• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Kilo almanın 2 yolu vardır

Negan

Üye
Katılım
14 Mart 2019
Mesajlar
175
Yaş
19
Şehir
Konya
Bunlardan ilki yağlanma ile olur diğeri ise kas kütlenin artması ile meydanı gelir aksi takdirde gelişimi tamamlamış bir birey herhangi bir hastalığa sahip değil ve
hormonal bir problem yok ise başka türlü kilo alamaz!

Yağlanma şu şekilde olur:
Birey bazal metabolizmasını hesaplar ve günlük aktivitesine göre alması gereken kaloriyi hesaplar ve bundan daha fazla kalori alır ise
kilo alır.


Kas kütlesi arttırarak kilo alma şöyle olur:
Bölgesel olarak belirli bir kas kütlenizi yıpratırsınız ve vücudunuz bunu önlem alarak aldığınız besin değerlerine göre (yeterli miktarda protein alınmalıdır.)
yıpratılan
kas kütlenizi daha büyük bir şekilde onarır ve kilo almış olursunuz.

Açıklama:
Vaktim kısıtlı ve forumda sürekli kilo alma konusu hakkında kendini tekrarlayan konular açılıyor bu bilgi işinize yarayacak en iyi bilgidir kilo konusunda ayrıntısını araştırarak bulabilirsiniz, zaten burası diyet forumu değil.
 

GETOBOYS

Üye
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
7
Yaş
19
Şehir
Ankara
bölgesel derken ? yani zayıf insanlar olarak bölgesel antrenman kilo almamız açısından daha mı iyi ?
 

xmsmsmsx

Üye
Katılım
9 Ağustos 2019
Mesajlar
3
Yaş
24
Şehir
Ankara
Kas kitlesi kazanmak yağ kazanmaktan çok daha zordur. Glisemik indeksi düşük gıdalarla kalori fazlası oluşturarak ve fitnessa gidip yaklaşık kilonuzun 1,2 1,5 katı arası protein tüketilmeli.
Teorik olan bu bilgiyi uygulamak zordur ancak.
 
Son düzenleme:
Üst