• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Kitapların Oyun Psikolojisiyle Çelişmesi

Carpe Diem

Üye
Evet bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?
Aldığım bir kaç kitapta aynı şeye rastlayınca size danışmam gerektiğini düşündüm.Bir kitapta uyum dan vs bahsediyor uyum olmazsa olmaz diyor bu oyun a aykırı mıdır?
Birinde set açarken merhaba çok güzelsin,çok güzel görünüyorsun yani set açarken dişiyi övmek ödül olma ya aykırı mıdır?(Burada en baştan ödülü dişi olarak ilan etmiş olmaz mıyız?)

Ve birkaç tane daha şuan aklımda değiller fakat böyle durumlarla karşılaşınca kitabı okumayı mı bırakmalıyım?
Şahsen ben o kısımları atlıyorum eğer karşılaşırsam bana ne katabilecekse onu almaya çalışıyorum.Özellikle NLP kitaplarında ters düşündüğüm şeyler var..
Konu hakkında düşüncelerinizi alayım..

baran021

Üye
Ortada uyum göstermesi gereken biri varsa dişidir, sen değilsin. Dişilerin tiyatral yetenekleri üst düzey olduğu için, su gibi bulunduğu kabın şeklini alırlar. Bu durum senin kıza değil kızın sana uyum göstermesinin daha doğru olduğunu vurgular. "Çok güzelsin" demek yerine "hoş buldum seni, tarzın hoşuna gitti" demen daha doğru olur. Ha yine de bu düşünce aklını kurcalıyorsa, favori girişim olan "Bugün yeni bir bilgi öğrendim, koala yavruları annesinin b.kunu yiyerek yaşamını sürdürüyor" diyebilirsin. :) Burada uyum yok, iltifat yok, ödülü dişi olarak ilan etmek yok.

Oyun zaten direk uzun süredir gelişen yanlış düşüncelere felan karşı bir görüşte
Kitapları okumayı da bırakma

Carpe Diem

Üye
Doğru söylüyorsunuz artık kötü düşünceleri aklımdan çıkarmaya çalışıyorum.Biraz bok gibi hissediyorum ama olsun.

Loseyyah

Üye
Evet bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?
Aldığım bir kaç kitapta aynı şeye rastlayınca size danışmam gerektiğini düşündüm.Bir kitapta uyum dan vs bahsediyor uyum olmazsa olmaz diyor bu oyun a aykırı mıdır?
Birinde set açarken merhaba çok güzelsin,çok güzel görünüyorsun yani set açarken dişiyi övmek ödül olma ya aykırı mıdır?(Burada en baştan ödülü dişi olarak ilan etmiş olmaz mıyız?)

Ve birkaç tane daha şuan aklımda değiller fakat böyle durumlarla karşılaşınca kitabı okumayı mı bırakmalıyım?
Şahsen ben o kısımları atlıyorum eğer karşılaşırsam bana ne katabilecekse onu almaya çalışıyorum.Özellikle NLP kitaplarında ters düşündüğüm şeyler var..
Konu hakkında düşüncelerinizi alayım..
Sen gidip gerçekten içinden gelmeden ve gerçekten kötü kalçası olan birine iltifat edersen tişküler diyip siktir olup gidecektir