Kimden Korkmalısınız ?

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
9 Nisan 2018
Mesajlar
202
Şehir
Antalya
Havlayan köpek ısırmaz derler.

Çok doğru bir söz, cidden ısırmıyor. Köpek havlıyor çünkü seni korkutmak istiyor havlayarak, "bak saldırırım he" diyor, blöf yapıyor. Saldıracağı falan yok. Soğuk savaş uyguluyor.

Bundan korkma.


Kimden kork biliyor musun ? Haber vermeden saldırandan. Aha işte bu tehlikelidir!

Mesela kimden korkma biliyor musun ? Hani "şunu yapacağım bunu edeceğim, en iyi olacağım en kral olacağım vuhhuuu" diyen tipler var ya, hatırladın mı ? Hah işte onlardan korkma. Isırmazlar. Ne başarılı olabilirler, ne de şu anki durumlarından daha iyisine gidebilirler. Motivasyon sayfaları ile bir husumetim yok lakin bu sayfaların altındaki yorumlarda bu tiplerden bolca bulabilirsin. Konuşurlar ama bir şey yapamazlar.

Sana saldıracak, hayata saldıracak, hedeflerine saldıracak olan adam genelde sessizdir. Ketumdur. Aklında hesap yapar. Haber vermez ve bir anda saldırır, mal gibi kalırsın. İşte işin zevki de buradadır.

Fatih Sultan Mehmet böyle biriydi mesela, "yapacaklarımı sakalımın tek bir teli bile bilse onu söküp atardım" diyebilecek kadar ketum bir insandı. Saldırır ama haber vermezdi. Her sefere çıkacağı zaman tüm komşu ülkeler korkmaya başlar, elçiler yollardı. Bu yüzden uzun yıllar boyunca Avrupa'nın bir numaralı korkusu haline geldi.

İşte Alfa bu adamdır.

Mesela Atatürk hiçbir zaman "ben bu düşmanı kovarım aslında" demedi, gitti ve kovdu.

Yapabileceksen niye konuşarak vakit kaybediyorsun ki ? Git ve yap o zaman!

Bazılarınızı görüyorum forumda, şunu yapacağım bunu edeceğim diyorsunuz. Kaçınız yaptı lan ? Dürüst olun hadi beyler, şurada sohbet ediyoruz biz bize alt tarafı. Yapmadınız! Sözlerinizi tutanlarınızın sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ama ben bu forumda bazı adamlar tanıyorum, bazılarınız yapacağını iddia ettiği şeylerden bahsederken onlar o şeyleri çoktan gerçekleştirmeye başlamıştı bile.

Adam laf adamı değil eylem adamı. Bak işte bu adam bir şeyler başarır ve bir yerlere gelir.

Size hayallerinizden bahsetmeyin demiyorum, elbette bahsedin ve bizlerle paylaşın ama tutamayacağınız sözler vermeyin bizlere. Sözünü tutacaksan buyur, gel ve dinleyelim. Ha yok ama siz "kral olucam len mq" tarzında şeyler yazıp da bizden "yürü be kardeşim len mq" tarzında saçma sapan motivasyonlar bekliyorsanız yanlış adrestesiniz.

Bir kız görüyorsun mesela, "ben bunu tavlarım aslında" diyorsun ama harekete bile geçemiyorsun. Korkuyorsun, itiraf et haydi! Yapamayacağın şeyleri iddia ediyorsun. Ha, "yaparım" diyorsan sus ve harekete geç, biz de görelim cidden yapıyor musun yoksa yapamıyor musun.

Eylem adamı olun!


Eğer böyle biriysen işte ben senden korkar ve saygı duyarım dostum, tehlikeli adamsın vesselam.

Saldıracaksan saldır, konuşma!

Ve bırak havlama safhası köpeklere kalsın...
 
Katılım
21 Aralık 2018
Mesajlar
66
Yaş
22
Şehir
İzmir
Ben yapïcam edicem laflarından oldum olası nefret ettim hedeflerimi hep söyledim insanlara ama hepsini yaptım şuan yapamadıklarım var ama yolumdayım o yüzden yapıyorum derim bunun dışında..

İnsanlarïn bazïları çok şerefsiz kardeşim burdaki gibi sağlam insanlar az en yakınlarımdan çok kazık yedim ve artık biriyle küsecek bile olsam küsmem ona kızdığımı belli etmem darıldığïmï belli etmem yavaş yavaş bitiririm hoş shobet eder bir anda yok olurum yanlış varsa sanarlarki şerefsizlik yaptïm unuttum halbubuki kırıldım tavsiye ederim sanada kafayı yiyorlar
 

okyanus

My Revolution
Fahri Üye
Katılım
23 Temmuz 2018
Mesajlar
192
Yaş
24
Şehir
Ankara
Kuşçubaşı yazılarını okumak keyifli oluyor sevgiler dostum, Sağlıcakla kal.
Bende yakın zamanda duruma göre bir yazı atmayı düşünüyorum.
 
Mobile app for XenForo 2 by Appify
Üst