• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Kadınlar ile Erkeklerin çekiciliğe bakışı

Shanker

I love women. I have all their albums.
Fahri Üye
Katılım
9 Nisan 2018
Mesajlar
100
Şehir
Adana
Selamlar dostlarım bu yazıyı b*ycentilmen blogunda okumuştum gerekse kendi yorumlarımla gerekse de alıntı yaparak özet geçmek istiyorum. Bay centilmenin yazdığı konuya şurdan ulaşabilirsiniz Günümüz Erkeğinin Sıkıcılığı.

"Konumuz; bize maskülen gelen davranışların kadınlar tarafından maskülen bulunmaması yada bulunsa bile bunun onları çokta etkilememesi.
Daha iyi anlamanız için bir örnek üzerinden ilerleyelim.

Jason Statham’ı ele alalım.

Bu adamın erkeksi olmadığını düşünen yoktur herhalde. Bu konuda hepimiz hemfikiriz. Gel gelelim bugüne kadar bir çok kadınla iletişim kurmama rağmen hiçbir zaman bir kadının Jason Statham’a olan hayranlığını dile getirdiğini duymadım. Sanırım bir kere duymuştum. O da 30 lu yaşlarda evli bir kadındı. "

Burada yazdığı küçük bir yazıyla bile kadınlar ve erkeklerin çekiciliğe bakış açısının çok farklı olduğunu göstermiş değerli yazar. Şimdi burada çıkıp Jason'a laf mı attın gel bura amk çocu diyenler illaha ki çıkacaktır fakat adam doğru söylüyor beyler. Tavus kuşu teorisini çoğunuz duymuşsunuzdur burada bize ne öğretildi sade değil renkli ve şık giyinin e kardeşim tavus kuşu teorisi böyle derken siz hala neden sade giyinin ulen erkek adam sade ve şık giyinir diyorsunuz. Devam edelim.

"Şimdi kafamda 2 düşünce var. Ya bize erkeksi gelen hareketler kadınlara erkeksi gelmiyo. Ya da kadınların maskülenite dışında ilgisini çeken başka şeyler var.
İlk düşünceye yoğunlaşmak istiyorum. Ama mantıksız geliyor.
Maskülen davranışlar = Karizma

Bu yüzden kadınlarında, bu adamın karizmasını inkar edeceğini düşünmüyorum. Yani bize erkeksi gelen hareketlerin onlara da erkeksi geldiğini düşünüyorum. İlk düşüncemizi eliyorum gençler. Üzgünüm."

O zaman geriye hangi düşünce kaldı beyler ? Kadınların maskülenite dışında ilgisini çeken başka şeyler varmış. Devam edelim.

"Kadınlar sert bir ses tonu, iri bir vücut, takım elbise şekli vs. bunları erkeksi buluyorlar. Hatta böyle erkekleri de çekici buluyorlar. Ama ilgilerini çeken daha güçlü bir erkek karakteri var. Bu erkek tipi; günümüzde değişik yada marjinal olarak görülüyor ve nitelendiriliyor. Fakat öyle değil. Erkek zaten doğada her zaman dişi türlerden daha renkli ve daha gösterişli olmuştur. Şuan günümüz erkeksiliği sanırım insanlık tarihinin en kötüsü."

Burada da Tavus kuşu teorisinden bahsediyor farkındaysanız herneyse devam edelim.

"İşte kadınlar bu yüzden Edis diyor :))
Yıllar öncesinde kızların Justin Bieber gibi bir pale için neden birbirini çiğnediğini artık daha iyi anlıyorsunuzdur. Yıllardır değişen ilginç saç modelleri, gösterişli takıları ve enteresan giyim tarzıyla kadınların ilgisini çektiği kesin. Ama günümüzde erkeksi bir karakter olarak kabul edilmediği için bir tane bile erkek hayranını görmedim. İşte sorunda bu zaten. Günümüzde erkeksi karakterler daha çok biz erkekleri tavlıyor. Kadınlar 10 binlerce yıldır yaptığı gibi seçimini yine gösterişli ve ilginç olandan yana kullanıyor."

Bu kadar alıntı yeter birazda ben yazayim. Tarihe baktığımızda Kızıldereli liderleri kafasına taktığı o tüylerin ne kadar renkli olduğunu düşünü ne kadar ilgi çekici ve kadın çekici bir aksesuar olduğuna dikkat edin.

Burada yazılar yazıp sadeliği özendirmeye çalışan arkadaşlara sesleniyorum. Yapmayın yapmayın abi saçmalıktan başka bir şey değil siyah siyah giyersin veya beyaz siyah altına renkli ayakkabı vs. giyersin hafif toparlarsın belki ama ben renkli ve desenli tişörtümle yanından geçer kızını senden çalarım neden ? Çünkü daha ilgi çekiciyim.

Bu yüzden sade giyinin mq erkek adam sade giyer mq diyenlere itibar göstermeyin zira ben göstermiyorum bir düşünceye takılıp kalmışlar hiç okumamış ve öğrenmemişler o yoldan yürümüş gitmişler e abi biz demiyormuyuz sürekli öğrenin üstüne katın diye. Lan giyiniş konusu çok önemli bir konu sadece konuşmayı geliştirmeyin.

Not : Bunu eklemek istedim çünkü illaha yanlış anlayanlar olacak. Renkli ve desenli giyinin deyince de çocuk gibi giyinmeyin lan size bir kaç sweat modeli veriyorum bakın bir gayet şık ve güzeller. Örnek 1 Örnek 2

Şık giyinin renkli giyinin sadelikten kaçının ve ilgi çekin.
 
Son düzenleme:

mitch

Üye
Katılım
10 Nisan 2018
Mesajlar
151
Şehir
Antalya
şimdi gel bakalım.

evvela; jason statham'ın kadınlar tarafından yeterince çekici bulunmadığı konusu ele alalım. ha ha ha :D sen üzerindeki turuncu östrojen fışkıran kazağınla milletin yanındaki kızı çalmakla iddialısın ya, heh işte jason senin bırak yanındaki kızı, yatağındaki 5 yıllık karını çalar :)

herifteki mantığa bittim yahu. jason'un yeterince çekici bulunmadığını ele alıp, ardından justin denen topun ergen kitlesini kendisine hayran bırakmasından dem vurup 2+2 = 4 mantığıyla harika sonuçlar elde etmiş :)

siz kafanızdaki alfayı gerçekten bu şekilde mi modelliyorsunuz? "sade giyinirsen alfa gözükürsün" veya "renkli giyinirsen çekici olursun" falan gibi... alfa insan, alfa gözükmek için giyinmez, o giyinir, zaten alfa görünür.

renkli giyinmeyi seven bir insana sade giyin dersen, o insan giydiği kıyafetlerle mutlu olamaz. aynı şekilde sade giyinmeyi seven bir insana "moruk turuncu kazak giy bak kadınlar ölücek sana" dersen, o adam da mutlu olamaz.

renklerin önemi hiç mi yok peki? hayır elbette var. renklerin kullanımı da çok önemli fakat eğer ki bilinçaltı mesajlardan, psikolojiden gideceksek, takım elbiseyi neden çöpe atıyorsun? kadınlar parası olan erkekleri değil, para kazanabilen erkekleri severler. ve takım elbiseli, iyi giyinimli bir erkek de kadının bilinçaltına "para kazanabilen, işi olan, düzgün yaşayabilen" olarak izlenim bırakır.

renkli giyinmeyi seven bir erkek olabilirsin, fakat gelip de "renkli giyinin beyler daha çekici olcaz" gibi bir yazı yazarsan sana kıçımla gülerim. kaslı vücuduma sardığım siyah gömlek ve maskülen tavırlarımla, sen üzerinde sunday yazan turuncu bez parçasıyla yanımdaki hatunu çalacaksın ha? hahahaha ööhöhöh :)

elbette dikkat çekin, farklı olun, ilgi toplayın fakat bunu bu tür yazılardan gaz alıp üzerinde sunday yazan bez parçalaryla yapmayın. ha seviyorsan giy, orası ayrı ama kendine dön ve bir sor; ben ne istiyorum? diye. ben şahsen renkli giyinmeyi geç, tişört giyinmeyi bile sevmem. kendimi kız gibi hissederim. bana göre has bir erkek için gömlek, kumaş vazgeçilmezdir ama bu benim kendi fikrim.

yazının özeti: ne istiyorsan onu giy.
örnek sosyal deney 1

örnek sosyal deney 2
 

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Katılım
28 Mart 2018
Mesajlar
571
Yersiz tartışmaya girmişsiniz açıkçası. Jason Statham'ın pek alternatif örneği yok. 51 yaşında olup da öyle bir vücuda sahip olan veya üne sahip olan.

İkiniz de haklısınız aslında. Bu durum tamamen yaşınızla alakalı. Yeni jenerasyon bu konuda bahsedilen gibi bol ve renkli tavus kuşu dediğimiz şekilde giyinen erkeklere bitiyorlar. Yeni jenerasyon kızlarının çoğunluğu gerçekten beş para etmezler. Ön yargılı konuşmuşum gibi geliyor ama çok fazla gözlem yaptım.

Burada beş para etmezler diyerek kastetmek istediğim şey sadece güzellik arıyorsanız beklentinizi kesinlikle karşılarlar. Yeni jenerasyonun büyük çoğunluğu kozmetik sektörünün gelişmesinden midir nedir bilinmez gayet güzeller.

Lakin ben kızda güzellikten fazlasını istiyorum derseniz yeni jenerasyonda size uygun hatun çok nadir çıkar. Kitap okumazlar, okurlarsa da "Hüzünlü bir ponçik, Sen 17 yaşımsın, Güzel kaybettik, Kötü çocuk" gibi zerre kadar sanatsal değeri olmayan kitapları okurlar. Film-dizi kültürleri yoktur. Gidip "Söz, Çukur, Sen Anlat Karadeniz" gibi popüler kültürün etkisinde kalarak bu tarz şeyleri izlerler. Müzik kültüründen yoksundurlar. Kelime hazneleri oldukça dardır ve sürekli kendini tekrar ederler. Yaaa, ayyy'dan öteye gidemezler. Yani oturup adam akıllı bir muhabbet edemezsiniz. Cinsellik konusunda oldukça açık ve rahatlar. Sosyal medya ağzıyla konuşurlar, telefonları ellerinden alsanız bir çift kelam edemezler.

Gelelim diğer konuya. Herkes bir Jason Statham olamaz öncelikle bunu kabullenmelisiniz. Yani çok uç örnek vermişsiniz. Biraz daha hayatın içinden örnek vermiş olsaydınız tartışmaya açık olabilirdi. Bu tarz uç örnek olarak Johnny Depp var mesela. Tavus kuşunun vücut bulmuş hali kendisi. İkisine de kızlar eriyip bitiyor. Jason tavus kuşu olsa yakışır mı? Bir gözünüzde canlandırın. G*tünüzle gülersiniz. Adamın yapısı el vermiyor bir kere. Yani herkese aynı giyim tarzı zaten gitmez.

Takım elbise gayet karizmatik elbette. Lakin takım elbise giymeni gerektirecek bir iş veya yaşam tarzın yoksa kıyafetinin pekte bir önemi kalmaz. Takım elbise giyip toplu taşıma aracına binersen Iphone X'e sahip olup ödemeli arama yapmak gibi olur. Yani yaşam tarzın ona uygun olmalı bana kalırsa. Düğünde, davette veya türevi yerlerde takım elbise giyilmeli. Günlük yaşamında bir şirkette çalışmıyor veya saygın kabul edilen (avukatlık gibi) mesleklerden birini yapmıyorsan sıkıntı. Jason şirkette çalışmıyor veya saygın bir meslek yapmıyor diye örnek vereceğinizi zannetmiyorum.

Neyse ya gerçekten yersiz bir tartışma bu. Tavus kuşluğu kanıtlanmış bir olgu. Olgu diyorum deneyip test etmeye açık. Aynı şekilde takım elbise de oldukça kaliteli gösteriyor insanı.

Karakterinize ve yaşam tarzınıza en uygun neyse onu giymek en iyisi.

Şu blog bunu demiş başka blog aksini söylemiş gibi şeylerle de gelmeyin lütfen. O blogun yazarının gerçek hayattaki yaşamını bilmiyorsunuz sonuçta. Başka blogları da takip ederim ben, okur bildiklerimi güncel tutmak isterim. Acayip uç noktada şeyler anlatıyorlar. Daha doğrusu yabancıların yaşamına göre yorumluyorlar her şeyi. Kendi tecrübelerinden ziyade başkalarını referans göstererek anlatıyorlar. Söyledikleri yanlış demiyorum ama abartı diyorum. Gerçekten o denli kaliteli hayat yaşıyorlarsa lafım yok ama gerçekte kim olduğunu bilmeden sallaması kolay elbette. Bırakın kim ne demiş takılmayı kendi fikirlerinizi, kendi tecrübelerinizi anlatın.
 

mitch

Üye
Katılım
10 Nisan 2018
Mesajlar
151
Şehir
Antalya
Yersiz tartışmaya girmişsiniz açıkçası. Jason Statham'ın pek alternatif örneği yok. 51 yaşında olup da öyle bir vücuda sahip olan veya üne sahip olan.

İkiniz de haklısınız aslında. Bu durum tamamen yaşınızla alakalı. Yeni jenerasyon bu konuda bahsedilen gibi bol ve renkli tavus kuşu dediğimiz şekilde giyinen erkeklere bitiyorlar. Yeni jenerasyon kızlarının çoğunluğu gerçekten beş para etmezler. Ön yargılı konuşmuşum gibi geliyor ama çok fazla gözlem yaptım.

Burada beş para etmezler diyerek kastetmek istediğim şey sadece güzellik arıyorsanız beklentinizi kesinlikle karşılarlar. Yeni jenerasyonun büyük çoğunluğu kozmetik sektörünün gelişmesinden midir nedir bilinmez gayet güzeller.

Lakin ben kızda güzellikten fazlasını istiyorum derseniz yeni jenerasyonda size uygun hatun çok nadir çıkar. Kitap okumazlar, okurlarsa da "Hüzünlü bir ponçik, Sen 17 yaşımsın, Güzel kaybettik, Kötü çocuk" gibi zerre kadar sanatsal değeri olmayan kitapları okurlar. Film-dizi kültürleri yoktur. Gidip "Söz, Çukur, Sen Anlat Karadeniz" gibi popüler kültürün etkisinde kalarak bu tarz şeyleri izlerler. Müzik kültüründen yoksundurlar. Kelime hazneleri oldukça dardır ve sürekli kendini tekrar ederler. Yaaa, ayyy'dan öteye gidemezler. Yani oturup adam akıllı bir muhabbet edemezsiniz. Cinsellik konusunda oldukça açık ve rahatlar. Sosyal medya ağzıyla konuşurlar, telefonları ellerinden alsanız bir çift kelam edemezler.

Gelelim diğer konuya. Herkes bir Jason Statham olamaz öncelikle bunu kabullenmelisiniz. Yani çok uç örnek vermişsiniz. Biraz daha hayatın içinden örnek vermiş olsaydınız tartışmaya açık olabilirdi. Bu tarz uç örnek olarak Johnny Depp var mesela. Tavus kuşunun vücut bulmuş hali kendisi. İkisine de kızlar eriyip bitiyor. Jason tavus kuşu olsa yakışır mı? Bir gözünüzde canlandırın. G*tünüzle gülersiniz. Adamın yapısı el vermiyor bir kere. Yani herkese aynı giyim tarzı zaten gitmez.

Takım elbise gayet karizmatik elbette. Lakin takım elbise giymeni gerektirecek bir iş veya yaşam tarzın yoksa kıyafetinin pekte bir önemi kalmaz. Takım elbise giyip toplu taşıma aracına binersen Iphone X'e sahip olup ödemeli arama yapmak gibi olur. Yani yaşam tarzın ona uygun olmalı bana kalırsa. Düğünde, davette veya türevi yerlerde takım elbise giyilmeli. Günlük yaşamında bir şirkette çalışmıyor veya saygın kabul edilen (avukatlık gibi) mesleklerden birini yapmıyorsan sıkıntı. Jason şirkette çalışmıyor veya saygın bir meslek yapmıyor diye örnek vereceğinizi zannetmiyorum.

Neyse ya gerçekten yersiz bir tartışma bu. Tavus kuşluğu kanıtlanmış bir olgu. Olgu diyorum deneyip test etmeye açık. Aynı şekilde takım elbise de oldukça kaliteli gösteriyor insanı.

Karakterinize ve yaşam tarzınıza en uygun neyse onu giymek en iyisi.

Şu blog bunu demiş başka blog aksini söylemiş gibi şeylerle de gelmeyin lütfen. O blogun yazarının gerçek hayattaki yaşamını bilmiyorsunuz sonuçta. Başka blogları da takip ederim ben, okur bildiklerimi güncel tutmak isterim. Acayip uç noktada şeyler anlatıyorlar. Daha doğrusu yabancıların yaşamına göre yorumluyorlar her şeyi. Kendi tecrübelerinden ziyade başkalarını referans göstererek anlatıyorlar. Söyledikleri yanlış demiyorum ama abartı diyorum. Gerçekten o denli kaliteli hayat yaşıyorlarsa lafım yok ama gerçekte kim olduğunu bilmeden sallaması kolay elbette. Bırakın kim ne demiş takılmayı kendi fikirlerinizi, kendi tecrübelerinizi anlatın.
aslına bakarsan aynı şeyi söylüyoruz. örneğin liseye giden bir adamın takım elbise giymesi mümkün değil. benim takım elbiseden kastım sade bir giyim tarzı.

kumaş, gömlek vesaire sade giyim için bir sınır değildir. siyah bir kot pantolon ve beyaz kazakla da sade giyim yakalanabilir. hepsinden ziyade defalarca belirttiğim gibi; kişi kendi zevklerini şekillendirmemeli, zevklerine göre hayatını şekillendirmeli.

arkadaşa çıkıştığım husus şunları demesi; "sade giyinmekten kaçının" "renkli ve desenli tişörtümle yanından geçer kızını senden çalarım" ...
 

Robin

Üye
Katılım
29 Eylül 2018
Mesajlar
31
Yaş
27
Şehir
İzmir
Adına ister alfa ister çekici erkek ne derseniz deyin ama bnce kaliteli olmak gerekiyor ve bence kalite de taklit ederek olmaz. Kendi giyim tarzını oluştur, nasıl mutluysan öyle giyin, temiz olsun, bırak başkaları seni taklit edip takip etsin, tavuskuşluğu her insana gitmiyor bence, yada her bireyde farkli duruyor, mystery ve style örneğinde tavuskuşluğu bakımından mystery hep daha şatafatlı ama bu style karakterini ikinci planda bırakmadı aksine style kendine özgü tavuskuşu eşyaları buldu, giyinmeyi bilmek gerekiyor tabi ,
 
Üst