Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kendimi geliştirmek istiyorum

Arkadaşlar kendimi geliştirmek istiyorum ama genel geçer olarak hangi yollardan neleri geliştirsem ilk hangisini yapsam vs. Karar veremiyorum.
Şimdi okuduğum kitabı okumaya devam edeceğim buraya 20 dk. Sonra geldiğim zaman sizden kendimi geliştireceğim alanları konuları duymak isterim.
Sağlıcakla Kalın.

öncelikle kendini geliştirmeye karar vermen lazım başkası dışarıdan sana sihirli değnekle dokunup seni geliştiremez kendini geliştirmenin zor ve güzel olmasının güzel kısmı budur buraya güzel 3-5 konu yazarız en fazla onlar seni geliştirmez sen daha ne konuda gelişmek istediğini bile söylemiyorsun hadi beni geliştirin tarzında yazmışsın dostum titre ve kendine gel LenMQ o 3-5 başlığı kendinden bulursun sen içindeki gelişme isteği konfor alanının verdiği rahatlık onu nekadar dibe gömmüşsede onu çıkarmaya bak yoksa gelişemezsin.Ama ben sana yinede tavsiye vereyim dostum

-Kendini tanı hobilerini ilgi duyduğun alanları bul
-Vücudunu geliştir - esnet kendini
-Yavaş bir insan olma işini mıy mıy yapma
-kırmızı çizgilerin olsun
-Sen bilgisayar değilsinki biz sana USB sokup 3-5 güzel program yükleyemeyiz farkına var.

Sen bilgisayar değilsinki biz sana USB sokup 3-5 güzel program yükleyemeyiz farkına var
Kanka beni hadi oturun geliştirin demedim gelişip gelişmemek bana kalmış zaten eyvallah ben sadece bu konuda yolunu kaybettim diyebilirim

Yazıyı biraz üstün körü yazmışsın ben öyle algıladım yolumu kaybettim demişsin biraz açarmısın o kısmı

Ya kendimi geliştireceğim ama hangi alanlarda kendimi geliştireyim hadi onları buldum hangi alandan başlayayım nasıl devam edeyim hepsini aynı anda mı yapayım

Ya kendimi geliştireceğim ama hangi alanlarda kendimi geliştireyim hadi onları buldum hangi alandan başlayayım nasıl devam edeyim hepsini aynı anda mı yapayım
Kanka bilgisayara ilgin varsa programa dillerini öğren yazılım alanında geliştir kendini sanat yönün ağır basıyorsa bir kaç müzik aleti çalmayı öğren veya kursuna git yabancı dil kesin öğren kursuna git onun da kurs için maddi sıkıntın varsa da youtube de bir sürü kurs eğitimleri vardır ordan bakarsın veya spor yap vücudunu geliştir bol bol kitap oku kültürün gelişsin imkanın varsa il dışına çık başka yerler gör başka insanlar tanı bunlar şuan aklıma gelenler varsa sorun tekrar sorabilirsin bunlar hakkında

Bir anda bir çok alanda karar verirsen hiç birini yapamazsın ve heves ettiğinle kalırsın. Sana tavsiyem diksiyon, beden dili ve İngilizce öğrenmekle başla. İnternette çok güzel kaynaklar var 1-2 ay içinde çok iyi seviyelere gelebilirsin. Bu süre zarfında kitap okumayı ihmal etme. Spor salonuna git veya evde kendin spor yap. Haftada 10-12 saatini alır ama kendini iyi hissedersin. 2 ay sonrasında yeni hedefler koy önüne enstrüman çalmayı öğren mesela ilgin varsa veya fotoğrafçılığı öğren veya başka bir şey. Üstüne koya koya ilerle böyle.

Bir anda bir çok alanda karar verirsen hiç birini yapamazsın ve heves ettiğinle kalırsın. Sana tavsiyem diksiyon, beden dili ve İngilizce öğrenmekle başla. İnternette çok güzel kaynaklar var 1-2 ay içinde çok iyi seviyelere gelebilirsin. Bu süre zarfında kitap okumayı ihmal etme. Spor salonuna git veya evde kendin spor yap. Haftada 10-12 saatini alır ama kendini iyi hissedersin. 2 ay sonrasında yeni hedefler koy önüne enstrüman çalmayı öğren mesela ilgin varsa veya fotoğrafçılığı öğren veya başka bir şey. Üstüne koya koya ilerle böyle.

Forumda diksiyonla ilgili bir paylaşım yapılmadı diye biliyorum elinde kaynaklar varsa konu açabilirsin güzel de ilgi gelir diye düşünüyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8