Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kim bilir kaç kadına daha söyledin bunları?

arkadaşlar kızla yazışırken iltifat ettikten sonra böyle bir cevap alıyorsak bunun benzeri olarak sadece bana söylemedin bu lafları, her kıza söylüyorsun gibi şeyler söylüyorlar
hiç iltifat etmemeli mi ? sadece güzellikten değil zekasına da iltifat edince böyle diyebiliyorlar
ben şöyle diyorum başkasına söylemiş olmam sendeki gerçekliği değiştirmez gibi kabüllenip üzerine gidiyorum ama tam ikna olmuyorlar
bu durumda nasıl manevra yapılabilir ?

Bir kadına iltifat etmek demek o iltifat ettiğin alanda senden üstün olduğunu kabul etmek demektir kadın psikolojisinde yani mesela çok güzelsin (güzelliğinle beni etkiledin benden çok çok daha iyisin) çok zekisin (zekanla beni etkiledin benden çok daha zekisin) vs. ve kadınlar erkekten üstün olduklarını hissettikleri zaman soğurlar yada sana üstünlük kurmaya çalışırlar düşün sana bir kız çok yakışıklısın falan diye iltifatlar diziyor egonu arşa çıkartır bu olay ve o kız çok güzel olsa bile artık eskisi gibi değerli değildir çünkü elindedir tamamıyla yakışıklı olmandan etkilenmiştir ve bunu dile getirmiştir

Kanka iltifat etmek tam böyle değil. Ben fazla yapılmaması gerektiğini düşünüyorum çünkü alışmaması lazım buna ama hiç yapmazken bir anda böyle beklenmedik bir şekilde yaparsan kız oha olur ilk defa böyle bir şey duyuyorum. Ama çok güzelsin, çok zekisin demem. Belli başlı yerini överim. Saçların, gözlerin o da işte dediğim gibi böyle anı, zamanı geldiğinde.

İltifat etmek çok zor bir konudur. Güzel olduğunu bilen birisine "güzelsin" dersen, bunun hiçbir anlamı olmaz çünkü o zaten biliyor veya zeki olan birisine "zekisin" demen. Kişinin kendini beğenmediği veya kendisi hakkında emin olamadığı yerlerde iltifat edersen daha etkili olacağını düşünüyorum.

İltifat etmek çok zor bir konudur. Güzel olduğunu bilen birisine "güzelsin" dersen, bunun hiçbir anlamı olmaz çünkü o zaten biliyor veya zeki olan birisine "zekisin" demen. Kişinin kendini beğenmediği veya kendisi hakkında emin olamadığı yerlerde iltifat edersen daha etkili olacağını düşünüyorum.
işte hocam tam tersi ters tepiyor kız güzelliğimi bu kadar övmeseydin keşke dedi bir keresinde

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8