Kasrqaa'dan Saçma Özgüven Egzersizleri

Kasrqaa

Üye
Egzersizler o kadar saçmaki. Bunumu yapıcam diye düşünebilirsiniz. Birşeyin saçma olması işe yaramayacağı anlamına gelmez :)

Yansıma(kendi bulduğum tekniktir.)
Olay basit kendi yansımanızı görünce "seni seviyorum" diyorsunuz. Telefondaki fotonuz, aynaya bakmanız, sudaki yansımanız nerede kendinizi görürseniz.

Gülümseyerek Yürümek(Jhonny DeLision abimizin bulduğu basit ve etkili teknik)
Gülümseyerek yürüyorsunuz bu kadar. İnsanlara size kötü gözle bakabilir mutlu insan görünce kıskanabilirler buna rağmen gülümsemeni bozmadan yürürsen özgüvenin artmaya başlar.

Konuyu kısa ve öz tutmaya çalıştım. Sizin bildiğiniz özgüven teknikleri varsa aşağıya ekleyebilirsiniz.

Mr.Robot

Üye
Yoldayken karşılaştığım erkeklerin tipleriyle kendi tipimi kıyaslarım. Dün 50 kişiye baktım. 4'ünün benden daha iyi ya da benimle aynı seviyede olduğunu 46'sından da benim daha iyi olduğumu düşündüm. Belki objektif bakamamışımdır bilmiyorum ama böyle hissettim. Bu olaydan sonra özgüven geldi :D

Negan

Üye
Gülümseyerek yürüme kısmını abartmayın zira dışarıdan bakınca komik görünebilir.

Yoldayken karşılaştığım erkeklerin tipleriyle kendi tipimi kıyaslarım. Dün 50 kişiye baktım. 4'ünün benden daha iyi ya da benimle aynı seviyede olduğunu 46'sından da benim daha iyi olduğumu düşündüm. Belki objektif bakamamışımdır bilmiyorum ama böyle hissettim. Bu olaydan sonra özgüven geldi :D
Bir daha böyle yapma. Bu egodur kanka. Sen ne kadar 4 ünden kötüyüm de desen egon için diyorsun bunları. Egon kendini karşılaştırmaya çalışıyor. Kimseyle kendini karşılştırma kimseyle. Ezik misin sen de buna ihtiyaç duyuyorsun. Ben ne kimseden iyiyim ne de kötüyüm ben olabileceğimin en iyisiyim ve sen de öyle olacaksın.

maliblue

Üye
Korkunuza hükmedin. Korktuğunuz şeyle karşılaştığınızda kafanızın içinde "hayır, yapma. Boşver zaten geçti bile. Rezil olacaksın... Aptal!" gibi sizi engelleyecek sesler yankılanır. Ona kızmayın çünkü o sizi korumak isteyen fakat zarar veren, sizin yarattığınız iç sesiniz (bilinçaltınız). Ama onu engellemek mümkün. O ne derse kendinize "hayır, bunu yapacağım!" diyin ve yapın. Sesini kestiğini göreceksiniz.

maliblue

Üye
Ha kısa olarak şunları da yazayım,
-Gülümsemek işe yarar
-Enerjinizi yükseltecek şarkılar dinleyin.
-Kendinize telkin verin
-Spor yapın.
-Yeni insanlarla tanışın, sosyalleşin. Biliyorum çok söyleniyor ama denedikçe mutlu olduğunuzu ve özgüven kazandığınızı göreceksiniz.

Mobile app for XenForo 2 by Appify