• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Kendi hayatının Tanrısı ol !

quarex

Üye
Selamlar dostlarım. Kısa bir not düşmek istiyorum zira buna gerek duydum ;

Bu işlerde yenisiniz (PUA) bunu farketmek zor olmuyor ben de işin başından ilerleyip devam etmek istiyorum her gece bu saatlerde küçük küçük yazılar paylaşıp kaçacağım. Önemli konulara geldiğimizde seslendirip atmayı düşünüyorum zira şuan gerek duymuyorum bunun sebebi ise çok kolay bir biçimde sıkılacağımdan kaynaklanıyor.
Tek yapmanız gereken konularımı okumak. Evet okumak.

Zamanı geldiğinde ki bunu anlayacaksınız daha private , özel konulara giriş yapacağım. Anlatacağım konuları çoğunuz görmemiş , öğrenmemiş veya okumaya bile gerek duymadınız. İşin garip yanı şu bu konuların aslında çok önemli konular olduğu. İşi baştan sıkıya alın ve yazılarımı özümsiyene kadar diğerine geçmeyin. İyi okumalar dilerim.

İnsan kendi düşüncelerinin ürünüdür.

Ne düşünürse o olur.

— Mahatma Gandhi —

Özgüven çekim alanı oluşturur, bunun farkına vardık değil mi? Özgüven etrafınızdakilerin saygısını, hayranlığını ve ilgisini kazandırır. Zorlu çocukluk dönemi, pek iyi olmayan dış görünüş, boş banka hesabı, siktiri boktan araba , azalan saç, olmayan stil, amaçsızca yapılmış kıyafet kombinleri erkekleri korkak fareye dönüştürür. Unuttuğumuz bir şey var;

Duygularımızı, algılarımızı, hislerimizi, dış görünüşümüzü biz kontrol ederiz. Hayatımızı ideal formuna kavuşturmak için zihnimizi yeniden programlamak mümkün. Her birimiz inançlarımız, algılarımız, eylem ve tepkilerimiz, düşünce ve duygularımız aracılığıyla kendi kişisel gerçeklik deneyimimizi yaratırız. Bunun neticesi yaratıcı potansiyelimizin sınırsız olmasıdır.

Geçmişe dayalı sınırlayıcı inançların yerine bugün ve geleceğe dair sınırsız inançlar koymak oldukça mühim.

Dünya siz ne düşünürseniz odur. Düşüncelerinizi değiştirin, dünyanızı değiştirin.

Gördüğünüz ayrımlar, sınırlayıcı zihnin ortaya koyduğu keyfi baskılardır. Kendinizle, başkalarıyla ve Tanrı ile aranızda hiçbir sınır yoktur.

Sizi görmezden gelen bir kadına, sürekli bu olaya odaklanarak gününüzü mahvetme gücü vermeyin. Enerji dikkatin odaklandığı yere yönelir.

Şu anda sizi engelleyen hiçbir geçmiş deneyim yoktur. Dün dünde kalmıştır. Geleceğin tohumlarını atmak ise elinizdedir.

Güç insanın içindedir, değişim istiyorsanız bunu yapacak ilahi güç yine sizsiniz. Kutsal bir müdahale bekliyorsanız, aklınıza yönelin.

Siz izin vermedikçe kimse kaderiniz ve siz üzerinde söz sahibi olamaz. Aileniz, arkadaşlarınız, patronunuz, eski sevgiliniz değil suçlu arıyorsanız aynada gördüğünüz kişidir.

Hayatınızı kolaylaştıran şeyler yapın. Etkinlik hakikatin ölçüsüdür.

Negatif bir tutumu pozitife dönüştürmenin en basit yolu, ortaya çıkan negatif düşüncelerin farkına varmak ve onları bilinçli bir şekilde pozitif düşüncelerle değiştirmektir. Bilinçaltınızdaki sınırlayıcı etkenleri değiştirmek, alışkanlıklarınızı değiştirmekten geçer. Tam şu an değindiğimiz konu; Alışkanlıklarınızı değiştirmek. Beyin pırtlarının farkına varmak ve yok etmek, eğri ve kambur duruşunuzu düzeltmek gibi küçük alışkanlıklarınızın farkına varmak ve değiştirmek ile aslında bu konuyla tanıştınız. Odağımız şu;

Kötü bir alışkanlığın farkına var ve onu görmezden gelmek yerine değiştir. Bilinç altınız size yardım etmek istiyor fakat bazen iyi bir eğitim almamış bilinçaltı sizi yarı yolda bırakıyor. Bir gerçek var ki; “Bilinçaltınız asla sizin aleyhinize olan bir şeyi yapmaz.” Bilinçaltınızla iletişim kurarak motivasyonlarınızı anlayabilir ve olumsuz olanları değiştirebilirsiniz.

Örneklendirmek gerekirse;

Kendinizi bilinçaltınızın duygusal tepkileriyle özdeşleştirmekten vazgeçin. Yeni bir duygu ile karşılaştığınızda onun amacını ve çıkış noktasını belirleyin. “Bu duygu nereden geldi? Neden şu anda bunu hissediyorum?” Duygularınızın kaynağını keşfetmeniz için makul bir yöntem. Bahsettiğim konuyu kavrayabilmek için iradenin gücünü anlamak mühimdir. Amaçsız hedefler anlamsızken bir hedefe sahip olmak her amaca anlam verir. Yaşamınızı geliştirmek için aklınızı kullanarak kadınlarla başarıyı yakalamak için kaçınılmaz bir bileşen olan özgüveninizi güçlendirebilirsiniz. “Her şeyde bir iyilik bulmaya çalışın eğer bulamıyorsanız iyilik katmanın bir yolunu bulun”

Leblebi

Üye
"Tanrılar Okulu" diye bir kitap var. Yanılmıyorsam bu konudan bahsediyordu.