Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kafamdaki Problemler

Merhaba,foruma yeni kayıt oldum önceden kayıt olmadan da incelerdim neler paylaşılmış diye neyse konumuz bu değil.çok fazla kişisel gelişim kitabı olsun tcmanın yazılarına benzer yazıları okumuş biriyim o yüzden bazı kafa karışıklıklarım var öncelikle kavga etmekten falan korkuyorum önceden fazla korkmazdım ama her an böyle bıçaklancakmışım dayak yiyecek mişim gibi hissediyorum ve bu garip hareketler sergilememe istediğimi yapmama engel olan bir durum ve en büyük problemim başarı hakkında bazılarını açıklayayım hepsi şuan aklıma gelmiyor örneğin başarınca mutlu olmayacaksınız der çoğu insan zaten mutlu biriyim fakat madem mutlu olmayacağım neden başarılı olayım ki diyorum aslında çok fazla başarmak için çalışan biriyim fakat sürekli kafamın içinde bazı sesler var ve yaptığım işten bir türlü emin olamıyorum bir örnek daha veriyim daha çok çalışmak istiyorum ve uykumdan kısmam gerektiğini düşündüm ve buna karar verdiğim zaman kafamın içindeki ses aynı şöyle "uykuyu azalttın şimdi boyun uzamayacak kasların gelişmeyecek" veya çalışırken daha az ara vermek istiyorum şöyle birşey geçiyor kafamda "az ara verdin birdaha ki çalışma setinde verimli olmayacaksın pes edip bırakacaksın" veya "oyun oyna bırak işi sonra da yaparsın" ve birşeyler yapıyorum fakat neden yaptığımı da bilmiyorum gibi bir de sürekli potansiyelimi dibine kadar zorlama isteği var tamam bu doğru olabilir fakat günde 20 saat çalışsam da tamam bugün çok çalıştım biraz dinlenmeyi hakettin diyemiyorum kendime ve rakiplerim tarafımdan geçiliyormuş gibi hissediyorum bir de erteleme durumum var sevdiğim şeyi yapmakla ilgisinin olduğunu düşümüyorum kitap okusam da dil öğrenmeye çalışsam da böyle oluyor yani biraz sıkıntı içerisindeyim.

Kanka sakn strese girme ve rahatla. Düşünmemeye çalış demiyorum. Gelince yokmuş gibi davran. İnadına da bir şey yapma. Hayatın nasıl devam edecekse öyle etsin.

Kanka sakn strese girme ve rahatla. Düşünmemeye çalış demiyorum. Gelince yokmuş gibi davran. İnadına da bir şey yapma. Hayatın nasıl devam edecekse öyle etsin.
Olmaz ki öyle çalışmak yerine oyun oynarsam nasıl kazanabilirim asosyal şişkonun biri olurum o zaman

Olmaz ki öyle çalışmak yerine oyun oynarsam nasıl kazanabilirim asosyal şişkonun biri olurum o zaman
Hayır onu demiyorum. O rahatsız edici düşünceler için bunu yap. Yani mesela oyun oyna sonra yaparsın geliyor ya. Hiç takmadan ne yapacaksan onu yap.

Sorununu tam anlayamadım ama önce kavgadan korkuyorum cümleni ele alayım. Dostum kavgadan herkes korkar. Kimse kavga edip huzurunu bozmak istemez. Alfalık herkesin a.. korum, herkesi deler geçerim gibi bir kalıpta değil. Bu normal bir şey bunun için neden endişeleniyorsun anlayamadım açıkçası. İnsanların saçma yorumlarını da çok kafana takıyorsun gibi geldi bana. Çevrenin mutluluk yorumuyla kendi başarının ne alakası var ayrıca? Sen başardıktan sonra mutlu olamayacağım demişsin. Başardın mı ? Hedeflerine ulaştın mı ?

Sorununu tam anlayamadım ama önce kavgadan korkuyorum cümleni ele alayım. Dostum kavgadan herkes korkar. Kimse kavga edip huzurunu bozmak istemez. Alfalık herkesin a.. korum, herkesi deler geçerim gibi bir kalıpta değil. Bu normal bir şey bunun için neden endişeleniyorsun anlayamadım açıkçası. İnsanların saçma yorumlarını da çok kafana takıyorsun gibi geldi bana. Çevrenin mutluluk yorumuyla kendi başarının ne alakası var ayrıca? Sen başardıktan sonra mutlu olamayacağım demişsin. Başardın mı ? Hedeflerine ulaştın mı ?
aslında önceden insanları hiç takmazdım istediğim hareketleri yapardım toplum içinde fakat okul falan değiştirdiğim için biraz törpülendim gibi farklı okulda bu kafamın içindeki ses olayı ne basitce açıklayayım yani sorun limitler sanırım kafamdaki limitler bir tarafta hedeflerime ulaşma isteği var bir tarafta da kafamda belirlediğim limitler var daha çok çalışma potansiyelim varken sıkılıp ve içimde o bırak diyen kişiyi dinlerken duyduğum vicdan azabı var

Sanırım bu çevrenin ve motivasyon içerikli paylaşımlar yapan kişilerin paylaştıkları beni kötü etkiledi başarının mutluluk vermeyeceğine dair bir algım oluştu benim en çok canımı sıkan olay potansiyelime erişemiyor olmam içimde limitleri zorlamaya karşı duyulan çok büyük bir tutku var

Potansiyel dediğin nedir? Potansiyelini nasıl ölçtün? Kendini yükseklerde görmek güzel bir şey tabii. Ama olmuyorsa eğer bu konuda kendini yıpratma. Başka konulara yönel. Kendini, zevklerini keşfet. Zevklerinin üstüne yürü. Gerçek mutluluk zevklerinde yatar. Bunların üstüne gidip kendi yolunu çiz. Bir simülasyon oyunu gibi düşün. Kendini oyunda nasıl geliştirirdin, insanlara nasıl davranırdın bunun üzerine akıl yürüt kendi karakterini oluştur ve bunu geliştirmek üzerine dağıt kartlarını. Çok hırslıyım dedin mesela. Hırsını yeteneklerini geliştirecek şekilde kullan. Benim düşüncem, senin nereden başlayacağını bilememen. Bunu bilmen için önce kendini tanıman gerekiyor. Kendini tanıdıkça seveceksin. Eksiklerini tamamladıkça sevineceksin. İyi günler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8