• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Kendim İçin Yazdığım Motivasyon Yazım

EminBey

Üye
Öncelikle bir dakika.Bu yazı ne senin ne de bir başkasının isteği üzerine yazılmış bir yazı değil.Bu yazı tamamen kendi boktan hayatımı düzeltme yolunda attığım adım adına bir motivasyon yazısı.Öyle alt tarafa gelip vay efendim şöyle olmaz böyle olmaz diye tantana yapmayın sizi ilgilendiren bir şey yok tammmam :) Ha birde belki benimle beraber hayatını düzene sokmak isteyip plan yapamayan kardeşlerim vardır birde onlar için yazıyorum bu satırları.
Son zamanlarda gerçekten hayatım sıkıcı,boğuk,durağan bir hal almış durumda ve hiçbir şey istediğim gibi gitmiyor.Sınava 1 aydan daha az kalmış olması,sağlıksız beslenme,insanlardan soğumam,sebepsiz yere üzülmelerim derken adeta hareket eden bir et parçası haline gelmiş haldeyim.Nofap sürecimi bozmam,pc başında tüm günümü geçirmeye başlamam,yataktan çıkmayışım son 2 ayımı cehenneme çevirmiş halde.E Emin bu kadar süründün sence de yetmez mi ?Tüm gün pc başındasın ve tek işin saçma sapan bir oyun yüzünden gelecekteki hayatını mahvetmek.Üstelik sadece geleceğine değil sağlığına da zarar veriyor.Nofap sürecini de bozdun zaten.Ruh halin bozulmuş lan resmen artık bi kendine gel.Sen bu yaptıklarınla eğlendiğini sanıyorsun ama eğlenmiyorsun.Bu güne kadar eline ne geçirdi bu yaptıkların.Ortalama insan ömrünü 70 yıl varsayalım,senin sadece 50 yılın kaldı.Bir şeyler yapabileceğin kısacık 50 yıl.Ve sen sadece mastürbasyon,pc,yemek ile bu süreyi tüketiyorsun.Hergün "Amaan bugünde böyle olsun nasıl olsa yarın yaparım" diyerek ömrünü tüketmeye,sağlığını bozmaya devam ediyor ve yetmiyor birde aileni üzüyorsun.Yeter lan yeter bırak bu saçmalıkları.Artık toparlan ve kendine gel.Yoksa bomboş,hiçbir vasfı olmayan insan artığı birisi olarak gideceksin.İnsanlar bu ülke için,gelecekleri için,insanlık için didinip dururken sen bu dünyayı tüketmekten başka bir şey yapmıyorsun.Madem öyle artık kendine gel hadi.Ve her moralin bozulduğunda ve vazgeçmek istediğinde gel ve bu yazıyı tekrar tekrar oku.Yapacağın şeyler adeta bir reçete havasında aşağıda yazıyor.Yapman gereken tek şey bunları uygulamak.
1-Nofap En Önemli Unsur
Mastürbasyonun zararlarını buraya tekrar yazıyorum ki gördükçe hatırlayayım.
-Halsizlik,kol ve bacak gibi kaslarda yorgunluk
-Hafızanın zayıflaması ve bilinçaltının cinsel içeriklerle dolu olması
-Ruhsal bozukluklar,ani ve aşırı sinir,sebepsiz üzüntü hali,özgüven bozukluğu
-Dikkat eksikliği,odaklanma problemi,uykusuzluk
-Göz bozukluğu,büyüme etmenlerini yavaşlatma
Bu kadar zararı varken bunu yapmayı artık bırak.Hayatını uçuruma sürükleyen bu illet seni sadece tüketiyor bırak artık bunu bırak
2-Sağlıklı Yaşamak Çok Önemli
Her gün yediğin paketlenmiş ürünler kanser,karaciğerde yağlanma,sindirim sitemine zarar verme gibi birçok olumsuz sonuca neden oluyor.Artık paketlenmiş ürün,asitli içecek,yapay şeker gibi ürünleri tüketmeyi bırak,her gün düzenli olarak meyve-sebze tüket,yürüyüş yap,vücut çalış.Kilo almak için karbonhidrat ve protein tüketimini arttır.
3-Beden Sağlığı Kadar Zihin Ve Ruh Sağlığı da Çok Önemli
Gereksiz yere üzülmelerinin,karamsarlığının,dikkat dağınıklığının tüm sebebi bu.Öncelikle olayları kafada çözmen lazım.
-Pc ve Telefondan tamamen uzaklaş
-Nofap sürecini düzene oturt ve hayatından çıkart
-Diğer şeyler gibi gereksiz insanları da hayatından çıkart
-Arabesk müziklerden ve zihni yoran ritimlerden uzaklaş
-Kitap okuma sayını arttır ve farklı daha fazla tarz oku
-Hobi alanını genişlet ve o konuda uzmanlaş
-Ders çalışmayı bir iş haline getir ve ciddiyetle yap
Evet artık yeni hayatının içindesin Emin.Sakın ve sakın bu suyu bulandırmaya kalkışma.Ne zaman motive olmak istersen buraya gel ve bu satırları tekrar tekrar oku.Unutma sadece 50 yılın ,hatta belkide çok daha azdır,kaldır ve zaman her saniye işlemeye devam ediyor.Birde alta söz bıraktın onu da okumayı unutma.

Yaşamak demek çalışmak demektir.(Mustafa Kemal Atatürk)

FromendD

Üye
Kendime ben de böyle bir yazı yazmıştım benzer şeyler yaşamışız büyük ihtimal