Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

kişiklik bozukluğu

okulda farklıyım evde farklıyım dışarıda farklıyım arkadaşlarla farklıyım hepsinde farklı bir karakterim oluyor okulda sessiz cool takılırken evde rahat enerjik oluyorum ve bu durumdan çok rahatsızım çoklu kişilik bozukluğu mu var ne var anlamadım bu durum bir tek bende mi böyle

Cevap sorunun içinde gizli aslında. "Evde rahat, enerjik oluyorsun." Çünkü senin rahatlık alanın evle sınırlı. Evde dal taşak dolaşırsın ve bundan hiç rahatsızlık duymazsın hatta aksine rahat olursun. Aynı şekilde dışarıda olsan hatta dışarıya pijamayla çöp atmaya gitsen birisi görecek diye rezil olmaktan korkarsın. Ömrü halı sahada geçmiş adam evinin haricinde halı sahada rahattır kendi evinde gibidir. Ömrü karı kız içinde geçmiş bir adam karı kızın yanında rahattır hiç kasmaz. Çünkü rahatlık alanına kızlar da dahildir. 9. sınıfa yeni başlayan birisi ile 12. sınıftaki liselinin rahatlığı aynı değildir. 9. sınıfa giden adamda bir tedirginlik vardır, 12.sınıf ise okulun sahibi gibidir. Her şeyin farkındadır zaten. Bazı adamlar vardır mesela çokça rezil ederler kendini ama bundan hiç gocunmazlar. Çünkü adamlar rahatlık alanındadır ve senin rezil olmak gözüyle baktığına adam eğlence gözüyle bakar.

Cevap sorunun içinde gizli aslında. "Evde rahat, enerjik oluyorsun." Çünkü senin rahatlık alanın evle sınırlı. Evde dal taşak dolaşırsın ve bundan hiç rahatsızlık duymazsın hatta aksine rahat olursun. Aynı şekilde dışarıda olsan hatta dışarıya pijamayla çöp atmaya gitsen birisi görecek diye rezil olmaktan korkarsın. Ömrü halı sahada geçmiş adam evinin haricinde halı sahada rahattır kendi evinde gibidir. Ömrü karı kız içinde geçmiş bir adam karı kızın yanında rahattır hiç kasmaz. Çünkü rahatlık alanına kızlar da dahildir. 9. sınıfa yeni başlayan birisi ile 12. sınıftaki liselinin rahatlığı aynı değildir. 9. sınıfa giden adamda bir tedirginlik vardır, 12.sınıf ise okulun sahibi gibidir. Her şeyin farkındadır zaten. Bazı adamlar vardır mesela çokça rezil ederler kendini ama bundan hiç gocunmazlar. Çünkü adamlar rahatlık alanındadır ve senin rezil olmak gözüyle baktığına adam eğlence gözüyle bakar.
harika bir anlatımdı. eline sağlık.

bende onlardan olmak istiyorum ve öyle olmanın en önemli yolu sosyal dinamiklerin üzerine üzerine gitmek sanırsam

Bu camiayla ilk tanıştığımda birisiyle konuşmuştum. Özgüven meselesiyle alakalı. Bana, "git dilen" demişti. Sebebini sorduğumda "Rezil olabileceğin en kötü an budur, bunu yapabilirsen diğer rezil olmalar seni etkilemez." demişti. Haklı gerçekten dilenebilen bir adamı en fazla ne etkileyebilir ki?

Okuduğum bir kitapta sokağa çıkmadan önce evde düşme numarası yapmamızı söylüyordu. Yere düşün ama bu düşmeniz doğal olsun diyordu. İlerleyen sayfalarda ise bunun sebebini söylüyordu. "Kalabalık bir ortamda yere düşün ve numara yaptığınız belli olmasın, birisi elinizden tutup yardım edene kadar kalkmayın yerden" diyordu. Bu da etkileyici bir yol aslında. Denemiştim bunu evde düşme egzersizi yapmadığımdan dolayı düşmemin yapmacık olduğu belli olmuştu. Kimse kaldırmayınca yerden arkadaşım elini verip kaldırmıştı.

Demek istediğim kendini rezil et olabildiğince. Rezil etmesen de şöyle yap mesela bazı anlar olur ve onu yaparsan rezil olacağını hissedersin. Öyle hissettiğin an o şeyi yap. Kalabalık ortamda dans et mesela veyahutta şarkı söyle kalabalıkta. İlla kendi okulunda yap demiyorum sokakta herhangi bir yerde yap işte.

Kişilik bozukluğu değilde özgüven eksikliği olmasın ben de eskiden öyleydim evde rahat dışarıda sessiz artık iki yerde de öyleyim kimseyi umursamıyorum evde ne kadar rahatsam dışarı da da öyle rahat olmaya çalışıyorum

Kişilik bozukluğu değilde özgüven eksikliği olmasın ben de eskiden öyleydim evde rahat dışarıda sessiz artık iki yerde de öyleyim kimseyi umursamıyorum evde ne kadar rahatsam dışarı da da öyle rahat olmaya çalışıyorum
Peki bunu nasıl başardın

Peki bunu nasıl başardın
Şimdi önce şunu bil örneğin birisi konuşurken detone oldu sen bunu ulan detone oldu haha mala bak lan diye mi düşünürsün olabilir böyle şeyler diye mi insanlarda senle ilgili emin ol öyle eve gidip seni düşünmüyorlar herkes ben merkezci ki öyle olunması lazım sonra dedim ki düşünmüyorlar ama düşünseler de umdurmda değil istediğim gibi davranırım yanlış bir şey mi dedim diye düşünmem banane ne düşündüklerinden ki zaten kimse seni düşünmüyor pratik kısmında rezil olduğunu zaman kendine de ki şimdi rezil olmuş olabilirim bu hissi tattım birdahakine hazırım ve böyle oldukça daha da dayanıklı olacağım

Peki nasıl artık ikisinde de rahatsın

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8