• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Kendini Başkalarıyla Karşılaştırmak

Katılım
28 Temmuz 2019
Mesajlar
35
Şehir
Adana
Merhaba Dostlar

İlk olarak sizlere daha dün başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Kendimi geliştirilebileceğim bir konuda başkalarıyla kıyasladığımda çok yetersiz olduğumu düşündüm. Buda ister istemez benim moralimi düşürdü. Hatta şöyle söyleyeyim, çok kafaya takıp çareler aramaya başladım ama artık bir kere bana kötü bir etkisi olmuştu ve günlük planlarımda aksamama neden oldu. Bende de eğer sırasıyla bir işi yapıyorsam arada bir kopukluk varsa devam etmekte zorlanıyorum. Ama pes etmeden en azından diğer yapmam gerekenleri yaptım.

Gece kafamı yastığa koyduğumda ''Neden böyle oldu?'' diye kendime sorular sormaya başladım. Çünkü bir daha böyle şeyler yaşamamın beni geriye götüreceğinden emindim. Beynimize sorular yönelttiğimizde hemen cevabını bizlere verir tabii :)
Cevap basitti. En yapmamam gereken şeyi yapmıştım. Kendimi başkalarıyla kıyaslamıştım. Kendimizi başkalarıyla kıyaslamak, fark ettiyseniz sosyal medyanın bize kattığı kötü bir alışkanlık ama elbet her sorun gibi bunun da üstesinden gelebiliriz.

Hepimiz burda aynı markanın aynı ürünleri değiliz, hepimiz A noktasından başlamıyoruz. Bazılarımız yüksek bir noktadan başlarken bazılarımız alt noktadan başlayabilir. Kısaca hepimiz birbirimizden farklıyız.
Burada bizim yapmamız gereken ise kendimizi başkalarıyla kıyaslamak olmayacak. Eğer kendimizi biriyle kıyaslamak çok istiyorsak, kıyaslancak kişi çok yakınınızda.
Evet, doğru tahmin. Kıyaslayacağımız kişi dünkü kendimiz olacak. Kendimizi günü gününe geliştireceğiz. İleride geriye bakıp ne kadar mesafe kat ettiğimizi, başladığımız noktadan ne kadar uzaklaştığımızı anlayınca işte o zaman kendimizi başkalarıyla kıyaslamak yerine kendimizle kıyaslamakla çok iyi bir seçim yaptığımızı anlayabileceğiz.
Önemli bir not,
Her zaman dünkü kendinizden bir adım önde olmayı unutmayın.
 
Son düzenleme:

theturker

Üye
Katılım
10 Mart 2019
Mesajlar
154
Yaş
16
Şehir
Sinop
benim de sürekli yaptığım bir şey ne kadar çalışırsam çalışayım benden önde birilerinin olması beni huzursuz ediyodu
 

Eren

Üye
Katılım
8 Ağustos 2019
Mesajlar
15
Yaş
21
Şehir
Ankara
Erkek adam kendi yolunda gitmeli,seni takmayanı sen niye takasın? Başkaları seni kendisiyle karşılaştırıyorsa başarmışsın demektir.
 
Üst