• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

kekemelik sorunu

mitch

Üye
çok ağır olmasa da bir miktar kekeme sayılırım. bu gündelik hayatımda benim için büyük bir engel. daha evvel psikiyatriye gittim, ilaç yazmak yerine beni psikoloğa gönderdi. fakat o da "ben senin sorununu çözemem, dil kurslarına gitmen gerekiyor" dedi. malum dil kursları da paralı.

şu an bu sorunumla yapayalnızım ilk okuldan beridir bununla cebelleşiyorum. özgüvenimin yüksek olduğu gün bu diksiyon bozukluğu bir hayli azalsa da, moralimin bozuk olduğu günler normalden çok daha fazla şiddetleniyor. o yüzden bu durumun tamamen psikolojik olduğu kanaatindeyim. aslında sağlam bi bilinçaltı temizliği yapsam bişeyim kalmaz gibi geliyor :)

kısacası beyler, bu sorunu nasıl giderebilirim? internetten araştırdığım kadarıyla konuşma egzersizlerinin faydası oluyormuş fakat ne yalan söyleyeyim pek inancım yok. bana daha köklü bi çözüm lazım. bu konuda bilgisi olan veya benimle aynı durumda olan var mı aranızda?

yardım lazım :/

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Dil kursları paralı demişsin. Ne kadar mesela gidip sordun mu? İyice araştır bulunduğun civarda ne kadar yer varsa sor soruştur. Uygun bir fiyat bulacağını düşünüyorum, yarı zamanlı çalışır halledersin. Böyle olaylarda para hesabı pek yapmamak gerekiyor, sağlıktan tasarruf olmaz.

TeamStar

Üye
Dostum bunun icin ozel derdler yada kurslar oluyo. Para cok onemli degil yasin ilerledikce bunu duzeltmen daha zor olucak. En kisa zamanda halletmen dilegiyle.

Asriel

Üye
Bu konuda ben de içimi dökmek istiyorum vücut şekil giyim kuşam her şey 10 numara yolda görsen bulaşmak istemezsin ama sesim bir erkeğe yakışmayacak kadar ince. Üniye gidiyorum sesim sanki 14 yaşındaymış gibi çıkıyor. hele 14 yaşında öyle inceydi ki temelli konuşmaya utanırdım.

şevkle konuşamıyorum , kızların yanına yaklaşmak isterken moralim çok bozuluyor. her şeyi denedim diksiyon desen trt spikeri diyafram desen karnı vakumlayabiliyorum o derece , yıllardır spor yapmama rağmen bir değişim olmadı ve bu durum moralimi sürekli aşağı çekiyor, bir süre sıvı d3 kullandıktan sonra testoron alacağım son çare çünkü tahmin ettiğinizden çok daha kötü bir şey

Bu konuda ben de içimi dökmek istiyorum vücut şekil giyim kuşam her şey 10 numara yolda görsen bulaşmak istemezsin ama sesim bir erkeğe yakışmayacak kadar ince. Üniye gidiyorum sesim sanki 14 yaşındaymış gibi çıkıyor. hele 14 yaşında öyle inceydi ki temelli konuşmaya utanırdım.

şevkle konuşamıyorum , kızların yanına yaklaşmak isterken moralim çok bozuluyor. her şeyi denedim diksiyon desen trt spikeri diyafram desen karnı vakumlayabiliyorum o derece , yıllardır spor yapmama rağmen bir değişim olmadı ve bu durum moralimi sürekli aşağı çekiyor, bir süre sıvı d3 kullandıktan sonra testoron alacağım son çare çünkü tahmin ettiğinizden çok daha kötü bir şey
Ameliyatla ses kalınlaştırılıyor. Çok ince sesli bir arkadaşım olmuştu, ameliyat sonrası dehşet bir ses oldu. Hani şu etkileyici bariton seslerden.
Ama iyi bir doktorun tezgahından geçmen gerekiyor. :)
Dert etme yani, çaresiz bir şey değil.

Asriel

Üye
Ameliyatla ses kalınlaştırılıyor. Çok ince sesli bir arkadaşım olmuştu, ameliyat sonrası dehşet bir ses oldu. Hani şu etkileyici bariton seslerden.
Ama iyi bir doktorun tezgahından geçmen gerekiyor. :)
Dert etme yani, çaresiz bir şey değil.
Keşke benim derdim o olsa ancak arkadaşın durumuna puberfoni deniyor ve ameliyatla veya ses terapisiyle düzeliyor. benim durum daha çok genetik sanırım iki dedemin sesi de ince olunca ince ses piyangosu bana vurdu.
Ama bir çözüm bulursam burda paylaşırım

mitch

Üye
Keşke benim derdim o olsa ancak arkadaşın durumuna puberfoni deniyor ve ameliyatla veya ses terapisiyle düzeliyor. benim durum daha çok genetik sanırım iki dedemin sesi de ince olunca ince ses piyangosu bana vurdu.
herkesin bir derdi var anasını satayım ya. sen sesim ince diyosun, benim diksiyon paçavra.. ah ulan nolcak bu halimiz.

Senin durumunun tıp dilindeki adı ne?
Harvard üniversitesinde akademisyen bir arkadaşım var, bu bahsettiğim ameliyatları yapıyor. En azından olumlu olumsuz sana dönüş yapayım. Tıp dilindeki adı ne durumunun?