Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kırmızı Hap 101

Apollo

It's all about power.
Başlarken...
Beyler, kahvenizi çayınızı alın ve buraya toplanın. Bu yazıyı yazma amacım, sikindirik problemlerinizi nasıl çözeceğinizi göstermek ve kavramlar içinde karışmış kafalarınızı rahata erdirmektir. Gelişim sürecinizin hangi aşamasında olursanız olun süreci sıfırlamak ve baştan başlamak için aşağıdaki adımları izlemeniz yararınıza olacaktır. Size burada sağlam bir vizyon vermeye çalışacağım, eğer anlatacaklarımı değerlendirir ve uygularsanız kısmi bir süre içerisinde hayatınızda ciddi değişimler gözlemleyeceksiniz. Bu kısmi süre farklı değişkenler üzerine kurulabilir olsalar da en optimum zaman sınırı 6 aydır. Yani siz hayatınızdaki olumlu değişimleri tatmin edici miktarda en erken 6 ay içinde göreceksiniz. Teoride herkes bir şeyler karalayabilir, ancak aşağıda yazacaklarımı uygulamak gerçekten zor iş. Bu süreci kaldırabileceğini düşünmeyen ya da hala TCMA'nın safsatası gibi kendini sihirli değnekle Alfa'ya dönüştürecek yazılar isteyenler direkt olarak bu forumu ve camiayı terk etsin. Sonra da en yakın hastanede testosteron ölçümü yaptırsın, rekabetten kaçınmanız hormonal sıkıntınız olduğuna net kanıttır, ortalamanın altında çıkarsınız. Ter, göz yaşı ve hatta kan içerek düşe kalka bu yolda ilerlemek isteyen adam gibi adamlar ise burada kalsınlar.

Süreç Mentalitesi
Sürece başlamadan önce kafanızda bir mentalite oluşturmak istiyorum. Hayatta bir şeyler inşa etmek, problemleri çözmek için önce analiz etmeniz sonra ise sentez yapmanız gerekir. Analiz durumu en küçük ayrıntısına kadar parçalamak ve sentez de en küçük parçaları birleştirmek demektir. Bu yemek yapmak gibidir aslında: doğru malzemeleri doğru şekilde doğrarsanız ve doğru kapta doğru sıcaklıkta doğru karışımı doğru sürede ısıtırsanız güzel bir yemek elde edersiniz. Bu düşünce tarzını hayatınızın her alanında mutlaka uygulayın, alışması zahmetli gelecektir ancak gerçekten uygulayabilirseniz ne kadar işe yaradığını görürsünüz. En küçük parçasına kadar analiz et, sonra doğru şekilde tekrar birleştir. Gerekirse bir şeyler ekle, gerekirse çıkar ve en sade halde geliştir. Yapmanız gereken teorik olarak bu. Şimdi bunu hayatınıza uyarlayın: hepimizin hayatında yolunda gitmeyen bir şeyler var ve düzeltilmesi gerekiyor. Hepinizin oturduğunuz yerde bir şeylerin çözülmediğini idrak ettiğiniz yaşta olduğunu tahmin ediyorum. Sorunlarımızı çözmek için doğru şekilde tespit etmeliyiz, doğru şekilde müdahale etmeliyiz ve sonrası bol bol pratik. Bu bir döngü şeklinde devam edecektir.

Basit bir örnek verelim, ilk izlenim. İlk izlenim oldukça önemlidir, insanların aklında yer etmenizi sağlar. Devamında iyi bir ilk izlenimi davranışlarınızla mahvetmek ya da kötü bir ilk izlenimi düzeltmek elbette mümkündür, ancak neden iyi bir ilk izlenimi daha da iyileştirmeye çalışmayalım ki? Şimdi ilk izlenimi analiz etmeliyiz: ilk izlenimdeki önemli unsurlar nelerdir? Dış görünüş, beden dili ve koku olduğunu hepimiz düşündük değil mi? Şimdi bu unsurları da alt başlıklarına ayırabilir ve daha da detaya inebiliriz. Dış görünüş saçınızın ve bedeninizin ne kadar bakımlı olduğunu, giyiminizin ne kadar şık ve uyumlu olduğunu, parfüm mü yoksa ter mi koktuğunuzu içerecektir. Gördüğünüz gibi alt tabakalara indikçe detaylar artıyor, odaklanmanız gereken şeyler de artmış oluyor. Şimdi can alıcı noktaya gelelim, unsurlar arası kritik bağlantılara. Şöyle ki, bedeninizin ne kadar bakımlı olduğu unsurunun kilonuz ve yağ oranınız ile ilişkili olmadığını kimse söyleyemez. Peki bu unsur nereye bağlanıyor? Spora. Giyiminizin ne kadar şık ve uyumlu olduğu da beden ölçüleri konusunda spora bağlanıyor. Diğer taraftan ise moda bilginize ve uyum zevkinize bağlanıyor.

Söylemek istediğim şeyi toparlamam gerekirse şöyle söyleyebilirim, bir kızı etkilemenin unsurlarını size sorsam hepiniz dış görünüşü sayacağınız unsurlar arasına eklersiniz. Ancak dış görünüş sadece dış görünüş iki kelimelik basit bir unsur değildir. Az önce yaptığımız gibi analiz ettiğinizde size yapmanız gerekenler arasında defalarca saydığımız unsurlarla bağlandığını görürsünüz. İşte tam da bu yüzden kendinizi geliştirme yollarınız birbiriyle adeta dokunan ilmikler gibi bağlıdır. Birini yapıyorsunuz, birini eksik bırakıyorsunuz, bir diğerinden vazgeçiyorsunuz. Böyle yaptığınız zaman üzerinize giyeceğiniz gelişim kıyafeti delik deşik bir hal alıyor ve istediğinizi elde edemiyorsunuz. Buradan çıkarmanız gereken sonuç, süreci tüm unsurlarıyla eksiksiz devam ettirmeye çalışmak zorunda olduğunuz. Bir sonraki bölümü okumadan önce oturun kendinizi rasyonel bir biçimde değerlendirin, üçüncü bir şahıs olduğunuzu düşünüp kendinize dışarıdan bir bakın bakalım. Neler eksik, nasıl bir izlenim bırakıyorsunuz, hangi yönleriniz iyi adil bir biçimde değerlendirin.

Sürece Başlarken
Sürece başlarken başta da söylediğim gibi, bunun kolay olmasını beklemeyin. En erken 6 ay içinde belirli değişiklikleri fark edeceğinizi söylemiştim. Bunu ancak gerçekten taviz vermeyenler başarabilirler. İkinci olarak belirteceğim unsurları aynı anda başlatmaya çalışmanız pek de mantıklı olmayacaktır. Ben unsurların çoğunu aynı anda hayatıma almaya çalıştım ve tatmin edici bir oranda başardım ancak çoğu insandan daha kuvvetli bir zihnim var bu konuda. Stres yönetimini ve disiplini daha iyi sağlayabiliyorum. İsterseniz deneyebilirsiniz ancak hepsini aynı anda yapmayın. 21-30 günlük süreçlerle teker teker unsurları hayatınıza yerleştirin ve uygulamaya devam edin.

1) Odanı Topla
Odamı mı toplayayım? Evet odanı topla. Hayatını düzene koyabilmek için öncelikle içinde yaşadığın ortamdan başlaman gerekiyor. Yarın sabah kalkar kalkmaz güne bol bol su içerek başla, sonra da yatağını topla. Bunu alışkanlık haline getir, yatağını toplamayı asla erteleme. Sonrasında kıyafet dolabından bilgisayar masana kadar her yeri düzenle ve her nesne için belirli bir yer belirle. Bir nesneyi kullanmak için yerinden aldığında işin bitince tekrar yerine koy. Bunu her saat, her gün istikrarlı bir biçimde yap. Kalemlerin, cüzdanın, ev anahtarın vs. her şeyi her gün aynı yere koy ve aynı yerden al. Kıyafetlerini güzelce katla, katlamayı bilmiyorsan öğren. Pantolonlarını, gömleklerini, kazaklarını türlerine ve renklerine göre sıralayarak dolabına as. Tüm bunları yaparken başka birinden yardım alma, ne kadar basit gözükse de uzun süreçli işlere konsantre olmayı öğrenmen gerekiyor.

2) Önceliklerini Belirle
Neredeyse hepimiz öğrenciyiz. Çoğunuz lise öğrencisi, bir kısmınız da benim gibi üniversite öğrencisi. Hangi senede olduğunuz inanın önemsiz, yapmanız gereken ilk şey derslerinize odaklanmaktır. Lisedeki kardeşlerim, hayatınızın en kolay yıllarını yaşadığınızın farkında olmanızı isterim. Çevrenizde dönüp duran "Üniversiteyi kazan da sonrası kolay." şeklindeki söylemlere kulak asmayın. Okula gittiğinizde çevrenizdeki geveze tipleri siktir etmeyi öğrenin, derste pür dikkat hocanızı dinleyin. Mutlaka not alın, sorular sorun. Bildiğiniz soruları cevaplamaktan çekinmeyin, utanmayın. Gün sonunda eve gittiğinizde açın notlarınızı düzenleyin ve tekrar çalışın. Ödeviniz varsa yapın, yapamadığınız veya zorlandığınız problemler üzerine kafa patlatın. Gün sonunda yine çözememiş olabilirsiniz, ertesi gün gidip hocanıza sorun. Ne yaparsanız yapın mücadele edin! Sorumluluklar kümülatiftir, giderek artarlar ve bitiş tarihleri yaklaştıkça çığ gibi büyürler ve altında kalırsınız. Zaman yönetimine ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. Tüm bunları yapmaya başladığınız zaman çevrenizdeki gerizekalılar size 'inek' gibi sıfatlar takacaktır. Eğer bu tip söylemlere kulak asarsanız ve çalışmayı bırakırsanız geleceğinizi çöpe atarsınız, inanın değmez. Gerçekten dostunuz olan insanlar sizi bu süreçte destekleyecektir, ben sizi destekliyorum, asla durmayın. Kanınızın nasıl kaynadığını, yerinizde duramadığınızı biliyorum. Sizin geçtiğiniz yollardan geçeli çok oldu, cebimde sönmemiş sigarayla bir kattaki tuvaletten diğer kattakine gitmemin üstünden geçeli çok oldu. Ancak bugünkü aklım olsa size önerdiğim şeyi yapardım.

3) Yeni Beceriler Edin
CS:GO'da 3000+ saati olup bununla övünen adamlarla kendini bir tutma, buna uğraşma. 300 saatten fazla uçuş ile pilot olursun pilot, zamanını boşa geçirme. Her gün mutlaka okumaya vakit ayır, yeni bilgiler öğren. Kendini eksik gördüğün noktalarda geliştirmeye bak. Mutlaka yabancı dil öğren, buna İngilizce ile başla. Günde 1 saat ingilizce çalışsan sadece 1 senede akıcı kullanacak seviyeye gelirsin. Okulun bir sene sürmeyeceğine göre tatillerde buna ayıracak vaktin daha çok olacaktır, bu yüzden 1 seneden az sürede ikinci lisanla ikinci insan olursun. İlgin varsa mutlaka kodlama öğren, üniversitede çok işine yarar. Genel kültürünü arttır, bunu okuyarak istemsizce yapacaksın zaten. Yemek yapmayı, ütü yapmayı, kıyafet katlamayı öğren. Kadın işi ve basit gibi gelse de çok önemli bilgiler bunlar, asla atlama. Yeni bir müzik aleti öğren, gitar piyasa yapmak istersen işini kolaylaştıracaktır. En uç tavsiyem piyano veya kanundur.

4) Sağlığına Önem Ver
Bu maddenin önemini anlatmama gerek yok. Sigara, alkol veya uyuşturucu gibi alışkanlıkların varsa derhal bırak. Bunlar kısa ve uzun vadede hem zihin hem vücut sağlığın için çok zararlılar ve verimini düşüreceklerdir. Hayatından zevk almak için bunlara ihtiyacın yok, seni asıl kementleyen bunlardır. Bu konuda bilmen gereken en temel bilgi bu. Aşırı yağlı ve şekerli içeceklerin çok lezzetli olduğu aşikar ancak beslenmeni bunlar üzerine temellendirme. Sağlıklı bir beslenme düzeni oluştur, gerekirse yemeğini kendin yap ve okula götür. Bunu yapman para tasarrufu konusunda da oldukça yardımcı olacaktır. Arada sırada kendini ödüllendirmek için tatlı ve yağlı yiyecekler de ye tabii ki, zindana koyma kendini. İmkanın varsa Nature's Supreme'in erkekler için olan multivitamin'ini ve omega 3 kullanmanı tavsiye ederim.

5) Ağırlık Çalış
Bu konuya ayrı bir başlık açmak yerinde olacaktır. Ağırlık çalışmak kilo vermeni sağlamak, kaslı bir görünüme ulaştırmak dışında aynı zamanda çok önemli bir şey verecek: TESTOSTERON. Erkeği maskülen yapan ve hayatındaki temel problemleri çözen şey testosteron hormonudur. Haftada en az 3 gün hakkını vererek ağır bir idman yapın ve beslenmenizi buna göre düzenleyin. Hemen değil ancak 6 ay içinde hormonal seviyeniz istediğimiz noktaya gelecek. Bu süreçte vücudunuzda gördüğünüz değişimler de sizi motive edecek ve özgüven kazanmanızı sağlayacak. Kırmızı Hap ve Oyun öğretileri için ağırlık kaldırmak gerçekten çok önemli, ihmal etmeyin. Devamlı ağırlık kaldırmak aynı zamanda içinizde hormonal artışla beraber rekabet duygusunu ve sert mizacı tetikleyecektir. Erkek olmak için, erkek gibi görünün. Eğer salona gitme imkanınız yoksa evde çalışabilirsiniz. Eve dumbbell seti alamayacak kadar sıkıntıdaysanız vücut ağırlığınızı kullanabilirsiniz. Bahane değil çözüm üretin, siktirtmeyin bahanenizi. FUCK YOUR EXCUSES ULAN!

6) Oyunu Öğren
Oyun sadece kadınlarla ilişki kurmak değildir. Oyun sosyal dinamiklerin tamamıdır. Kadın veya erkek kim olursa olsun bilinçli bir sosyal tarz oluşturmalısınız. Detaylarına burada girmiyorum ancak ses tonu, beden dili, telaffuz yeteneği gibi unsurlar üzerinde çalışın. Sosyal dinamiklere önem vermek, erkek hiyerarşisinde ve kadınlarla ilişkinizde yükselmenizi sağlayacaktır. Yapmanız gerekeni yapmaya çalışmaya devam edin, sürekli pratik edin. Bir süre sonra zihniniz buna alışacaktır ve otomatik olarak öyle davranacaksınızdır. Yapana kadar yapıyormuş gibi yapmanın olayı tam olarak budur. Sanırım yazdığım unsurlarda sizi en çok yıldırma ihtimali olan madde bu. Bunun sebebi ise bir kızla tanışmak için gittiğinizde, olur da saçma sapan bir tepki alırsanız moralinizi alıp en yakın çöp kutusuna atmanız. Beyler saçmalamayalım lütfen, ben her hafta red yiyorum, siklenmiyorum. HEM DE HER ALLAH'IN HAFTASI. HER HAFTA. SÜREKLİ. Gerek kadınlarla gerek erkeklerle konuşurken beden dilimi ayarlayamıyorum, ses tonumu bozuyorum vs. Sizden farkım vazgeçmemem ve üstüne koya koya devam etmem. Sizin de özellikle sosyal dinamikler konusunda yapmanız gereken şey budur.

7) Sabır, sabır, sabır...
Geldik son maddeye. İlk paragrafta da söylemiştim, kolay ve kısa yoldan olmayacak bu süreç. Avcı toplayıcı atalarımızdaki erkek profili, savanalarda ve ormanlarda, çöllerde ve tundralarda hayatta kalmak için her türlü zihinsel ve bedensel beceriye odaklanıp üstüne genlerini sürdürmek istiyorlardı. Ayılarla dövüşüp, aslanlarla güreşip ceylanlar avlıyorlar, sonra kabileye geri döndüklerinde hayatta kalmanın ve başarılı olmanın getirdiği çekim gücüyle kabilenin en güzel kızıyla felekten bir gece çalıyorlardı. Günümüzde içgüdülerimiz ve temel isteklerimiz aynı, şartlar ise değişti. Bize düşen ise şartlara uyum sağlamak, nasıl olacağını anlattım. Bu süreçte her Allah'ın günü yatağınızı toplamanız, aldığınızı yerine koymanız, dersi dinlemeniz, odaklanmanız, vücut çalışmanız, okumanız, çalışmanız, yeni beceriler üzerine çalışmanız, çalışmanız ve çalışmanız ve son olarak it gibi çalışmanız gerek. Sabırlı olur ve bunları pratik etmeye devam ederseniz, en erken 6. aydan başlamak üzere ciddi bir değişim geçirirsiniz. Yaşımız çok genç, Allah hepinize uzun ömür versin, böyle devam ederseniz 5-10 sene içinde (hatta çoğu durumda çok çok daha erken) size lisede inek diyen tiplerin içinden geçer, yan yatırır düz sikersiniz.

E Apollo, Kırmızı hap dedin geldik nerede bu kadınlarla ilgili öneriler? Buraya kadar okuyup hala kadın diyen en yakın tırtıklı bıçakla çükünü kessin. Yanlışlıkla geninizi gelecek nesillere aktarırsınızfalan, çoluğumuz çocuğumuz sizinkilerle mi uğraşsın? Espri bir yana her zaman dediğim gibi, bu öğretinin temel amacı hayatınızın merkezinde kendinizin olduğunu görmektir. Kendinizi sürekli gelişim içinde tutmaktır. Kadınlar bu hayatta hiç bir zaman yegane amaç değildir, hayat çok çok daha önemli hedefler içerir. Yüz defa, bin defa kendine odaklan. Sonra belki kadınlara sıra gelir. Alfa kafa yapısına sahip olmayı başarmış adamlar hayatlarının merkezine kendilerini koydukları için kadınlar onlara çekiliyorlar. Kadın gidip kız grubuna "Apollo benimle ilgilenmiyor yiaa :((((" yazdığında Apollo o sırada 200kg deadlift yapmakla meşgul çünkü. Oradan çıkıp evime gittim ve yemeğimi yapıp yedim. Sonra defterlerimi vs. topladım soluğu en yakın Starbucks'ta aldım. Söyledim kendime güzel bir misto, oturdum başladım dersime çalışmaya. Hayatınızı dolu dolu yaşarsanız, telefonunuza bakıp kızın son görülmesini kontrol edecek zamanınız kalmaz. Şimdi Alfa adamlar neden geç cevap yazarlar anladınız mı? Olay yapıyormuş gibi görünmekte değil, olay gerçekten yapmakta.

Bu yazıyı gerekirse tekrar tekrar okuyup aklınıza kazıyın. Bunlar çok temel unsurlar, en başta öğrettiğim mentalite ile problemleri çözebilir hale gelirsiniz. Artık (inşallah) tutup da buraya "Eski sevgilimi tekrar etkilemek istiyorum, ne yapmalıyım?" gibi saçma saçma sorular sormazsınız diye umuyorum. Bu yazı forum içinde yazılmış en basic öğreti yazısı olabilir, başlangıç için de iyi bir rehber niteliği taşıyacağına inanıyorum. Forumda çok değerli yazarlar var, eminim onlar da eklemek istedikleri şeyleri yorum olarak eklerler. Yine de konuyla alakalı sorularınızı sormaktan çekinmeyin.

Edit: Dış görünüşten bahsetmiştik, giyiminize ve hijyeninize maksimum dikkat edin. Her durumda şık ve düzenli olun.

Son düzenleme:
Öncelikle yazının tamamını okumadım işim var şu an. Bir göz gezdirdim ana hatlarıyla. Güzel bir konuya benziyor çünkü sihirli sözcükler yok. Gerçekler var. Basit, normalde uygulamamız gereken ama uygulamadığımız şeylere deyinmişsin. Uzun vadede uyguladığımızda bize çok fazla şey katacak konulara değinmişsin. Diğerleri sihirli sözcükler olduğuna inanıyor, gerçekleri yazanları görmek güzel. İşimi bitirir bitirmez okuyacağım.

Mükemmel bir yazı olmuş. Paylaşımın için teşekkürler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8