• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Kitap önerilerine ihtiyacım var

HuseyinS

Üye
Zerdüşt bende de var zamanında okumaya çalışmıştım okumaktan soğutmuştu. Biraz ağır bir kitap. Hele hele arkadaş düzgün bir şekilde kitap okumaya yeni başlamış bırakmasın. Ortamlarda Nietzsche'nin felsefesini daha rahat kavrayabilmek için önce Ecce Homo'sunu okumak gerektiği söyleniyor, not düşeyim. Ben de zamanı gelince Zerdüşt'e tekrar başlamadan önce Nietzsche'nin olayını daha iyi kavramak için onunla bağlantılı filozofları (belki de burasını yapmam ama yaparsam faydası olacağı kesin. Felsefe birikimle ilerliyor.) ve Ecce Homo'yu okuyacağım.
Haklısın biraz anlaşılması zor. Felsefe ile ilgili ilk okuduğum kitap olmadığı için ben zorlanmamıştım. Daha öncesinde Irvin D. Yalom'un Nietzsche Ağladığında kitabı okunursa Nietzsche'nin karakterinin oluşumu, hayatı anlaşılabilir. O kitabı okuma fırsatım olmadı maalesef. Putların Alacakaranlığı kitabı da Böyle Buyurdu Zerdüşt'e göre okunması daha kolay, daha anlaşılabilir ve kısa bir kitap. İlk sayfalarındaki kısa notlar ve ahlak soruları beynine işliyor insanın...

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Kitap önerilmesine karşıyım. En yakın kitap mağazasına gidip, sevdiğin kategori her ne ise o kategorideki ilgini çeken kitabı biraz incelersin. Ön sözüne bakarsın, yazar notlarını ve kitabın arkasını okur hala ilgini çekerse alırsın. Her kitap herkese aynı şekilde teshir etmez. Seni çok etkileyen bir kitabı başkasına önerirsin ve beklediğin tepkiyi alamazsın. Başkasını çok etkileyen kitap sende yaprak kıpırdatmaz. Yaşadıklarınız, düşünceleriniz ve hisleriniz aynı olmadığından kaynaklanıyor bu. Kitabı alıp bir kenara atmamak için kitap mağazasından kitabı inceleyerek alman en iyisi. Kitap mağazasından kitap almak zorunda değilsin hatta mağazadan kitap almaya karşıyım. İnternet üzerinden 300TL'ye 30 kitap alabiliyorken aynı kitaplara mağazada 400-500LT ödüyorsun. O nedenle mağazada kitapları inceleyip internetten topluca sipariş verirsin.

@ContraVolta o konu uzun zamandır aklımda fakat sunucuyla beraber gitti. İlk fırsatta tekrardan ekleyeceğim.

7pill

Üye
Kitap önerilmesine karşıyım. En yakın kitap mağazasına gidip, sevdiğin kategori her ne ise o kategorideki ilgini çeken kitabı biraz incelersin. Ön sözüne bakarsın, yazar notlarını ve kitabın arkasını okur hala ilgini çekerse alırsın. Her kitap herkese aynı şekilde teshir etmez. Seni çok etkileyen bir kitabı başkasına önerirsin ve beklediğin tepkiyi alamazsın. Başkasını çok etkileyen kitap sende yaprak kıpırdatmaz. Yaşadıklarınız, düşünceleriniz ve hisleriniz aynı olmadığından kaynaklanıyor bu. Kitabı alıp bir kenara atmamak için kitap mağazasından kitabı inceleyerek alman en iyisi. Kitap mağazasından kitap almak zorunda değilsin hatta mağazadan kitap almaya karşıyım. İnternet üzerinden 300TL'ye 30 kitap alabiliyorken aynı kitaplara mağazada 400-500LT ödüyorsun. O nedenle mağazada kitapları inceleyip internetten topluca sipariş verirsin.

@ContraVolta o konu uzun zamandır aklımda fakat sunucuyla beraber gitti. İlk fırsatta tekrardan ekleyeceğim.
ucuzkitapal diye bir site mesela çok ucuz

Argos

Üye
William İrvin - Matrix ve Felsefe (Felsefe)
Daniel Goldman - Duygusal Zeka (psikoloji bilim)
Bertrand Russell - Sorgulayan Denemeler (deneme işte :) )

Jack London - Beyaz Diş (Bu kadar tatlı bir anlatım olamaz. Önerilerimi dikkate alırsan ilk bu kitabı oku derim.)

7pill

Üye
William İrvin - Matrix ve Felsefe (Felsefe)
Daniel Goldman - Duygusal Zeka (psikoloji bilim)
Bertrand Russell - Sorgulayan Denemeler (deneme işte :) )

Jack London - Beyaz Diş (Bu kadar tatlı bir anlatım olamaz. Önerilerimi dikkate alırsan ilk bu kitabı oku derim.)
kardeşim duygusal zekayı okumalımıyım gerçekten

arda123

Üye
Merhaba beyler, Bu aralar çok kitap okumaya başladım edebiyat kitapları daha çok hoşuma gidiyor. Sorun ise aldığım kitabı 2-3 günde bitiyor. Çevremde o kadar kitap okuyan kimse yok okuyanlar ise genelde popüler kültür denen (hüzünlü bir ponçik) vb gibi kitapları okuyor. O yüzden psikoloji kişisel gelişim edebiyat tarzı kitap önerebilir misiniz. Bu arada Ankarada yaşayan varsa eğer kızılay ve civarında sahaf bilen varsa yerlerini söylerse çok müteşekkir olurum. 😌😌
timbuktu efsanedir tavsiye ederim