Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

''Fal'' Psikolojisi

maliblue

Yönetici
Süper Moderatör
Günaydın, insanların büyük kısmının,kadınların neredeyse tamamının, dikkatini çeken şeylerden birisi kesinlikle ''fal baktırmaktır''. Peki neden fal baktırmak isteriz?
Fal, geleceğe dair merakımızı gidermemizi, gelecekte gerçekleşecek olaylar üzerinde kontrol sağlamamızı, olmasını arzuladığımız şeylerin gerçekleşebileceği ihtimaliyle ruhun fantazmatik bir haz almasını sağlar (Fantazmatik: hayal,görüntü,fantezi). Fal baktırırken bizi etkileyen bir diğer olay ise ''Falcının söylediklerinin garip bir şekilde çıkmasıdır''. Nasıl olur da sizi hiç tanımayan birinin söylediği şeyler gerçekleşebilir ? Psikolojide bunun adı ''kendini gerçekleştiren kehanet'', diğer adıyla PYGMALİON yani,
Kişinin,bir süre sonra, başkalarının kendisine ilişkin beklentilerine denk davranışlar sergilemesidir. Ayrıca bu çok spontan gerçekleşir ve sonunda ''falcı haklıymış...'' gibi sözler çıkar ortaya.
Arkadaşlar, hepimiz şu sözü duymuşuzdur ''neye inanırsan o olur''. Fal baktırdığımızda, falcının bize söylediklerine dair umut besleriz. Bunu mantıksal olarak kabul etmesek bile, falcının söylediği şeyler beynimize çok cazip gelebilir, durum böyle olunca bilinçaltı devreye girer ve çekim yasasından da bildiğimiz üzere o şeyleri bize doğru çeker.

Yakın zamanda falcıya gidip,söylediği şeyleri analiz etmeye çalışacağım. Kim bilir,belki de işin içinde aslında mistik güçler vardır :) .İyi forumlar

Herhangi bir dini olancı olan bi insan için bu çok zor. Yanlış anlama dostum seni eleştirmiyorum demek istediğim şu; grupta bir dini inancı olan (müslüman) bu çekim yasası muhabbetini neredeyse Allahın olmadığına kadar götürür o yüzden dikkat et. Konu gayet güzel ve mantıklı beğendim. İyi forumlar :)

Ayrıca falcıların en büyük silahlarından birisi COLD READING ve WARM READING'dir. Bu yüzden her fal başka insana da neredeyse uyar.

Geçenlerde bizim bölümden bi kızın falcısı sizin bölümde Contra diye bir çocuk var çok egoist bir çocuk ondan uzak dur demiş, geldi bana anlatıyo. Çok ilginç. Bunu da açıklayın😂

Soğuk okuma ve genel yargılarla sonuca varıyorlar gibi geliyor bana. Tabii hiç gitmedim. Çevreme sorayım, uygun bir yer bulursam ben de gideyim bakalım...

Barnum etkisi :)

Geçenlerde bizim bölümden bi kızın falcısı sizin bölümde Contra diye bir çocuk var çok egoist bir çocuk ondan uzak dur demiş, geldi bana anlatıyo. Çok ilginç. Bunu da açıklayın😂
Bazı falcılarda ünü şöhreti olan,gelen misafirleri içeriye sokmadan önce bir odada bekletirler genelde o odada misafirler bir şeyler konuşur bu sayede birkaç bilgiye sahip olabiliyorlar. Haricinde oturan misafir oradayken sosyal medya hesaplarında kontrol edenler bile var.Bu bilgi illaki kızın yakınında bir yerde vardır. Sosyal medyada veya otururken senin hakkında konuşmuş olabilir beklerken.
Tabii sihirli güçler ona fısıldamadıysa 😝😁

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8