• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Karşı cins ile tanışma sırasında el sıkışması

Philliscan

Fahri Üye
Katılım
19 Haziran 2018
Mesajlar
194
Yaş
19
Şehir
İstanbul
Benim fikrimce bir kadın ile bir arkadaş yanında vs.
Tanışırken kadın elini uzatmadığı sürece el sıkışmamanın doğru olduğunu düşünüyorum.
Çünkü bu şekilde kadının bilinç altında ; ona kolay ve basit bir şekilde erişebiliyorum,onunla hemen temas kurabiliyorum ve benim için kolay bir erkek izlenimi verebilir.
Bunun yerine Gülümser ve kendinden emin bir şekilde kafayı hafif öne eğip gözlerle selamlaşılmalıdır.
Tabii ki beden dili çok önemlidir. fakat daha ismini yeni öğrenen birisinin, o sırada sana hemen erişebilmesi basitliği çağrıştırır.
Ben fikrimi size sundum, tartışmaya açık bir konudur.
Fikirlerinizi ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz.
 

Loseyyah

Üye
Katılım
18 Mayıs 2018
Mesajlar
299
Yaş
19
Şehir
Antalya
Baş parmak ile işaret parmağının temas etmesi gereken yeri iyi kavra güven hissi oluşturacaktır.Ayrıca dokunmana alışacaktır.Görgü- etik-ahlak kuralları için geçerli olan kadının elini uzatmasıdır. Fakat kadınların %80 i özgüvensiz olduğu için elini uzatmaz.Bizim öğrendiklerinizin çoğu etik olanın nerede ise tam tersi.Ayrıca PUA ların bir çoğu videolarda ilk ellerini uzatıyor ve memnun oldum diyor
 

MerLin

Üye
Katılım
22 Haziran 2018
Mesajlar
194
Şehir
İstanbul
Bu gün başıma bir olay geldi çevremde o tür sığ insanlar olmaz genelde ama anlatıyım. X binasına arkadaşımı ziyarete gittim burası resmi bir kurum..
Arkadaşım oturduğu yeri gösterirken seni şu ablayla tanıştırayım dedi ve gösterdi . Ben merhaba dedim elimi uzattım. Kadın elimi sıkmadı mal mal bakıyor. sıkmayınca elimi indirdim ve kadının ne dediğini duymazdan gelip hemen arkadaşıma iyi yermiş başka yerleri göster dedim kadını siklemeden. ne den böyle davrandığımı anladı.
Bakın herkesin dinine saygım var fakat el sıkışmayı kısıtlayan bir görüşe uyan kişiyi sikime takmam. Herkese iyi günler.
Not :
Millet uzaya astronot gönderiyor. Bu kadın bir erkeğin elini sıkmayı çok görüyor sanki sikeceğiz.
 

Mr.Vain

Üye
Katılım
28 Kasım 2018
Mesajlar
14
Yaş
20
Şehir
Ankara
Ben genelde bi kızla yeni tanıştığımda elimi uzatıyorum ve samimi bir şekilde elini sıkıyorum.(Elimi uzattığım ama karşılık alamadığım kişi sayısı 3 ya da 4)
 
Üst