• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Kendimi geliştirmekten zevk alıyorum

Thaischýs

Üye
1 haftadır günlerim şu şekilde geçiyor:
SAĞLAM BİR KAHVALTI
50 SAYFA KİTAP
SPOR (FITNESS)
ÖĞLE YEMEĞİ
SPOR (BOKS-BASKETBOL) VEYA FİLM/BELGESEL İZLEME
AKŞAM YEMEĞİ
FİLM/BELGESEL

Bunun dışında NOFAP yapıyorum. Kendimi geliştirmekten adeta zevk alıyorum. Motivasyonum 1-2 gün az seviyelerde olsa da gün içerisinde genelde beni gazlayacak kadar yeterli oluyor. Burada asıl sorun motivasyon denilen sikik duygu bir süre sonra gidecek ve bahaneler başlayacak. İşte o zaman devam ettirirsem kendimi geliştirmiş olacağımı düşünüyorum.

Onun dışında kendini geliştirmek isteyen herkese şu tarz bir program öneriyorum. Bu yaptıklarımı önceden de yapıyordum ama plana döktükten sonra nedense zevk almaya başladım. Bu rutine bugünden itibaren meditasyonda ekleyeceğim. Yemeklere de zevk alma amacıyla değilde ayakta durmamı sağlayacak benzin gözüyle bakınca rahat rahat diyet yapabilmeye başladım. Tabi bunları motivasyonun etkisiyle yazıyorum. O motivasyon gittiği zaman devam etmek asıl önemli olan.

"Ama önce sen kendini inşa etmelisin, dimdik bir beden ve dimdik bir ruhla."

Mr.Robot

Üye
Benim günlük rutinimde buna benzer. Tek fark 1-2 saat oyun oynuyorum .

Kendini geliştirmek masturbasyondur.aksdkasdk aklıma bu geldi mk

Thaischýs

Üye
Benim günlük rutinimde buna benzer. Tek fark 1-2 saat oyun oynuyorum .
bende tüm zamanı elverişli geçirmiyorum mesela 2-3 saat whatsapp'ta mesajlaşma, youtube'da müzik dinlemeye gidiyor. bazen de tasarım yapıyorum hobi olarak.
Kendini geliştirmek masturbasyondur.aksdkasdk aklıma bu geldi mk
biliyorum o sözü gerçekten tüm olay bu
barış özcan'ın ilk zinciri kırma videosu sanırsam 2015'teydi taa o zaman flash belleğime zinciri kırma şablonları yükletip fotokopiciden çıkarmıştım. 15'inci günden sonra hiçbiriyle ilgilenmemeye başladım.
Başarılar nofapta ne gibi değişiklikler oldu?
superman etkileri yok tabi ama p*rno izleyip mastürbasyon yapmadığım için spora gitmemek için bahane aramıyorum