Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

KİLO VERMEK İSTİYORSAN .

Spor yapmak için vaktiniz yoksa veya ben uğraşamam o şekilde diyorsanız hayatınızda bazı şeyleri feda ederekte vücudunuzun en azından normal bir şekle ( toplu ) sokabilirsiniz.

4 senelik fitness tecrübem var ve benim dediğim şeyler ile 1 ayda hergün eksiksiz olarak bunu yaparsanız eğer şöyle bir iddiada bulunuyorum , spor yapmadığınız halde sadece yağ olarak 4-5 kilo vereceksiniz. ( vucuttaki su ve ödemleri saymıyorum bile )

Şimdi burada size kol gibi makale yazıp yok işte aldığınız kalori verdiğinizden çok gibi karmakarışık şeyler söyleyip kafanızı karıştırmıycam sadece yazdığım şeyleri yapın bu kadar , bakıyorum bazıları bir yazıyor sanki herkes burada senelerden beri spor yapıyor anlattıklarını anlayacak ve anlattıkları şeyler yarışmaya hazırlananların bilmesi gereken şeyler micro macro hesaplama günlük alınan protein vs ...

1-Kendinize bir söz verin ve hayatınızdan ömür boyu TUZ , ŞEKER , UN Çıkarın

2-Hamur işi , kola , cips , çikolata , fast food , yağlı olarak aklınıza daha ne geliyorsa asla yemeyeceksiniz. Tabiki cheat meal sağ dediğimiz şey ödül olarak bazı günler yiyeceksiniz.
————————————————————

SABAH : - 4-5 Tane haşlanmış yumurta sadece beyazı ve 1 tane sarısıyla beraber. Yani 5 yumurta haşladınız 4 beyaz 1 tam. Yiyebildiğiniz kadar ama en az 3 tane haşlayın minimum.

- 1 Bardak light yani 0 yağsız süt.
- 60 - 70 gram en az yağlı lor peyniri.
- 40-50 gram yulaf ezmesi
-Domates salata
-Orjinal balda şeker yoktur çok az bir çay kaşığı atın ağzınıza

Bu kahvaltıyı yiyemiyorsanız bile zorlayın abi yiyeceksiniz hepsini bi yiyin zaten öğleye kadar zımba gibi olacaksınız asla ama asla yağ şeker tuz yok. Eğer ki atarsan unut bu işi..

————————————————————

ÖĞLE : 100 Gram lapa olarak yağsız tuzsuz bulgur pilavı. Aynen suya atıyorsun su çekiyo alıyorsun. Yiyemezseniz üzerine 0 yağlı yoğurt ve pulbiber atın tadı güzel oluyor.

-200 Gram suda haşlanmış tavuk göğsü üzerine pul biber dökün ( yağ yakar )

———————————————————

Akşam : Eğer yemekten sonra dışarıya çıkıp haraket edeceksiniz yine yaptığınız bulgur pilavi 100 gram eğer çıkmayacaksınız sadece 250 gram tavuk göğsünüzü yiyorsunuz bi yanında gevur salatası veya Akdeniz salatası..

——————————————————

GÜN İÇERİSİNDE MUTLAKA ŞART OLARAK YAPILMASI GEREKEN ŞEYLER

1 - 3 litre su içilecek.
2 - Programda yağ olmadığı için yağ almadan yağ yaramazsın.. 1 kaşık sıvıyağ içeceksin
3 - Çay kahve vs şeyleri şekersiz içebilirsin
4 - sabah öğle akşam aralarında meyve yiyeceksin ve hergün 1 avuç karışık çerez fıstıklar tuzsuz olacak.
5- Haftanın bir günü paranız varsa Kırmızı et veya balık koyun menüye

—————————————————-

Arkadaşlar 6 gün boyunca bunları yiyip içiyoruz Pazar günü sadece bir öğün olarak istediğiniz bir menüyü yiyin abartmadan.

Spor yapmadan da hayatınızı bu düzene sokarsanız eğer gerçekten kilo verebilirsiniz istediğiniz kiloya düşünce kafanıza göre eğer spor yapıp bunları yerseniz vücudu define edersiniz kaslarınız çıkar meydana. Ben 90 kiloyken bile bunları yediğimde doyuyordum ki zaten sabah öğle akşam menüleri ve ara öğünleri var meyve vs , 1 ay dediğimi uygulayın ... Sonuçları göreceksiniz .

Son düzenleme:
Şekeri nasıl bıraktın bir anda mı?

Aynen öyle bir anda şuan çay içtiğim zaman çayın tadını çok güzel alıyorum veya kahveyi çektiğim zaman direk enerjisini alıyorum 1 hafta evet sıkıntı çekiyorsun ama 1 haftadan sonra bünye şekeri unutmuş oluyor olmasada olur diyorsun

Genel olarak şekerden uzak durun arkadaşlar yok benim ağzım tatsız durmasın hoşuma gitmiyor diyorsanız ara öğünlerinizde meyve yiyeceksiniz doğal şeker onlar ;)

Çocukluğumdan beri probis bisküvi bağımlısıyım :)) film izlerken acayip zevk alıyorum çayla birlikte bittikten sonra Allah belamı versin nie yedim hani sondu aq 😁 yani anluyacağın fena bağımlıyım

Bu yumurta sarısı beyazı olayı tamamen kolpa yumurtalarınızı hiç etmeyin sarılarınıda yiyin ,en çok vitamin mineral sarı da .

İçindeki yağ oranını biliyor musun Peki ?

Yağ diyip kestirilip atılmamalı doymuş yağ ve doymamış yağ miktarı önemli , yumurta sarısı doymamış yağ açısından zengin. Kilo vermek isteyen birisi diyetine zeytin yağı , avokado yağı gibi doymamış yağlar içeren yağlarıda eklemek zorunda . Yumurta sarısı da doymamış yağ açısından zengin olduğu için zararı yok . Hatta testesteron hormonunu artıran bir çok etken madde yapısına sahip . Testesteron n ne olduğunu yazmama gerek yok . Seni tenzih ederim ama kopyala yapıştır tarzı bir yazı gibi duruyor . Yumurta olayı da çok eskide kalmış bir olay .

Yağ diyip kestirilip atılmamalı doymuş yağ ve doymamış yağ miktarı önemli , yumurta sarısı doymamış yağ açısından zengin. Kilo vermek isteyen birisi diyetine zeytin yağı , avokado yağı gibi doymamış yağlar içeren yağlarıda eklemek zorunda . Yumurta sarısı da doymamış yağ açısından zengin olduğu için zararı yok . Hatta testesteron hormonunu artıran bir çok etken madde yapısına sahip . Testesteron n ne olduğunu yazmama gerek yok . Seni tenzih ederim ama kopyala yapıştır tarzı bir yazı gibi duruyor . Yumurta olayı da çok eskide kalmış bir olay .

GECENİN 1 inden 2 sine kadar aralıksız yazı yazdım manitama toplasan bu kadar yazmıyorum alıntı olsa alıntı derdim kendimce tecrübelerimi paylaştım ve bunu yaparlarsa eğer zaten yararı olacak sen niye yumurtanın bilmem sana sarısına ince ayrıntısına takıldın onu anlamadım bilgi yararlımı yararlı emek varmı var ben yazdım neyi tartışıyon benimle ? Ben çıkıpta profosorum demiyorum ama bunları yaparsanız kilo vermenizde yardımcı olur diyorum ki olur zaten Benim bu sitede yazdığım 2 konu var ikiside buradaki insanların sağlığını düşündüğüm için yazdığım şeylerdir
4 sene sağlık meslek okumuş bitirmiş biriyim 4 sene spor geçmişim var nankörlük ediceksen içinden et

Yarım Bilgi normal bilgiden daha zarar vericidir . Günümüz şartlarında yumurtanın 50 kuruş olduğu bir dönemde çoğu aile zar zor geçinirken yazmak saçma . Burası Türkiye 3 sarı içini mındar et çöpe at yeme bak bakim 3 gün babasından nasıl sopa yiyor . Un tuz şeker cips yeme gibi basit yazılar her yerde var forumun amacı biraz daha derin gerçekten tavsiye verici nitelikliye olması gerektiğini düşünüyorum . Sadece yazmak için yazılmamalı. Forumun aktif yaşı 18 20 arası ve çoğunluğuda cep harçlığı alan kişiler . Hele kilolu obez gibi yakıştırmaların en stresli dönemlerinde böyle eksik bilgiler daha zarar verici . Amacım tartışmak değil basit bir yanlışı dile getirmekti . 4 sene spor yapmış olman profesyonel olduğun anlamına gelmiyor bu arada .

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8