Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

KADIN ÜNİVERSİTELERİ...

Kadın üniversiteleri açılmalı mı ?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
50'lerden beri gerileştirilen eğitim sistemimize büyük darbe vurup toplumu kutuplaştırmaya yarar sağlayıp eğitim problemlerini çözmeyecek bu kararla alakalı neler düşünüyorsunuz ?

Son düzenleme:
Her bokun üniversitesi var artık.Çok yadırgamadım ve artık hiçbir şeye şaşırmıyorum...

Kesinlikle desteklemiyor ve olumsuz buluyorum. Sanki eğitime çok önem veriliyormuş gibi...

50'lerden beri gerileştirilen eğitim sistemimize büyük darbe vurup toplumu kutuplaştırmaya yarar sağlayıp eğitim problemlerini çözmeyecek bu kararla alakalı neler düşünüyorsunuz ?
Kadın Erkek eşitliğini bozacak bir durumdur.

Japonya'nın daha önemli ve güzel yanlarını örnek alabilecekken kadın üniversitesini örnek almak? Yok kalsın.

bakın biz köy enstitülerinde kaybettik,orayı kapattırmayacaktık.ha köyleri yeniden canlandırarak ülkemizi kurtarabilirz ama şu aşağılık suriyeliler var işte.

Japonya eğitim konusunda Singapur'dan sonra ikinci sırada yer alıyor. Ülkede kişi başına yıllık 10 kitap düşüyor. Okuma oranları, eğitim oranları çok yüksek.

Şimdi, hâl böyleyken bu ülke isterse gider kadın üniversitesi açar. Bu adam bizim hâlâ tartıştığımız eğitim mevzularını aşalı 50-60 sene olmuş, senin altında Nasreddin Hocanın eşeği var sen gidiyorsun Porsche'ı olan adamla yarışıyorsun.

Üstelik Japonya ateizmin en yüksek olduğu ülkelerin başında geliyor. Halkın yarısından fazlası bir yaratıcının varlığına inanmıyor. Yani bu adam "erkeklerle kızlar yan yana durmasın haramdır günahtır" kafas ile yapmıyor bunu. Kadınlara yönelik üniversite açması kadınların "aman biz erkek görmeyiz haramdır" dediği için değil, "derslere daha iyi odaklanırız" demesinden kaynaklanıyor. Çünkü kadın ve erkek evrimsel olarak birbirine çekilir, bu gayet doğaldır. Aynı ortamda bulununca ister istemez odağın bir kısmı karşı cinse kayıyor. Japonya'nın amacı bunu engellemektir. Tabi aynı ortamda bulunmasına rağmen de kişi amaçlarına odaklanabilir ama Japon halkı böyle istemişse laf edemeyiz.

Buradaki amaç dinsel değil, performan artışı sağlamaktır.

Üstelik bu adamlar kendilerini artık basit eğitim konularında aştıkları için bu konulara kafa yorabiliyorlar. Yani bizle aralarında çok fark var. Eğitimde 90. sıralarda olan bizler gider de 2.sıradaki adamı taklit etmeye çalışırsak o iş çok ters teper.

Ayranı yok içmeye atla gider çeşmeye vesselâm...

Dindar nesil yetiştireceğiz sözü her şey açıklıyor yapılan imamhatiplerin sayısı fen liselerinin çok çok üstünde üstelik imamhatipler merkez noktalara yapılırken fen liseleri ücra yerlere yapılıyor. Dindar nesil yetiştiren hiçbir ülke iyi konumda değil bu demektir ki böyle devam edersek biz de iyi konumda olmayacağız.

insanlardan böyle bir talep varsa neden olmasın

Once kokten egıtım sıstemı degısecek insanlara empoze edilen sınavlar kalkmadıgı surece ne memurdan ne polısten ne de dıgerlerınden fayda gelır

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8