Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kişisel gelişimin önündeki engeller

Evet bu yazımda ise biraz gelisim hızınızi arttirmak istiyorum bu demek degildir ki ben cok biliyorum veya cok gelistim sadece bilgilerimi ve dogru gordugum seyleri yazmak ve sizinde bu sayede daha fazla bilgiye ulasmanizi saglamak istiyorum.
Konuya gecelim.
1. Para
Evet beyler gercekten onemli bir konu gelismek icin okumaniz gerekiyor kitaplar satin almaniz yeni kıyafetler yeni arac gerecler yeni arkadas cevreleri ve yeni deneyimler bunlar icin her zaman gerekli olan bir unsur para tabiki. Para sizin icin bir sorun degilse gelisiminiz hizlanacaktır.
2. Iýi bir anne ve baba
Bu tabiki bircok meselede de oldugu gibi bir sans meselesi sizi ne kadar iyi anlayan bir aileniz varsa size her zaman destek olacallar ve sizi kollayacaklaridr. Buda sizi tehlikeler ve zaman kayıplarindan koruyacaktır.
3. Yaşadıgınız şehir ortam
Bida cok onemli bir nokta tabi yine sans gerektiren bir unsur diyebiliriz. Eger sehriniz ne kadar gelismisse ve yobaz sayisi ne kadar azsa o kadar hayata bagli olacalsiniz ve bu mutluluk sizi guclu kilacak.
4. Karsi cinse olan saygı ve iletisim
Bu meselede önemli tabiki soze ve cevrenize olan saygı ve özveri yasaminizi cok etkiliyor hem insan iliskilerinde hemde sizi anlayan bir kiz/erkek arkadas bulma konusunda hayatinizi kolaylastiriyor.
5. Iyi bir kafa yapısı ve tecrübe
Tabi bu madde biraz yasanmislik istiyor hayat yasanarak ogreniliyor sonucta. Zamanla sizde dogruyu ogreniyor ve gelisiyorsunuz bunun icin zihninizi surekli acik tutun.
Evet beyler bu maddeleri yavas yavas uygulayın ve kendi guzel yasam alaninizi kurun en yukarda olmaya calısın ve unutmayın hayat tum zorluklara ragmen yasamaya deger.

Konfor alanını eklemeyi unutmuşsun, onu da ben ekleyeyim :). Evet konfor alanından çıkmadığınız sürece kendinize bir şeyler katamazsınız. Sen eğer spora gitmek yerine evde oturup 31 çekmeyi tercih ediyorsan veya 24 saatinin 1 saatini kitap okumaya ayırmayıp boş boş sosyal medya da zamanını öldürüyorsan önce konfor alanından uzaklaşman, çıkman gerekiyor. Unutmayın konfor alanınız sizin en büyük düşmanınızdır :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8