Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kaliteli kisilerle arkadaslik edin.

Sizin arkanizda duracak kisileri tespit edin. Ozel kisilikleri tespit edin ve farkliliklarini takdir edin yargilamayin kaliteli insanlari asagi cekmek yerine onlarla arkadas olup kendinize bir seyler katin. Kaliteli arkadasliklar kurunca onlarin degerini bilin. Arkadan vurmayin iyi niyetlerini somurmeyin.
Luzumsuz kisileri de hayatinizdan cikarin. Hadi eyw.

En güvendiğim insanlar bile arkamdan atıp tutuyormuş valla ben tek tabanca takılıyorum. Kimseye güvenmiyorum kimseyle yakın olmuyorum.

Herkesle sohbet edin, mümkün olduğunca az konuşun. Az ama öz olsun, en önemli noktada konuşun. Ama kendinizi geliştirip konuşun, söylediğiniz şeyin doğru olduğunu bugün göremezlerse de, yarın görsünler. Mehmet demişti aslında...

Dostlarınızı iyi seçin ama, bak o konuda haklısınız. Ben herkesi kendim gibi sanırdım bu güne kadar, oysa herkes farklıdır. Dostunuza değer verirsiniz ama o değerinizi anlamayabilir. Normaldir bu :)

Ben dost yerine, düşman edinin derim. Bence düşman, rakibindir. Öyle eski törelerdeki gibi elinize bıçak alıp içten içe kin-nefret kustuğunuz bir şey değildir kanımca. Bir Rent a car açarsın ve hemen yan sokakta düşmanın vardır. Yani rakibin. Senin daha iyi satış yapabilmen için, müşterilere ondan daha iyi olduğunu göstermen gerekir. Ucuz verebilirsin, arabaların kaliteli olabilir. Konuşurken bülbül gibi olursun.

Mesela egom yüzünden neler neler çekmiyorum bir bilseniz. Bırakın dostluğu arkadaşlık bile kuramıyorum. Eğer varsa sizi çok seven arkadaşlarınız, her zaman yanınızda olan, değerini bilin. Kendinizden ödün vermeyi ihmal etmeyin eğer o da veriyorsa.

Bakın siz farkında değilsiniz belki ama egom konuşuyor. Öğüt vermek isteyen, kendini bilge Adam sanan Egom.

Boş verin bu yazdıklarımı, doğru mudur yanlış mıdır bilmem.

Tek yakın arkadaş veya tek tabanca her durumdan iyidir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8