Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kadınlar Ne İster?/Nasıl Erkek İster?

maliblue

Yönetici
Süper Moderatör
Büyük filozof ve psikolojinin babası Freud'un mükemmel sorusu: Kadınlar ne ister?
Felsefenin amacı cevap aramak değildir, soru sormaktır; doğru soruyu sormak !
Kadınlar ne istemez ki.. Asıl bizi ilgilendiren soru: Kadınlar nasıl erkek ister?
Harbi erkekleri ister. White Knight veya "Meriç" istemezler. Her açıdan güçlü (Fiziksel ve Duygusal), koruyucu ve lider erkekleri yani "Berkay" isterler.

Meriç'ler kimlerdir?
"Tatlım, sen niye Berkay'ı düşünüyorsun ki, bırak allaasen o odunu. Doğum gününde bile sizin sınıftan Ayşen'e nasıl baktığını görmedin mi?" tipindeki erkeklerdir. Her kızın çantasında bu Meriç'lerden minimum 1 adet olur. Duymak istediklerini, uslamlamalarını destekleyecek pipili feminazilerdir. (uslamlama: muhakeme,belirli öneriden başka öneriler çıkarma)
Berkay'lar kimlerdir?
"Aslı başlayacam şimdi dizine, işim var. Diziyi ben sana sinema paketinden alırım oturur beraber izleriz (izlemedi)"

Yüzeysel örneklere takılmayın, almanız gereken mesajı aldınız.
Kadınlar ile erkeklerin tek ortak yanı üreme isteğidir.

Şimdi bu kadın Meriç ile evlenirse ve çocuk yaparsa ne olacak ileride? Meriç çocuk yapacak kadar verimli olabilir tabii, sonuçta erkeklerin %99.9'u sperm üretebiliyor. Peki bu çocuğa bakacak kadar karakter sahibi mi? Parası var mı? Dışarıdaki insanlara karşı görünüşüyle ben de aranızdayım ve bu rekabette önde gitmek için bütün gücümü kullanacağım imajı verebiliyor mu?

Peki bu kadın Berkay ile evlenirse ne olacak? Berkay harıl harıl sperm üretiyor. Kadın 40 yaşına geldiğinde, doğurganlığı azaldığında Berkay hala sperm üretiyor olacak. Bu çocuğa bakacak kadar karakter sahibi, çünkü onun için güçlü bir karaktere sahip. Sevdiği şeylerden ödün vermek istemiyor, vermiyor. Karısını o dandik film ile mutlu etmek için saçma salak paralar ödeyebiliyor ve bu ona koymuyor, yani parası da var. Kendini güçlü hissediyor, dışarıda ondan kas olarak daha güçlüsü olsa bile o varını yoğunu ortaya koyup bu rekabette hemcinslerine diş gösterebilecek kadar öz güvenli birisi de.

Bunun dışında çekiciliği oluşturan diğer etmenlere de değinelim,

Espri anlayışı ve samimi ukalalık var: "oturur beraber izleriz" diyerek ve bunu yapmayacağını iki taraf da bilerek söylenmiş bir söz.

Domine etme, özgüven ve yüksek ego özelliği. Yüksek ego derken narsistlik değil, hafif küstahlık ve yaramazlık her zaman için kadınları olumlu anlamda çıldırtan bir özellik olmuştur. Kadın kolay yıkılan duvarlara karşı ilgisini çabuk kaybeder. Fakat sağlam duvarları olanlara karşı da hep bir kıskanma ve hayranlık duyar.
Örneklerin dışındaki özelliklere bakacak olursak; tahmin edilemez olmak sanırım bunların başını çekebilir benim için. Karakterim hep farklı olana arzu duymuştur ve ilgimi bir çok şeye karşı çabuk kaybederim. Kaldı ki bu şey kolay bir şeyse.

Hafif magandalık mesela ülke kızlarımız tarafından pek bir revaçta. Meriç örneğindeki gibi olmak çekicilik yerine iticilik uyandırır. Hele ki bu bir dedikoduysa.Kurallara uymadan yaptığınız bir çok hareket kadınların anaçlık duyguları tarafından "bunu evcilleştirmem lazım" hissiyatı uyandırır. Artık nasıl evcilleştirecekse...

Kültür ve bilgi sahibi olmak. Nereye giderseniz gidin, kiminle konuşursanız konuşun ister erkek ister kadın olsun eğer bilgili birisiyseniz bu size saygınlık ve hayranlık kazandırır. Durduk yere "Aslında allı turna bildiğimiz flamingoymuş yea" demeyin tabii. Konusu açılırsa bahsedin. Tabi bunu yapabilmeniz için tek bir şey yapmanız lazım: OKUMAK ! Büyük harflerle yazdım önemini siz anlayın artık beyler. Şimdi okumuyorsanız bile askere gidince sıkıntıdan ya seve seve ya sike sike okuyacaksınız. Sıkıntı sizin en büyük düşmanınız. Okuyun ve Hobiler edinin.

Yerine göre romantik yerine göre maceracı olun. Ne kadar geniş yelpaze o kadar çok seçenek ;)
Bu saydıklarımın bir çoğu "Gerçek Kadınlarda" işe yarar. G*tü meriçler tarafından kaldırılmış, gaza getirilmiş yurdum kezbanı "bu ne laubalilik bi düzgün dursana beaa .s.s.s" der. O an tek seçeneğiniz var artık: S*ktir git demek.

(Arşiv)

A presto amici!

Yazı güzel eline sağlık ama hem Berkay hem Meriç ismi uyuz olduğum iki isim. Orada bir "Trygve" olsaydı ikisi de white knight sayılırdı :dd

"Kadınlar ile erkeklerin tek ortak yanı üreme isteğidir." den sonrasını okumadım.
Aşırı saçma bir cümle, umarım bunları okuyan herkes sorgulamadan kabul etmiyordur, bilinçaltı zehirlenmesi gibi bir şey bu.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8