Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kaybetmek nedir ? , Kaybetme korkusu ve Bilinçaltı

Konu işleniş sırası ;
1-)Kaybetmek nedir ? , Kaybetme korkusu neyden kaynaklanır ?
2-) Kaybetme korkusu ile nasıl başa çıkılır ?

3-)Kaybetme ve bilinçaltı ilişkisi

Bu yazıda yapıcağım örneklemelerin tamamını Kadınlar üzerinden yapıcağım zira çoğumuz zamanında bir kız ile ayrılınca dünyası kararan insanlarız. Ne kadar değersiz bir olaya kendinizi heba ettiğinizi Şimdi göstereceğim. Ve inanın ki eski sevgiliniz için üzüldüğünüz zamanları hatırlayınca tek yapıcağınız şey gülmek olucak hemde kahkalarla “ulan ben ne ergenmişim be” diyiceksiniz.

İddialı konuştuğumun farkındayım. Belli başlı şeyler yaşadıkta konuşuyoruz değil mi :)

a-) Kaybetmek Nedir ? , Kaybetme korkusu neden kaynaklanır.

“Kayıp” demek en basit tanımıyla zarara uğramaktır. Eğer birşeyi Kaybettiyseniz zarar gördüğünüz için kaybettiğinizi düşünüyorsunuzdur. Yani Herhangi bir olayda negatif bir etken görmemişseniz kaybetmiş olmazsınız.

“Ancak kaybettiğinizi düşündüğünüz kadar kaybedersiniz.”

Yazının devamında bu dediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Bir dişi ile konuşup olumsuz tepki alırsanız o dişiyi kaybettiğinizi düşünürsünüz değil mi ? Bu yüzden Kötü hissedersiniz. Bunun temeli kendinizi yetersiz görmekte. Ama kaçırdığınız bir nokta var , O dişi zaten hiç sizin olmamıştı.

Siz sadece bilinçaltınızda onu ilerdeki eşiniz olarak kodlamıştınız. Ve başarısız olunca hüsrana uğradınız. Bu yüzden kaybettiniz.

Ama eğer o kız hakkında hiçbirşey düşünmeden yaklaşsaydınız ne olurdu biliyormusunuz ? 30 dakika sonra ismini unuturdunuz. Ama o kıza hayali bir değer biçtiniz ve onu ütopyanızda Kraliçeniz haline getirdiniz. 30 dakika oldu 2 ay :)

Bilinçaltınız üzerinden değerlendirme yapalım ;
“Sadece fiziki görünüşü hoş” ile “Benim Kraliçem çocuklarımın annesi” arasındaki farkı göremeyecek kadar kör değilsiniz değil mi ?

Buradan çıkarılıcak fikir şudur ; Kaybetmek tamamen kendi zihnimizde izin verdiğimiz kadar mümkündür.

“Ancak kaybettiğinizi düşündüğünüz kadar kaybedersiniz “ Şimdi daha açık oldu değil mi :)

Sıradaki alt başlığımıza geçelim ;

b-)Kaybetme korkusu ile nasıl başa çıkılır ?

Madem Gözümüzde büyüttüğümüz kadar kaybediyoruz. O zaman karşıdaki kişinin değer stabilitesini düşürmek neden işe yaramasın ?

Olay basit ; Eğer karşıdaki kişiye gerekenden fazla değer verirseniz o kişiden mahrum kaldığınızda Kaybettiğiniz gerçeği bilincinize oturur.

Peki “ Olsada olur olmasa da olur” diyen adam mı aşk acısı çeker yoksa “O benim herşeyim” diyen adam mı ? Cevabı bulduğunuza eminim.

Olayın bilimsel ve psikolojik boyutuna geçelim;

c-)Kaybetme ve bilinçaltı ilişkisi

Bilinçaltı ona verdiğimiz telkinleri sorgusuz sualsiz kaydeder. Hergün kalkıp aynaya bakınca “Bu nasıl hayat amınakoyim” derseniz bir süre sonra hayatınız gerçekten bok gibi olur. Ama “Hayat çok güzel” cümlesini kullanırsanız hayatınızın güzel olduğunu bilinçaltına aşılarsınız.

Mantığı kavradıysanız yapmanız gerekenide az buçuk gözünüze kestirmişsinizdir.

O kız ne senin kraliçen , ne de evleneceğin kişi. Başkasından sana geldi , senden de başkasına gidicek.

Adı üstünde “Oyun” bu kadar ciddiye almayın ve değer bindirmeyin dostlarım. Aksi taktirde hayali ütopyanız sizi hayal kırıklığına uğratır.

İyi forumlar dilerim.

Kıskançlık harici herşeyi anlattın reis. Ama bu kaybetme korkusu yazın güzel eminim çoğu kişiyi yabancı kızlarla konuşturur ve başarısız olsada üzülmez. Not: yine ilk yorumu kaçırdım :(

Kıskançlık harici herşeyi anlattın reis. Ama bu kaybetme korkusu yazın güzel eminim çoğu kişiyi yabancı kızlarla konuşturur ve başarısız olsada üzülmez. Not: yine ilk yorumu kaçırdım :(
Ahahahah konu başlıkları karıştı çaktırma.

Giris gelisme sonucc. Kitap gibi olmus eline saglik. Bize boyle yararli konularla gel.
Millet yok kellik basladi napcam, acilis yapamiyorum. Su konu gibi ici dolu herkezi ilgilendiren konulari konusmak cok cok daha faydali

Giris gelisme sonucc. Kitap gibi olmus eline saglik. Bize boyle yararli konularla gel.
Millet yok kellik basladi napcam, acilis yapamiyorum. Su konu gibi ici dolu herkezi ilgilendiren konulari konusmak cok cok daha faydali
Forumda son günlerde ciddi bir yazı kalitesi düşüşü var. Benide rahatsız ediyor dostum :)

Konuya girmeden yaşıyordum iyi değildim hatta sanki bana ait olan bir şeyi kaybetmişim gibi. Yeterince faydalı oldu bu yazı teşekkürler dost.

Bilgilendirici ve kaliteli bir yazı olmuş eline sağlık. Hiç kimseye onun sana verdiğinden daha fazla değer vermemek gerek.

Güzel bir paylaşım olmuş. Kendimden örnek vermem gerekirse yaklaşık 2 ay önce ayrılmıştım. Başlarda kaybettim diyip kendimi harap ettim. Daha sonrasında bu kaybetmişlik hissi kandırılmışlık hissine dönüştü. Çünkü yaşadığım olay şuydu. 1 ay barışırız ederiz gibisinden konuştuk. Birinci ay sonunda kendisi konuşmak istemiyorum kimseyi istemiyorum hayatımda diyip bir hafta sonra başka birisiyle piyasaya çıktı doğumgününde. İşte burada kaybetmekten öte kandırılmışlık hissim başladı. Aradan 1 ay geçti ve şu an gayet iyiyim. İlişkli de göremediğim şeyleri gördüm. Baştan sona analiz ettim. Tabi burada red pill in katkısı oldukça büyük.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8