Kitap önerilerine ihtiyacım var

Pars

Üye
Merhaba beyler, Bu aralar çok kitap okumaya başladım edebiyat kitapları daha çok hoşuma gidiyor. Sorun ise aldığım kitabı 2-3 günde bitiyor. Çevremde o kadar kitap okuyan kimse yok okuyanlar ise genelde popüler kültür denen (hüzünlü bir ponçik) vb gibi kitapları okuyor. O yüzden psikoloji kişisel gelişim edebiyat tarzı kitap önerebilir misiniz. Bu arada Ankarada yaşayan varsa eğer kızılay ve civarında sahaf bilen varsa yerlerini söylerse çok müteşekkir olurum. 😌😌

Yeraltından Notlar - Dostoyevski
Cesur Yeni Dünya - Aldous Huxley
Hükümdar - Nicollo Machiavelli
Kadınlara Dair ve Aşkın Metafiziği - Arthur Schopenhauer

Hayat görüşüne büyük katkıda bulunacak kitaplar bunlar. Bundan daha iyi kişisel gelişim mi var?

HuseyinS

Üye
Nietzsche'nin Böyle Söyledi Zerdüşt kitabı, Anayurt Oteli, Aylak Adam, Dava, Dönüşüm(efsanedir), Yabancı(en sevdiğim 2. Kitap), Veba, George Orwell 1984 ve Hayvan Çiftliği.
Aklımda yer etmiş olanlar bunlar. Yakın zamanda kitap listemi paylaşırım. İyi forumlar dilerim

Nietzsche'nin Böyle Söyledi Zerdüşt kitabı, Anayurt Oteli, Aylak Adam, Dava, Dönüşüm(efsanedir), Yabancı(en sevdiğim 2. Kitap), Veba, George Orwell 1984 ve Hayvan Çiftliği.
Aklımda yer etmiş olanlar bunlar. Yakın zamanda kitap listemi paylaşırım. İyi forumlar dilerim
Zerdüşt bende de var zamanında okumaya çalışmıştım okumaktan soğutmuştu. Biraz ağır bir kitap. Hele hele arkadaş düzgün bir şekilde kitap okumaya yeni başlamış bırakmasın. Ortamlarda Nietzsche'nin felsefesini daha rahat kavrayabilmek için önce Ecce Homo'sunu okumak gerektiği söyleniyor, not düşeyim. Ben de zamanı gelince Zerdüşt'e tekrar başlamadan önce Nietzsche'nin olayını daha iyi kavramak için onunla bağlantılı filozofları (belki de burasını yapmam ama yaparsam faydası olacağı kesin. Felsefe birikimle ilerliyor.) ve Ecce Homo'yu okuyacağım.

Mobile app for XenForo 2 by Appify