Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kadınlar ve Evlilik Hayalleri

Katılım
21 Nisan 2018
Mesajlar
26
Tepkime puanı
91
Yaş
33
Şehir
Adana
Genç kızların kafasında bir evlilik hayali vardır. İmkansız olan bu hayalle yaşarlar. Hayal masallardakine benzer. Beyaz atlı prensesleri ile birlikte sonsuza dek mesut ve bahtiyar yaşama hayali.

Bir evleri olacaktır. O erkeğine yemek yapacaktır. Sarılıp film izleyecekler, bir güzel sevişecekler. Beraber yemeklere, eğlencelere gideceklerdir. Bizim kıza Pazar sabahı erkeği kahvaltı hazırlayacak ve yatağına getirecektir. Başka bir gün kızımız adamı öperek işe gönderecektir. Zeki , çalışkan , yetenekli güzel/ yakışıklı çocukları olacaktır vs..
Elbette bunlar genç beyinlerin güzel hayalleridir ve o şekilde kalmaya da mahkumdurlar. Hayat ya da evlilik masallardaki gibi değildir.

Evlilik aşkı öldürür mü?” sorusu da bu yüzden gündeme gelir zaten.

Her şeyi bir kenara koyarsanız kendi aileniz ve yakın çevrenizdeki evlilikleri gözlemlediğiniz de dahi durumun pratikte farklı işlediğini görebilirsiniz. Orta seviyede zekaya sahip her normal birey aslında bunu fark edebilir ama genç kızlar ya fark etmek istemezler ya da fark etmiyor gibi yaparlar.

İki seçenekten hangisi geçerli olursa olsun erkek evladı uyanık olmak durumundadır.
Birinci seçeneğin gerçek olduğu durumlarda kadının hayallerini yıkmış olursunuz ve kadınlar gerçekleri onlara gösterdiğiniz için size minnettar olmak yerine evliliğin ne kadar güzel olabileceğini düşünen bir adam arayışı ile birlikte hayallerinin peşinden gideceklerdir.

İkinci seçeneğin gerçek olduğu durumda ise tam bir tezgah kurulmuş demektir. Hanım kızımızın kendisi de aslında evliliğin o kadar güzel olmadığının farkında olmakla birlikte seni kucağa oturtmanın hesaplarını yapmaktadır.

Zira evlilikten o karlı çıkacaktır. Annesinin kuralları ile yaşayan kadın kendi evinde kendi düzenini kuracaktır. O şimdi akşamları evde oturuyor ama evlendiğinde kocası ile birlikte dışarı çıkabilecektir. Kıyafetlerine babası karıştığında durum kocası karıştığında olan durumdan daha zordur. Kocaya karşı sen yaparsan ben de bilmem ne diye zırıldamayı kendine hak bilir zira kadın.

Kocaya dırdır eder , vırvır eder, küser , kapris yapar. Çünkü kocaya karşı kullanabileceği kukusu ve memeleri vardır. Oysa kuku ve meme baba söz konusu olduğunda silah değildir. İşe yaramaz..

Tüm bunların dışında . wonder’ın da bahsettiği üzre “kanunen sevişme hakkını elde etmiş olmak” bir kadın için bambaşkadır.
Kadın kocası ile aynı yatağa girer, bunu herkes bilir ama kimse ses etmez ve garipsemez. Senelerce bekaret ve seks ikilemlerinde sıkışmış kadının en nihayetinde bu gerilimden kurtulması kadar güzel hiçbir şey yoktur.

El –Netice sevgili dostlar
Bu evlilik meselesi gün gelip o masaya oturup soyadımızla birlikte hayatımızın büyük bir kısmını da yanımızda oturan kadına verene dek bizim için bir karmaşa olarak kalacaktır.

Kızların hayallerini çok yıkmayın ama sakın tezgaha da gelmeyin. Her şeyimizi alıyorlar evlenince..
Soyadımızı bile…

JOKER
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst