davranır.Geçmenin yolu tartıştığın konuda haklı çık.)
*Kendini geri çekme.(Çok ilgi gösterdiğiniz zaman daha fazla ilgi görmek için yaptığı testtir. Bu test bir erkeğin özgüvenini inanılmaz şekilde yıkar. Testi geçmenin yolu ilgiyi azaltın ve kendinizi başkalarıyla flört ediyor gibi gösterin.)
*Arkadaş olduğunuz halde whatsaptan kırmızı kalp yollaması seviyormuş gibi mesajlaşması.(Liselilerde rastlanır. Lise zamanımda başıma geldi. Tepkinizi ölçmek için yaptığı basit bir testtir/Teknoloji ilerledikçe yapılan testlerin saçmalığını görmek mümkün)

Testi geçemezseniz testi oynamayın!
 
Son düzenleme:

adhxz

Üye
Katılım
3 Nisan 2018
Mesajlar
25
Yaş
19
Şehir
İstanbul
Pandoras box,gayet güzel bir anlatım olmuş.Tebrik ederim :)
 
Katılım
4 Nisan 2018
Mesajlar
157
Yaş
18
Şehir
İçel
Gayet hoş bir şekilde özet geçmişsin yararlı bi konu olmuş. Teşekkürler
 

Sigma

Üye
Katılım
8 Nisan 2018
Mesajlar
111
Yaş
22
Şehir
Balıkesir
Usta bunu youtubede playturk kanalında görmüştüm bir videonun altında tcma bahsi geçiyordu araştıra araştıra buralara geldim bu yazıları okuyunca çok boş gelmişti gerçekliği varmı deneyimlerini aktarırmısın?
 

Kasrqaa

Üye
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
422
Yaş
21
Şehir
Eskişehir
Usta bunu youtubede playturk kanalında görmüştüm bir videonun altında tcma bahsi geçiyordu araştıra araştıra buralara geldim bu yazıları okuyunca çok boş gelmişti gerçekliği varmı deneyimlerini aktarırmısın?
gerçek olmasa bu bilginin burda ne işi var :D
 

Altair

Üye
Katılım
25 Mayıs 2018
Mesajlar
163
Şehir
Nevşehir
Beni terkeden kız YMH ve DRG toplamı idi..Tüm özellikler vardı..Şimdi sevinsem mi üzülsem mi bilemedim
 
Mobile app for XenForo 2 by Appify
Üst