Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kıza Niyetini Belli Etmek

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Ah şu friendzone yok mu şu friendzone, nice gencin içine düşüp de içeriden çıkmak için şafak saymaya başladığı friendzone...

Peki neden düşer bir erkek sevdiği kızın arkadaş alanına ? Aslında bunun için birçok neden sayılabilir; erkeğin kendine dikkat etmemesi, kendini hiç geliştirmemiş olması, paspal gezmesi, kızla karakterlerinin uyuşamaması gibi...

Ama bana sorarsanız, kızın friendzone'una düşmenin en büyük ve başlıca sebebi erkeğin kıza karşı olan niyetini belli edememiş olmasıdır. Bu da erkeğin özgüven eksikliğini belli eder. Eğer bir kızdan hoşlanıyorsan, muhabbet belli bir seviyeye gelmişse artık yavaş yavaş niyetini belli etme zamanı gelmiştir. Yoksa kız ne mi yapar ? "Bu kadar iyi anlaşıyoruz, e bana açılmadığına göre sanırım arkadaş olarak görüyor, o zaman arkadaş olalım" diye düşünür ve seni ensenden tutup şak diye atar friendzone'a, neye uğradığını şaşarsın.

Sonra da gelir foruma "Ben Kızı Çok Seviyorum Kız Beni Arkadaşı Olarak Görüyor ?" diye konu açarsın.

Mesela geçenlerde böyle bir arkadaş "abi nolur yardım et" dedi yolladı kızla olan mesajlaşmalarını, okudum. Bana sorarsanız bu eleman hoşlandığı kızla değil de aynı devreden askerlik arkadaşı ile muhabbet ediyor. Her şeyden önce kıza "kanka,kanki" diye hitap ediyor. Ne şekilde hitap edersen et, istersen git "krem şantim seni somun ekmeğine sıkar sıkar yerim" de bana ne senin fetişlerinden ama sen gidip de kıza "kanka" dediğin an zaten bunu kıza bırakmadan kendin arkadaş alanına koymuş oluyorsun. Sonra da "abi bu kız niye beni arkadaşı olarak görüyor ?" diye gel yakın.

Dua et ahiretliği olarak görmemiş, kıza öyle bir yaklaşmışsın ki fırsatı olsa nüfus müdürlüğüne gidecek "bağımız yok ama kardeşiz" diyecek nüfusuna alacak lan seni.

Olmaz böyle. Kıza niyetini belli etmelisin. Ha, ettikten sonra kız kabul eder ya da reddeder ama reddetse bile bu bir ezik gibi kızdan hem hoşlanıp hem de arkadaş ayağına yatmaktan iyidir. Şimdi arkadaş olarak görür de belki sonra hoşlanır diye de düşünme, öyle bir şey olmaz. Bir kız seni bir kere arkadaşı olarak gördüyse bu kararı değişmez, tabi bir Porsche anahtarı ile her şey değişebilir orası ayrı da neyse...

O yüzden, kızın arkadaş alanı içerisine girmemeye özen göster. Kızla ilgilendiğini, onu önemsediğini gösteren sözlerde ve davranışlarda bulun. Mesela buluştunuz ve evlere dağılıyorsunuz kıza "eve geçince beni ara" diyebilirsin, ya da kızı bizzat sen bırakabilirsin evine; kızla fiziksel olarak şakalaşabilirsin; kıza aşırıya kaçmayan iltifatlarda bulunabilirsin. Bunları bir arkadaş yapmaz. Bu davranışların sayesinde kız gerekli mesajı alacaktır zaten.

Ha ama tabi, hoşlandığını belli et derken de b*kunu çıkar demiyorum. Bunun hesabını iyi yapabilmelisin. Eğer kızdan hoşlandığımı belli edeyim derken Mecnun gibi olursan o halde kız "bunun benden başka seçeneği yok galiba" diye düşünerek seni küçümsemeye başlar, egosu yoksa bile egoist hale gelir sana karşı. Bunu yaparsan da ters teper. Hem ne bu acele ? Kızın bir yere gittiği yok, merak etme sen kıza karşı niyetini hafiften belli edersen ve kız da senden hoşlanıyorsa zaten diğer erkekler kendiliğinden diskalifiye olacaktır. Kız seninle bir ilişkiye doğru yürüyorsa ve ruhunda kaşarlık yoksa diğer erkeklerle olan ilişkilerine çekidüzen verir ve onları friendzone'a atar. Bu yüzden yavaş ve emin adımlarla ilerle, ne kıza askerlik arkadaşınmış gibi davran ne de dünyadaki tek kadınmış gibi.

Zaten bu işlerde bir kıvılcım ya vardır ya yoktur, varsa onu büyütmek senin elindedir ama yoksa onu oluşturmak çok ama çok zordur. O kız senden hoşlanmıyorsa bunu değiştirmezsin, ama o kıza harcayacağın vakti başka kızlarla, insanlarla tanışmakla harcayabilir ve kendine faydalı bir davranışta bulunabilirsin.

Tabi Oyun'da direkt açılış yapanlar niyetlerini adı üstünde "direkt" olarak belli ediyorlar, bunu onaylayan vardır fakat ben bundan farklı olarak ilişkinin başlarında dolaylı olarak gitmeyi, her iki tarafın da birbirini tanımasını ve en geç 3-4 buluşmadan sonra da erkeğin artık niyetini yavaş yavaş belli etmeye başlaması taraftarıyım. Çünkü Oyun'un kurucularının ABD'de yaşadığını unutmamak gerek.

Yani o don bu g*te uymaz.

Bizim kızımızda felaket bir önyargı var. Hayatında hiçbir yere gelemeyecek olan ezik ve sefil bir erkek kitlesine sahibiz ve bu kitle 10 üzerinden 1 bile vermeyeceğimiz kızlara sanki Sindirella'ymış gibi muamele edince en çirkininin bile egosu Tanrı dağlarını aşıyor. Durum böyleyken direkt olarak niyetini belli etmek yerine "seni şimdilik yeni yeni tanıyorum, yani senden öyle çok etkilenmedim ama zaman ne gösterir bilinmez" mesajını kıza vermek ve buna göre ilerlemek daha mantıklı olacaktır. Kıza her gün en az 10 erkek Instagram'dan, Facebook'tan, Twitter'dan yürüyor, o da yetmiyor yolda yürürken evrimini tamamlamamış ve nasıl oldu bilinmez ama sosyal hayatta kendine yer edinmiş ve zabıtanın hayvan yakalama ekiplerinden kurtulmayı başarmış maymunlar kızı taciz edercesine bakışlar atıyor, yetmiyor gidiyor laf atıyor, kız her gün gazetelerde televizyonlarda tecavüz cinayet haberleri okuyor, annesi babası evden çıkmadan önce "aman kızım dikkatli ol" diye haklı olarak tembih ediyor ve sen de tüm bunların ardından kıza gidiyor "Senden hoşlandım hadi tanışalım" diyorsun. Kız da zaten "tabi hemen" diyecekti değil mi ?

Bunlara dikkat etmen lazım, yoksa sınıfta kalırsın. Hızlı koşan atın b*ku seyrek düşer, ama harekete geçmemek de hür adamı esir yapar. Bu yüzden motton "yavaş ve emin" olsun.

Yoksa aman dikkat et "friendzone soğuktur şimdi":)

İYİ FORUMLAR!

Son düzenleme:
Kuşçubaşı yine neler döktürüyorsunuz efendim ? Kaleminize sağlık.

Abimiz olayın mantığını anlatmış bende fiziksel olarak bir kaç örnek vereyim ve combo yapın ;

tokalaştığında kızın elini hemen bırakma
nasılsın iyi misin vs. derken kısa bir süre daha tut kızın elini
elini bırakacağın zaman elini hafifçe sık ve öyle bırak
elini bıraktıktan sonra omzuna dokunarak bir şeyler daha söyle
ve bunları yaparken göz temasını kesme`

bunu yapınca kız anlıcak mı diye yorma kafanı
kız bu işaretleri ışık hızından 9 kat hızlı bir şekilde çözer.

Buluşmalarda kızdan uzakta durmak yerine yanına sokulabilirsin. Örneğin banka oturdunuz kızın arkasından kolunu uzat (ilk buluşma değilse tabii) elinle biraz kendine yaslat kızı. Kız yaslanacaktır, bu romantik ve güzel hissettirecektir. Tabii burada ölüme sarılmayın kıza hafif diğer omzuna elini koy vs. işte anlatmayın 1 saat. Bu bile önemli adımdır.

Kuşçubaşı, kalemine sağlık.

Bir konu da var ki -Kuşçubaşı buna değinmiş- hepimiz yaşadık bunu, 2-3 olan kızları 8-9 diye kafaya kodlayıp paradoksa girmek.

Yahu, böyle bir saçmalık olabilir mi? Bir ara ben bile düştüm bu batağa. Kim düşmedi ki? Kuşçubaşı'nın da dediği gibi bütün Oyun Büyükustası ABD'den çıkma, biz ise Türkiye'de yaşıyoruz. Adamların mottosu "home of freedom" iken biz kaç yüzyıl aile-töre hukukundan gelen insanlarız. Haliyle onların yaşadıklarını bir noktada biz Türk kızları ile yaşayamayız.

Önemli olan ne olursa olsun, bir yerden gözleri açabilmek. Kurt Cobain'den çok güzel bir söz vardır: "Nobody dies virgin, life fucks us all."

Kısacası geçmişte hepimiz hatalar yaptık, olmayacak hatunlara değer adadık. Fakat bu değildir ki hep böyle olacak, silkinin dostlarım. Hiçbir hatun sizden değerli değil.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8