Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kızın Yanına Gidince Muhabbeti Rahatlatmak

Tanımadığınız bir kızın yanına gidip direkt "Selam naber.. iyi sen? Adın ne? Yaşın Kaç?" gibi sıkıcı muhabbet benim hiç ilgimi çekmiyor ve sıkıcı geliyor. Ve karşı tarafa oldukça fazla derecede "seni tavlamak istiyorum" mesajını yolluyor. Siz sokaktaki Erzincanlı simitçiyle böyle robot gibi muhabbet kurar mısınız olm? :D Bir bahane şart. Elbette bahanesiz olarak da numarasını alıp tanışabilirsiniz. Ancak amacımız eğlenmek, hayattan keyif almak, unutmayın! Bunun için sizlere güzel bir yöntem söyleyeceğim. Hem "kızı tavlama" bilinçaltı mesajını olabildiğince mimimumda tutacağız. Hem de tanışıp numarasını almaya kadar getireceğiz.

(Bunun için yanınızda bir arkadaşınızın olması gerekiyor kız erkek farketmez)

-Kızın yakınına gidilir...-
Parmağınızla 1 dk bakar mısın işareti yaparak:
-Pardon!
+Efendim?(hiçbir şey de demeyip kafasıyla bakabilir "hayırdır moruk" dercesine)
-(arkadaşınızı işaret ederek.. Ama arkadaşınız size bakmasın telefonla falan konuşsun veya bir işle meşgul olsun)Şuradaki adamı görüyor musunuz?
+Evet????
-O benim arkadaşım ve bana dedi ki senin numaranı alamaz mışım (Hafif bir p*ç gülüşü ile) Ben de dedim ki alırım!(ciddileşen surat ile)
+(Kız burada ne der bilemiyorum çok spesifik bir durum ancak yüksek ihtimalle olayın şokunda 404 fatal verecektir)
-Adın ne? (p*ç gülüşüne tekrar başlayın :D)
+(Kezban değilse mutlaka adını söyleyecektir) Cansu

İşte buradan sonrasını ortamın ciddiyetine göre(bar, düğün, okul vs.) siz devam ettirin :) "Hadi şunu kapak edelim yaz telefonunu" gibisinden şeyler söylersiniz. Maksat muhabbetin sıkıcılığını ve ciddiyetini biraz olsun bozmak...

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim lütfen ama lütfen tanışacağınız kişilere kız erkek farketmez "tanışabilir miyiz?" gibi soru yöneltmeyin. Yok tanışamayız mı diyecek olm :D Son derece itici ve ultra omega bir cüme.

Ne zahmetli is amina koyim. Hem selam naber gibi bi giris istemiyorsan hemde farkli bir seyler isyiyorsan yapacak cok daha iyi isler var. Mesela kitapciya gidersin, kitap bakan bi kizin yanina yaklasip ciddi bir sea tonuyla "kitap onerin var mi?" dersin. Hem farkli, hem sifir tavlama belirtisi, hem sifir zahmet.

Veya gidip bi kiza "pardon senin ismin elif mi?" dersin. Elif sadece bir orneti, herhangi baska bir isim soyleyebilirsiniz. Kiz muhtemelen yok diyecektir, o zamanda "simadan isim tahmini yapmak hobimdir. Ayrica senin ismin kesinlikle elif, inanmiyorum" dersin. Kizla orada tatli bi atismaya gidersin. Bu sekilde kizla muhabbeti ilerletir, numara dahi alirsin.

Bunlar gibi cok yontem var. Arkadasla falan ugrasmayin. Yani en azindan ben ugrasmam. Bu size kalmis bir sey.

Tutmaz diyenler iyi hayal edememiş veya ben anlatamadım. Bu hafta deneyeceğim sonucu buraya atacağım bekleyin :D Kelimelerin bir önemi yok maksat muhabbet.
bir kıza o şekilde konuşursan kız şöyle düşünecektir:

-Benim numaramı alarak kendini ispatlamaya çalışıyor.
-ben ondan daha değerliyim.
-Friendzone yapmayıda düşünebilir.

Amanın bu sözler benden mi çıkıyor hapın kokusu bile etkili.

bir kıza o şekilde konuşursan kız şöyle düşünecektir:

-Benim numaramı alarak kendini ispatlamaya çalışıyor.
-ben ondan daha değerliyim.
-Friendzone yapmayıda düşünebilir.

Amanın bu sözler benden mi çıkıyor hapın kokusu bile etkili.
Saygı duyarım görüşüne. Bence mesele kızın yanına gidip özgüvenle konuşabilmekte bitiyor. Önceki saha görevimde de bunu farkettim. O an kızın senin dediklerini pek değerlendirme fırsatı olmuyor. Hatta değerlendirse bile şu şekilde düşünecektir "bu çocuk benim numaramı rahatlıkla alabileceğini düşünüyor, beni basit görüyor :;(((( ) :D Bu noktada içgüdüsel olarak törpülemesi devreye girecektir ve numarayı vermeye daha yanaşmış olacaktır.

Saygı duyarım görüşüne. Bence mesele kızın yanına gidip özgüvenle konuşabilmekte bitiyor. Önceki saha görevimde de bunu farkettim. O an kızın senin dediklerini pek değerlendirme fırsatı olmuyor. Hatta değerlendirse bile şu şekilde düşünecektir "bu çocuk benim numaramı rahatlıkla alabileceğini düşünüyor, beni basit görüyor :;(((( ) :D Bu noktada içgüdüsel olarak törpülemesi devreye girecektir ve numarayı vermeye daha yanaşmış olacaktır.
olaya o açıdan bakmamıştım hadi bakalım bekliyorum raporunu ;)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8